Kai Greene – seznamte se s jeho všedním dnem – video (2. část)

Kai Greene – seznamte se s jeho všedním dnem – video (2. část)

Osobnosti | 13.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Je sobotní odpoledne a v Brooklynu se v jednom z aerobních sálů schází skupina nejrůznějších zájemců, aby zde při nácviku správného pózování společně strávili rovné dvě hodiny. Někteří z nich teprve začínají a na soutěžní prkna budou vstupovat vůbec poprvé. Mezi těmi, kteří zde pod vedením Iana Mercera, který závodil v šedesátých letech, budou nacvičovat správný postoj, nácvik jednotlivých póz, trénovat obraty a zatínat svaly, se pro někoho možná nečekaně objevuje i ostřílený Kai Greene. A není to pouze tentokrát, protože většinu sobot sem dochází pravidelně již po mnoho let. Ian Mercer zdůrazňuje, že člověk není nikdy dokonalý a může zapomenout věci, které dříve ovládal. Právě toho si je vědomý i Kai. Přestože do povědomí kulturistické veřejnosti vstoupily jeho pro některé fanoušky dokonalé volné sestavy, z nichž jednu doprovodila píseň od Michaela Jacksona Dirty Diana, Kai i po letech pokorně a trpělivě společně s ostatními nováčky poslouchá příkazy a provádí jednotlivé pózy.

V předcházející části dne Kai už odcvičil kardio, nakoupil, uvařil a zabalil si jídlo. Všechny ty drobnosti, které nelze ignorovat a které nakonec tvoří jeden velký fantastický výsledek. Nyní se vypravíme do posilovny Powerhouse Gym v Syossetu v New Yorku, kde Kai většinou trénuje. Právě toto místo je nazýváno Mekkou bodybuildingu na východním pobřeží a posilovna se mnohokrát stala místem, kde vznikaly ty nejfantastičtější fotografické i video záběry. A nebyl by to srdečný Kai, aby si nenašel alespoň chvíli času na to, aby se pozdravil s fanoušky či se s nimi nechal vyfotografovat. Dále už následuje trénink, který se tentokrát zaměřuje na lýtka a předloktí, tedy malé partie, které je však třeba procvičovat proto, aby postava doznala dokonalého a celkově vyváženého vzhledu. Předchází mu dvanáctiminutové zahřátí a příprava mysli i těla na trénink samotný, poté ještě následuje strečink a procvičení břišních partií. Dojde i na prozrazení malého tajemství, proč Kai takřka neustále nosí silnou mikinu s kapucí. Důvod je ten, že se, jak sám říká, hodně potí, a mikina s kapucí saje pot mnohem dokonaleji, než obyčejné tričko.

Kai během několika posledních záběrů na tomto videu může svými slovy motivovat i vás: „Nezáleží na tom, jak jste na tom ve chvíli, kdy se odvážíte snít. A nezáleží na tom, jak jste na tom byli. Prostě jen nepřestávejte snít, nepřestávejte na sobě pracovat a představa vaší lepší budoucnosti, kterou hledáte a chcete pro sebe vytvořit, se může stát dosažitelnou.“

Kai Greene – obyčejný všední den (2. část)

 
 
 

Související články

Kai Greene – seznamte se s jeho všedním dnem – video (1. část)
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk