Martina Abukhlal v přípravě na Arnold Amateur 2013 - rozhovor

Martina Abukhlal v přípravě na Arnold Amateur 2013 - rozhovor

Rozhovory | 20.02.2013 | Michal Rudzinskyj

Arnold Amateur 2013 je doslova za dveřmi a nominovaní závodníci dolaďují své formy, kterými se budou v americkém Kolumbu prezentovat v jednotlivých kategoriích. Mezi ně patří i Martina Abukhlal žijící ve Švýcarsku, která ještě nedávno soutěžila za švýcarské IFBB, ale po dohodě bude hájit barvy ČR. Kdo by, při pohledu na fotky s aktuální formou, řekl, že je maminka dvou krásných dětí a že vážila přes 100 kg. Tvrdých 18 měsíců na sobě dřela a svými křivkami dokazuje, že nic není nemožné. Martinu uvidíme soutěžit v kategorii Bikiny.


Martino, v současné době se připravuješ na Arnold Classic Amateur, kde budeš bojovat v kategorii Bikiny. Můžeš nám říci, jak ses k tomuto sportu dostala a kdy si s tím vůbec začala?
S fitness jsem začala před třemi lety, po porodu druhého dítěte. V té době jsem vážila skoro 100 kg! Manžel mi tenkrát koupil permanentku do místního fitka jako dárek k vánocům. Moc mě tím tenkrát nepotěšil, ale změnilo to můj život. Ve fitku jsem se seznámila se svým současným trenérem. Viděl ve mně potenciál a začali jsme spolu trénovat. Rok po té jsem se účastnila svých prvních závodů ve Fitness Figure.

Počkej, počkej! Ty máš dvě děti? To je neuvěřitelné. Je mnoho žen, které po dětech nemají žádnou aktivitu, což u tebe neplatí. Ta veškerá práce na svém těle a změně ke sportovní postavě musela být velice náročná. Jak dlouho ti trvalo, než si dosáhla figury hodné soutěže?
Po porodu druhé dcery jsem odcházela s porodnice s víc jak 100 kg. Dva měsíce na to byly Vánoce a já jsem dostala od manžela pod stromeček pernamentku do fitka, činky a expander. Z počátku jsem z toho moc nadšená nebyla,ale  změnilo mi to život a stolo se to mým hobby. Kompletně jsem vyměnila svůj jidelníček a do posilovny jsem chodila, kdy se dalo. Ze začátku to bylo hodně náročné, protože mladší dceři byly 2 měsíce a starší 2 roky. Cvičit jsem chodila vždy večer, až se manžel vrátil z práce. Když to dnes vidím zpětně, tak nechápu, jak jsem to mohla zvládat. Ale vytrvala jsem!

Během půl roku se mi podařilo zhubnout 40 kg. Pak jsem potkala svého nynějšího trenéra, který ve mě viděl potenciál a po osmi měsících cílené přípravy na závody jsem stála na podium. Ovšem v kategorii fitness figura, nikoli bikini. Takže když to shrnu, tak mi trvalo 18 měsíců od porodu, než jsem se dostala do závodní formy.

Ty jsi původem Češka, ale provdala ses do Švýcarska. Jak dlouho si žila v ČR a jak dlouho žiješ ve Švýcarsku? Můžeš nám povědět o svém životě něco více?
V roce 2007 manžel získal pracovní příležitost ve Švýcarsku, což bylo důvodem našeho odchodu z ČR.

Momentálně jsem na mateřské dovolené, jelikož mám 2 děti. Můj život je občas trochu kolotoč. Ráno musím zvládnout kardio trénink, než děti vstanou. Pak připravuji snídani a odvedu děti do školky. Rovnou ze školky letím do fitka na trénink a pak zase utíkám vyzvednout děti. Každý den vařím zvlášť pro rodinu a pro sebe a odpoledne trávím s dětmi. Po večerech trénuji některou ze svých klientek. Je to velmi náročné, ale jak říkají v Itálii: „Chtěla jsi kolo, tak musíš šlapat!“.

Ještě v loňském roce si startovala za Švýcarsko, ale po dohodě federací budeš startovat pod Svazem kulturistiky a fitness ČR. Proč ta změna?
Hlavně proto, že jsem Češka a chtěla jsem reprezentovat svoji zemi. Také myslím, že v Česku budu mít lepší možnosti profesionálního rozvoje. Podpora české IFBB federace je větší, než ve Švýcarsku.

Minulý rok jsme tě mohli vidět na EVL´s Prague Pro, kde si ve své kategorii obsadila perfektní druhé místo. Jaký to byl pocit stát na domácí scéně a navíc vybojovat toto umístění?
Amateur Bikini Olympia byly moje páté závody v řadě, a poslední  v sezoně. Už to pro mě nebyl takový stres a musím se přiznat, že jako jediné jsem si je opravdu užila. Možná i díky tomu, že jsem s sebou měla sestru, rodiče a kamarády, kteří mi byly oporou.


Martina se svými dětmi

S jakými ambicemi odcestuješ příští týden do amerického Kolumbu?
Dala jsem do své přípravy maximum a jsem v lepší formě, než na podzim. Konkurence na AC bude vysoká, ale rozhodně nemám nízké cíle. Každý atlet si přeje vyhrát. Dostat se do top 6 bych považovala za velký úspěch.

Směřuješ své cíle k získání profesionální karty?
Určitě!

Vnímáš nějaké rozdíly v žití v ČR a ve Švýcarsku?
První rok po přestěhování se mi hrozně stýskalo po Česku. Ale Švýcarsko je naprosto ideální místo pro rodinný život. Krásná příroda, čisto, téměř žádná kriminalita a hlavně všechno jezdí na čas.

Budeš nadále žít ve Švýcarsku, nebo plánuješ se přestěhovat s celou rodinou do ČR?
I přes to, že se mi ve Švýcarsku moc líbí, poslední dobou tuhle otázku hodně doma probíráme. Chybí nám rodina. Ale jde i o manžela, který je bankéř a Švýcarsko je tím pádem pro jeho práci ideálním místem. Nicméně tuhle možnost nevylučuji.

Jak vypadá tvoje příprava na soutěž?
Tentokrát moje příprava na AC byla hodně odlišná, než obvykle. Na závody jsem se připravovala v Indonésii, kde jsme s rodinnou strávili měsíc. V době, kdy jsme dovolenou plánovali jsem netušila, ze budu pár týdnů po návratu závodit. Bylo to pro mě hodně náročné, jelikož jsem každé ráno musela vstávat kolem půl páté, udělat kardio, než se probudí děti a než bych padla vedrem. No a pak na večer workout s TRX a sand bag (speciální pytel plněný pískem).

Po návratu domů samozřejmě klasika. Ranní kardio, trénink v posilovně a když je třeba, tak ještě jedna runda kardia. Jinak samozřejmě dieta, ryba/kuře se zeleninou pětkrát denně.


Forma - únor

Jaké je tvé zaměstnání?
Momentálně jsem na mateřské dovolené, jelikož na nic jiného mi momentálně nezbývá čas. Jinak jsem osobní trenér zdravotně funkčního cvičeni, BOSU, TRX a pole fitness trenér.

Chtěla bys někomu poděkovat?
Určitě bych chtěla poděkovat svojí kamarádce Hance Jurové, která se mnou jezdí na všechny soutěže a stará se o moji image (vlasy, make up).

Hladová ženská je nejhorší, takže velké díky mému manželovi za to, že to se mnou všechno vydržel.
V neposlední řadě chci poděkovat mému trenérovi Burakovi a Transform Bikini Angel Academy.

Nezapomeňte dát „Like“ moji Facebook stránce www.facebook.com/abukhlalmartina


Podívejte se na proměnu Martiny, která se svou postavou udělala neuvěřitelný kus práce. Toto může být motivace pro všechny ženy.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk