Petr Bahník - aktuálně před MS v klasické kulturistice 2012

Petr Bahník - aktuálně před MS v klasické kulturistice 2012

Tento víkend se v Bulharsku koná Mistrovství světa v klasické kulturistice, kterého se zúčastní i Petr Bahník.

Rozhovory | 21.11.2012 | Michal Rudzinskyj

Petr se poprvé na prkna postavil teprve vloni a o tomto víkendu ho čeká první start na Mistrovství světa v klasické kulturistice. Ve středu 21.11.2012 jsme se sešli v pardubickém Fitcentru I-R Club, kde jsem se Petra zeptal na pár otázek a udělal několik snímků. MS se zúčastní také Boris Orava a Vladimír Platzek.


Petře, minulý rok ses poprvé dostal na soutěžní prkna sportovní kulturistiky. Co tě přimělo k rozhodnutí začít s kulturistikou. Tenkrát jsme se o tom bavili a kolikrát jsem tě přesvědčoval, ať zužitkuješ svoje tréninky a zálibu v posilování. Tys to nějakou dobu odmítal, ale pak ses rozhodnul, že to zkusíš.
Pohyboval jsem se mezi lidmi, kteří se na soutěže připravovali a závodili. Jak si říkal, několikrát jsme se spolu o tom bavili, více jsem k tomu přičichnul a rozhodnul se, že to vyzkouším a otestuji, co ve mně je a co ne.

Když jsme se vídali v posilovně, bylo vidět, že i když si cvičil bez cíle se připravit na soutěž, cvičil si tvrdě nekompromisně a hlavně s chutí. Postavu si měl pěknou, ale s několika slabinami, které bylo potřeba pomalu odstranit. Za dva roky je viditelní, že tvoje postava míří správným směrem. Taky to tak vnímáš?
 Myslím si, že moje postava šla více do sportovna a je to zapříčiněno tím, že jsem vedený státním trenérem SKFČR Vladimírem Pajičem. Po všech jeho zkušenostech ví, co dělá, výsledky jsou vidět a moc mu za to vděčím.

Jsi tedy spokojený s jeho vedením?
Určitě, maximálně. Nedovedu si představit spolupracovat s někým jiným. I když je to občas „kruťák“, vyhovuje mi.

Ty jsi to už trochu nakousnul s tím „kruťákem“. Od tvé přítelkyně Adély jsem se dozvěděl, že si na posledním tréninku nohou 2x zvracel…
Přesně tak, 2x jsem zvracel, takhle vypadal můj trénink.

Tomu říkám pořádný trénink. V loňském roce si odstartoval svoji sportovní kariéru a letos ses již nominoval na MS v klasické kulturistice. S jakými ambicemi odlétáš do Bulharska na tvoji první mezinárodní soutěž tohoto kalibru?
Víceméně si chci osahat tu mezinárodní scénu. Žádné ambice nemám, pro mě je obrovský úspěch už jen to, že jsem se nominoval na MS. Jsem za to maximálně šťastný a hrdý. Pod Vláďovým vedením se mi podařilo to dotáhnout až sem. Alespoň pro mě je to daleko.

Čeho bys chtěl dosáhnout v kulturistice? Jak dlouho plánuješ, že bude soutěžit?
Konkrétní ambice nemám. Chci to dělat tak, dlouho a intenzivně, dokud mě to bude bavit. Cítím touhu jít dál, chci vydržet co nejdéle zdravý a zkvalitňovat svoji postavu a dál fungovat.

Co pro tebe kulturistika znamená?
Kulturistika je… takový prubířský kámen. Je to něco, co vám odhalí, co ve vás je. Ať už ve cvičení,  v dietách, a nebo v ostatních věcech okolo. Je to také o tom, jaké se vám podaří vybudovat zázemí, čili to člověku svým způsobem buduje manažerské zkušenosti, aby si dokázal sehnat sponzory, doplňky stravy a v podstatě zajistil to zázemí, ve kterém musí odevzdat maximální úsilí. Bez podmínek to prostě nejde.

Pro širokou veřejnost kulturistika nepatří mezi oblíbené sporty a lidé se na ní dívají spíše skrz prsty a někdy i s odporem. Co bys vzkázal takovýmto lidem.?
Zkuste si to. Zkuste si to na vlastní kůži a pak můžete soudit.

Chtěl bys na závěr rozhovoru někomu poděkovat?
Určitě. Chtěl bych poděkovat Vláďovi Pajičovi, mému zaměstnavateli a zároveň sponzorovi panu Novému, mé přítelkyni Adélce, která to se mnou vydržela, mému sparing partnerovi Pavlovi a v podstatě všem lidem, kteří mě podporují a drží mi palce.

Zatímco vyzpovídávám Petra v aerobním sále, Adéla sedí kousek od nás na balónu a poslouchá, což mě nutí, abych se zeptal na jednu otázku.

Adélo, když už jsi tady, řekni mi, je těžké vydržet s Petrem v dietě?
S Petrem to je jak kdy. Jsou chvíle, kdy je hrozně protivný a nepříjemný, protože má hlad. Pak jsou chvíle, kdy je, z únavy, moc milý. Prostě takový medvídek. Střídá se to, je to půl na půl.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk