Řekli po finále – rozhovory s nejlepšími z Olympia víkendu

Řekli po finále – rozhovory s nejlepšími z Olympia víkendu

Emoce po finále jsou naprosto bezprostřední. Ať už reflektují sladký pocit vítězství nebo trpkou prohru, vždycky zachycují závodníky brzy poté, co sestoupili z pódia.

Rozhovory | 10.10.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com

 


 

Ani v letošním roce tomu nemohlo být jinak a tak se nyní pojďme v krátkosti podívat na nejlepší soutěžící a okamžiky, které takřka před týdnem rezonovaly sálem Orleans Arena v Las Vegas při příležitosti konání Olympia víkendu. V případě, že si budete chtít poslechnout celý rozhovor, najdete jej vždy pod odkazem skrývajícím se pod konkrétním jménem daného závodníka.

Phil Heath

Phil Heath se stal pro letošní rok opět vítězem Mr. Olympia a to nejen díky sobě, ale i pomoci trenéra, kterým je Hany Rambod. Ten se podle něj rozhodně nespoléhá na to, že má jeho svěřenec skvělou genetiku a tak trvá na dodržování tvrdých tréninků, kardia, regenerace a striktního dodržování dietního schématu v mnohem větší míře, než v jaké by si Phil Heath vůbec kdy dokázal představit. Promluvil i o vzájemné soutěžní rivalitě s Kaiem Greenem. I když si je vědomý toho, že k vyplnění snu svého soupeře musí být nejprve z trůnu sesazen, je na druhou stranu jeho úkolem sny svého soupeře rozdrtit a nic mu nedarovat. Zajímavá byla i taktika dvojice trenér-závodník těsně před Olympií. Při ní se nejen modifikoval příjem jednotlivých jídel podle aktuální potřeby, ale zásadou bylo i nesledovat zprávy na internetu, nedat se rozhodit různými prohlášeními a neustále být sami sebou.

Kai Greene

Kai Greene si na nejprestižnější světové profesionální soutěži již podruhé připsal stříbrný úspěch poté, co musel kapitulovat před Philem Heathem. I když nezvítězil, je ze svého vystoupení nadšený a cítí se skvěle. Povzbudil také fanoušky, aby nejen oslavovali společně s Olympijskými šampiony, ale aby se sami nebáli naplno rozjet, vystoupit z davu a pracovat na splnění vlastních cílů a úkolů.

Dennis Wolf

Třetí z Mr. Olympia 2013 Dennis Wolf se předvedl na pódiu v Las Vegas v tom nejlepším světle. Splnil si svůj cíl stanout v TOP 3 a podle svých slov je nejšťastnějším člověkem na zemi. A to jej mnozí, jako například Shawn Ray, viděli na druhém místě. Čtyřiatřicetiletý Dennis zmínil, že za úžasnou formou stál rok bez závodění, dostatek odpočinku a držení si téměř stejné formy po celou dobu bez ohledu na to, že se mu podařilo nabrat další hmotu.

Jay Cutler

Jay Cutler si po nezdařeném útoku na pátou sošku Sandowa na šesté místo nestěžoval. Naopak se svěřil, že si soutěž, nabitou elektrizující atmosférou, užíval naplno. Podle svých slov je spokojený a na nic si nestěžuje, protože se jednalo o nejlepší soutěž, ve které udělal maximum pro svoje fanoušky. To bylo nakonec i cílem, tedy dostat se na pódium, vyhrát, a i když predikoval svoje vítězství, kterého nakonec nedosáhl, stanul na pódiu zdravý a cítil jsem se báječně. A jak reagoval na otázku, zda jsme čtyřnásobného vítěze Mr. Olympia viděli soutěžit naposledy? „Na to teď nedokážu odpovědět,“ odpověděl s úsměvem Jay Cutler. „Ještě to ve mně celé doznívá.“

Flex Lewis

Již dvojnásobný vítěz Olympia Showdown Flex Lewis si zisk letošního vítězství naprosto užívá a cítí se neskutečně skvěle. Podle svých slov nadále zůstává skromným šampionem, který je za všech okolností vstřícný ke svým fanouškům. Jeho trenér Neil Hill nejen poznamenal, že je na něj hrdý, ale že před jeho svěřencem leží skvělá budoucnost a tohle je jenom začátek.

Nicole Wilkins

„Cítím se naprosto úžasně“, svěřila se s prvotními pocity vítězka Figure Olympia 2013 Nicole Wilkins. V rozhovoru prozradila, že svoji přípravu ve spolupráci s Hanym Rambodem naprosto změnila. Což nakonec i musela, protože jejím cílem bylo zvítězit. Právě to byl důvod, kvůli kterému musela rozhodčí svým vzhledem bezvýhradně zaujmout. Ať už to byl druh aerobní aktivity, čas jejího provozování, délka trvání, typ tréninku, naordinovaný větší tréninkový objem, soustředění se na získání co největšího množství svalové hmoty či jídlo a jeho složení, se vším se začínalo naprosto od začátku a vše bylo podrobeno pečlivé přípravě. Výsledek se dostavil, vynaložené úsilí vyplatilo a Nicole Wilkins na závěr poděkovala svojí rodině, Hanymu Rambodovi i svému příteli za veškerou podporu.

Adela Garcia

Aktuálně osminásobná vítězka Fitness Olympia Adela Garcia se po letošním triumfu svěřila, že s vyšším věkem si dokáže užívat i chvíle, které v předchozích letech nedokázala zachytit a vychutnat. Zmínila také obrovský tlak, který při přípravě i vystoupení cítila, protože nejen ona, ale i každý fanoušek očekával, že předvede to nejlepší.

Ashley Kaltwasser

Vítězka Bikini Olympia Ashley Kaltwasser se původně připravovala na soutěž s cílem skončit v první desítce. Nakonec se ale navzdory svému doposud nepříliš známému jménu vyhoupla do první šestky, ze které se posléze ke svému obrovskému překvapení dopracovala k první pozici.

Dana Linn Bailey

Dana Linn Bailey si pozici aktuální jedničky ve Women's physique náležitě užívá. Vítězství je pro ni vším a současně poznamenává, že stát pro ni na pódiu v Las Vegas byla velká pocta. Bývalá závodnice v kategorii Figure má i do budoucna velké plány a tak se můžeme těšit na to, co dalšího nám tato vytrvalá sportovkyně připraví.

 
 
 

Související články

Olympia víkend 2013 již příští týden!
Mr. Olympia 2013 – setkání závodníků
Semifinále Mr. Olympia – Kai a Phil v bitvě o sošku Sandowa
Výsledky Ms., Fitness a Bikini Olympia 2013
Mr. Olympia 2013 – Phil Heath obhájil pozici šampiona
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk