Milan Kinc - rozhovor před Austria Cup 2013

Milan Kinc - rozhovor před Austria Cup 2013

Rozhovor s dalším nadějným 18letým kulturistou, který se připravuje na sobotní Austria Cup, konaný ve Vídni.

Rozhovory | 26.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Matěj Ryšavý


Milane, tebe asi netřeba dlouho představovat. Mezi kulturistickou veřejností známý jako velká naděje českého bodybuildingu, ale přece jenom pro ty, kteří o tobě moc nevědí, řekni nám, kdy jsi začal s kulturistikou, co tě k ní přivedlo a jaké jsou tvé dosavadní úspěchy.
Ahoj, jmenuji se Milan Kinc. S kulturistikou jsem začal ve 14 letech. Už před tím jsem vypadal dobře, ale začal jsem cvičit s kámošem a nějak mě to chytlo. Moje dosavadní výsledky: 2x mistr České republiky v ml. dorostu (2010, 2011), 2x mistr Moravy a Slezska 2011 (ve st. dorostu a juniorech), 2. místo na MČR st. dorostu (2011), vicemistr Moravy a Slezska ve st. dorostu (2010) a nejvíc se cením získání mistra Moravy a Slezska v juniorech a st. dorostu 2012, který jsem vyhrál absolutně napříč všemi kategoriemi.

Prozraď čtenářům a fanouškům, jak dlouho jsi nezávodil. Kolik jsi nabral hmoty od posledních závodů, kde a kdy tě v nejbližší době můžeme vidět soutěžit?
Nezávodil jsem od minulého roku od května. Kde jsem naposled soutěžil na Moravě. Nedokážu říct přesně. Budu rád, když přijdu ve stejné formě a třeba o 2 kg těžší a budu spokojený.

S jakými ambicemi se na Austria Cup vydáváš a v jaké kategorii tě uvidíme?
Budu závodit v kategorii juniorů Open. Ambice? Chystám se celou připravu a v hlavě nemám nic jiného, něž vyhrát. (smích)

Co vůbec obnáší dostat se na takovou úroveň? Mám na mysli trénink a samozřejmě stravu.
Dřina a odříkání. Jídlo každé 2-2,5 hodiny. A to znovu a znovu.

Nastaly v přípravě nějaké problémy nebo neočekávané komplikace? Kolik kg jsi měl na konci objemu a kolik je předpokládaná váha na pódiu?
Tak problémy jsou všude. Hlavně kolem financí, kterých tento sport "sní" hodně. Nejvíc jsem měl 89 kg cca. Přesně si to nepamatuji..

Milane, jaké jsou tvé plány do budoucna? Jak v osobním životě, tak i v tom soutěžním? Jak krátkodobé, tak i dlouhodobé.
V osobním určitě si najít práci. Dokončil jsem školu a od té doby hledám práci, takže to je teď Number ONE. Soutěžním.. Sám nevím, uvidíme podle výsledku na Austria cupu. Ale asi bych si chtěl dát nějaký rok pauzu a pak výlezt. Mám ještě 5,5 roku juniory, takže času je hodně. Není kam spěchat.

Kdo ti pomáhá s přípravou? Jak trénink, strava, závěr přípravy.
Jak plno lidí ví, tak mým trenérem je IFBB PRO Neil Hill, je jeden z nejuznávanějších trenérů současnosti. A práce s s ním je nepopsatelná. Strašně jsem se změnil v přistupu v kulturistice i v životě. A důvěřuji mu na 100 %! Co napíše, to udělam a funguje to (smích)

Prozraď nám, jak v 18 letech zvládáš přípravu na závody v otázce peněz, případně, kdo ti finančné pomáhá, protože všichni víme že dostat se do špičkové formy stojí nemalé peníze?
Vše si hradím sám. Bohužel žadného sponzora nemám na finance. A  věřím, když by se nějaký našel, tak výsledky by nenachaly na sebe dlouho čekat. Moje tělo neskutečně reaguje na vysoký přísun bilkovin, ale fakt rapidně. Věřím, když by se nějaký našel, že bych byl schopen stát příští rok na AC juniorů. Jinak v zavěrečné připravě mi pomohl Marc Ziegler - Sizeandsymetry. A chtěl bych mu moc poděkovat. A nesmím zapomenout na moje rodiče, kteří i když mám po škole, tak mi pomahájí maximálně.

Předpokládám, že bedlivě sleduješ profesionální scénu. A jelikož se blíží ta největší a nejslavnější soutěž, Mr. Olympia, zajímal by mě tvůj tip na vítěze a také to, kdo patří mezi tvé oblíbence.
V kategorii Open - Phil Heat a ve 212 lb - Flex Lewis.

Kdybys měl vybrat jednu osobu, které si ve světě kulturisty nejvíce vážíš, kdo by to byl?
Jejich hodně... Nedokážu říct na 100 %, asi nejvíc Joe Weider, jako otec kulturistiky a pak samozřejmě Flex Lewis, Lee Priest (když byl mladý).

Milane, nyní máš prostor komukoliv poděkovat, tak prosím je to tvoje...
V první řadě bych chtěl poděkovat mému trenérovi Neilovi, který pro mě dělá maximum a to, co by jiný trenér na jeho úrovni nedělal. Pak rodiče a všem kamarádům, kteří mě pomáhali v připravě. A panu Krupovi, který mně umožnil zase startovat za slavný klub ASK Blansko. Nakonec bych, chtěl poděkovat Jiřimu Božekovi, který mi taky pomáhá a jsem mu za to moc vdečný. Jestli jsem na někoho zapomněl omlouvám se. DĚKUJI VŠEM!

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

 
 
 

Související články

René Gorol - rozhovor před Austria Cup 2013
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk