Kai Greene – seznamte se s jeho všedním dnem – video (1. část)

Kai Greene – seznamte se s jeho všedním dnem – video (1. část)

Osobnosti | 06.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Nečekejte žádná nablýskaná auta, efektní záběry z exotických míst ani navoněné vyprávění linoucí se z dokonale vybaveného apartmánu typické americké rodiny střední a vyšší třídy. Namísto toho na vás dýchne pravá a ryzí podstata filozofie úspěchu v bodybuildingu, kterou vám předkládá kulturista v tomto ohledu více než povolaný – Kai Greene. Jeho slova spletená do zdánlivě nekonečného monologu, který zahalen v mikině s kapucí vede při troše fantazie možná i sám se sebou, jsou cennou studnicí informací, které si pro zdárný výsledek může zapamatovat snadno každý z nás. Stejná myšlenka je rozebírána z několika úhlů, což v tomto případě není vůbec nudné a slouží jedině ku prospěchu věci. Poselství, které se snaží Kai Greene předat dál, tak ještě více prostupuje skrz kůži a kdesi v nitru pozorných posluchačů vrývá nesmazatelnou zvukovou stopu, kterou si lze kdykoliv podle potřeby přehrávat a umocňovat tak nezničitelnou a trvalou hodnotu, kterou v sobě skrývá.

Mnoho z nás hledá způsob, jak se posunout dál, jaký zvolit trénink a v čem je možné se zdokonalit. Přitom základním kamenem úrazu bývá často nedostatek vlastní zodpovědnosti, nesoustavnost v trénincích, nepravidelný příjem stravy a příjem nevhodných jídel. Kai ukazuje, že směr k úspěchu začíná docela obyčejným nákupem plastových dóz, do kterých si na každý den musíme být schopni připravit odpovídající počet správných jídel. Vaření v tomto případě není vůbec nic složitého, což konečně uvidíte i sami na videu, na kterém vám tento přemýšlivý kulturista během krátké doby dokáže připravit mnoho porcí několika druhů pokrmů. Musíte být schopni jíst každé dvě až dvě a půl hodiny, každý den vstát a připravit si vše potřebné, abyste tělo zásobili důležitými látkami nutnými ke stavbě vašeho těla, nevymlouvat se na nedostatek času, peněz, či na to, že neumíte vařit, že nemáte nutričního poradce nebo že potřebujete trenéra, který z vás udělá šampiona. Je jedno zda jste začátečník nebo pokročilý, prostě začněte a vytvořte si z těchto úkonů váš každodenní rituál, který budete neustále opakovat, protože jen tak můžete dosáhnout výsledků, po kterých toužíte. Věty, které v tomto duchu Kai ve svém bytě v sousedství Brooklynu pronáší, zatímco vaří a následně pěchuje připravené plastové dózy hotovými jídly, by měly být skutečně základem, na kterém je teprve možné stavět. Pokud tento základ mít nebudete, budou pro vás doplňky výživy i těch nejlepších firem znamenat jen velmi málo, neopomíná dodat Kai.

Zmíněný byt Kai momentálně již tolik nevyužívá, protože díky lepší finanční situaci má již k dispozici lepší bydlení nacházející se poblíž. Přesto trval na tom, aby natáčení probíhalo právě zde, tedy na místě, kde strávil přibližně dvacet let. Za dokumentárním snímkem, jehož první část můžete nyní shlédnout, stojí talentovaný Mike Pulcinella, který mapuje, jak vypadá typický všední den Kai Greena. Od rána až do večera, bez příkras a takový, jaký doopravdy je.

„To co jsem dlouhá léta dělal, bylo ráno vstát a udělat pár základních věcí, ze kterých se pak stal zvyk,“ říká Kai. „Výsledkem toho, že se z toho stal zvyk, bylo, že den bez tohoto rituálu nebyl úplný. V začátcích jsem nikdy netrávil fůru času přemýšlením nad detaily, jako jsou sodík a všechny ty drobnosti, které přišly až později. Je to o deset gramů bílkovin více nebo méně? Co na tom záleží. Prostě začněte.“

Kai Greene – obyčejný všední den (1. část)

 


 

REKLAMA

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk