Mistr světa Jozef Furín v přípravě na Arnold Amateur 2013

Mistr světa v klasické kulturistice z roku 2009 Jozef Furín se po téměř tříleté pauze vrací zpět na soutěžní pódia.

Rozhovory | 12.02.2013 | Michal Rudzinskyj

Po poslední soutěži v roce 2010 byl pěvně rozhodnut, zůstat ve sportovní kulturistice a připravit se na Arnold Classic Amateur 2013, který proběhne již za dva týdny.

Pepo, ty se téměř po 3leté pauze vracíš na soutěžní pódia. Nechyběl ti ten celý proces přípravy? A co si během této pauzy dělal?
Zdravím čtenáře. Od posledních závodů v roce 2010 jsem věděl, že mým dalším závodním cílem bude Arnold Classic 2013, a proto jsem byl už dopředu psychicky připravený na další předsoutěžní proces. Během tzv. pauzy jsem většinu času věnoval trénovaní. Byl jsem si vědom, že jsem v klasické kulturistice skončil, a tak jsem se zaměřil na budování svalové hmoty, abych mohl přestoupit do sportovní kulturistiky, předpokládám do 90 kg. Samozřejmě jsem měl více času na přítelkyni a vychutnával jsem si jídlo, protože každý kulturista rád jí :-)

Letos to bude poprvé, kdy se takovéto soutěže zúčastníš, s jakými ambicemi na soutěž odlétáš a v jaké kategorii budeš startovat?
S Ambicemi je to těžké. V prvé řadě je můj velký cíl, být sám spokojen s přípravou a formou  a hlavně zdravý a zbytek už necháme na osudu. Je mnoho faktorů které mohou výsledky ovlivnit, jako například let a časový posun, únava apod. Závody si chci pořádně užít, protože Arnold Classic je jedna z nejprestižnějších soutěží

Uvidíme tě i na jarních soutěžích SKFČR
Po Arnoldovi si budu chtít trochu odpočinout a s čistou hlavou se rozhodnout, co bude dál a na které další závody se budu dál připravovat.

Udělal si nějaké změny v přípravě na Arnold Classic Amateur?
Nějaké extrémní změny se nekonaly, své tělo znám, mám odzkoušené na sobě, co na mně funguje a zatím jde vše podle plánu tak, jako jsem si to představoval.

Čeho bys chtěl v kulturistice dosáhnout?

Dělám kulturistiku proto, že je to můj smysl života a každá medaile je pro mě důkazem, že to, co dělám, dělám dobře. Přál bych si, aby byla kulturistika prezentovaná a vnímaná pozitivněji a lepé v očích veřejnosti, než doposud.

Chtěl bys někomu poděkovat?
Chtěl bych poděkovat přítelkyni Ivče za podporu a trpělivost, Martinu Novotnému za pomoc v přípravě a sekretářce :-) a sparingovi Monice Šlosrové, Petrovi Banařovi, že se mnou absolvoval 14 dní soustředění v Litvínově. Kamilu Havelkovi a vedení HC VERVA Litvínov za výborné zázemí a podporu na soustředění před odletem na závody.