René Gorol - rozhovor před Austria Cup 2013

René Gorol - rozhovor před Austria Cup 2013

Za dva dny česká a velice početná výprava odjíždí do rakouské Vídně na mezinárodní soutěž Austria Cup, kde bude startovat i René Gorol!

Rozhovory | 26.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Foto: Jaroslav Trnka

 


 

Talentovaný a zatím ještě juniorský závodník v loňském startoval na Mistrovství České republiky mužů a získal zlatou medaili. Poté se zúčastnil MČR juniorů a vyhrál absolutně. Pro letošní rok si dal pauzu a své přípravy směřoval na Arnold Classic amatérů, který proběhne již v říjnu. Více už ale v následujícím rozhovoru.

 


 

Rendo, máme dva dny do Austria Cupu, na kterém budeš startovat. V jaké kategorii tě uvidíme a s jakým cílem odjíždíš do rakouské Vídně?
Zdravím čtenáře, budu startovat v juniorské kategorii open. Austria Cup, jsem si vybral ze záměrem vyzkoušet si formu, takže ať závody pro mě dopadnou jakkoliv, nebudu zklamaný, samozřejmě bych si přál být na bedně.

Je známo, že tvým vrcholem v podzimní sezóně bude účast na evropském Arnold Classic amaterů. Byl to jeden z důvodů, proč si nesoutěžil v letošním roce?
Hlavním důvodem, proč jsem nestartoval v letošním roce, bylo kvůli nabírání svalové hmoty. Nebyl jsem rozhodnut, na které závody půjdu, ale věděl jsem, že chci startovat na mezinárodních závodech, abych si mohl změřit síly s nejlepší špičkou v posledním juniorském roce.

Určitě si během roku, kdy jsi nabíral na objemech, udělal velký pokrok. Jsi ty a tvůj trenér Jan Kubík spokojený se svou formou? Kolik se ti podařilo nabrat?
Zatím nevím přesně, jakou budu mít závodní váhu, ale mám zhruba o 3-4 kg víc svalové hmoty než vloni. Jsem spokojený ze své formy, protože jsem nikdy nebyl tak připravený jako teď a můj trenér je stejného názoru.

S jakými ambicemi se na AC chystáš?
Vím, že konkurence taky celý rok jenom nespala a dřeli na sobě, proto to bude velice těžké se prosadit na Arnold Classic Europe odjíždím s ambicemi probojovat se do finále a pokud se poštěstí a budu na stupni vítězů budu nesmírně rád. Kdo by si to taky nepřál stát po boku s těmi nejlepšími (smích)

Rok 2012 byl pro tebe úspěšný. Obsadil si 2. místo na Pepa Open, ještě jako junior si vyhrál mužskou kategorii na MČR do 82,5 kg a stal ses absolutním juniorským vítězem na MČR juniorů. Svým starším soupeřům si ukázal, že je v tobě velký potenciál, který budeš nadále rozvíjet. Jaké jsou další tvoje plány do budoucna. Čeho bys chtěl v kulturistice dosáhnout?

V horizontu 2-3 let by jsem chtěl vystoupit v kategorii můžu na MČR, to by bylo zatím tak vše co momentálně vím, ale nedá se vyloučit, že se rozhodnu jinak (smích). Mé kulturistické plány se mění ze dne na den. Každý sportovec má sen, že skončí na vrcholu, takže plán je jasný i když velice dlouhý, stát se profesionálním kulturistou, to by bylo ideální.

Co je pro tebe v celé té přípravě nejhorší?
Nejhorší pro mě je, když na mě v dietě lidi přenáší negativní náladu a nerad se zdržuju v obchodě při nákupu jídla (smích)

Má tvoje rodina pochopení pro tento sport, který děláš?
Má Rodina vzala kulturistiku velice pozitivně, nevidí v tom pouze tréninky, ale vidí mnoho dalších správných věcí, jako jsou systémové návyky a celou životosprávu. Vždy mě rodina v tomto sportu podporovala a v rámci možnosti doprovázela na moje závody, za což jsem jim srdečně vděčný.

Co pro tebe vůbec kulturistika znamená?
Kulturistika je pro mě koníček, který jsem si oblíbil a zůstanu u něj tak dlouho, jak to jen půjde.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk