Dennis James restartuje kariéru účastí na Olympia Masters 2012

Dennis James restartuje kariéru účastí na Olympia Masters 2012

Osobnosti | 03.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: body-xtreme.com


Jsou kulturisté, kteří po skončení aktivní kariéry zmizí z povědomí fanoušků a dají si od všeho toho dění tak trochu odstup. Ne však Dennis James, který po svém posledním soutěžním vystoupení na Mr. Olympia v roce 2010, kde obsadil jedenácté místo, oznámil konec soutěžní kariéry. Tehdy prohlašoval, že soutěžní plavky na sebe již nikdy nenavlékne a nebylo důvodu, proč mu takové rozhodnutí, které se jevilo jako přirozené a pochopitelné, nevěřit. Vždyť jako profesionál soutěžil od roku 1999.

Z očí sportovní veřejnosti ale nezmizel – nadále se aktivně účastnil kulturistického dění a to ze zcela bezprostřední blízkosti v podobě moderování, rozhovorů a dalších aktivit. Mezitím si dokázal udržet poměrně slušnou formu a pořídil si dokonce i zajímavé tetování. Veškerým plánům na kulturistický odpočinek ale odzvonilo v průběhu konference k letošní soutěži Mr. Olympia, kterou spolumoderoval právě Dennis James. Bob Cicherillo s ním začal vést rozhovor o možném návratu na Masters Olympia, přičemž Dennis několikrát zmínil, že by jej manželka zabila, kdyby zjistila, že se znovu připravuje na nějakou soutěž a že ani neví, zda by jej fanoušci chtěli ještě vidět. Diváci ovšem hlasitě dávali najevo, že chtějí, přičemž bouřlivé skandování vyprovokované Bobem přerostlo v takový ohlas, že Dennis nakonec souhlasil a potřesením ruky stvrdil slib v podobě soutěžního návratu před zraky všech přítomných.

Dennis James má nyní na svůj comeback zhruba jedenáct týdnů, avšak vzhledem k jeho masivní postavě udržované tréninkem by neměl být zřejmě problém dostat se do patřičné formy. Připomeňme si, že soutěž Olympia Masters 2012 se bude konat ve dnech 7. – 8. prosince v Miami na Floridě.


Tato fotografie Dennise Jamese a pořadatelky Master Olympia Jarky Lorie Schneider vznikla na Mr. Olympia 2012

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk