Jay Cutler a Seth Feroce drtí záda pod vedením Hanyho Ramboda – video

Jay Cutler a Seth Feroce drtí záda pod vedením Hanyho Ramboda – video

Osobnosti | 16.06.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com

 


 

V Pittsburgu se na jednom místě sešli v posilovně Jay Cutler a Seth Feroce, aby společně absolvovali trénink zad za asistence špičkového trenéra, kterým je Hany Rambod. Jeho rukama prošly už desítky kulturistů, navíc je známý pod přezdívkou „The Pro Creator“ a to proto, že pod jeho vedením se z nadějných amatérských kulturistů stávají hvězdy profesionální scény.

Hany zde komentuje, jak to vypadá s jeho dvěma jmenovanými svěřenci. Pokud se týče Jay Cutlera, tak jej na tomto snímku dělí od soutěže Mr. Olympia zhruba 19 týdnů. Všeobecně se v přípravné strategii změnilo jen pár věcí, Jay však pracuje nadále na zlepšení masivity zad a rovněž se soustřeďuje na svalstvo nohou. Protože hodně cestuje a má nabitý program, je zapotřebí všechno zvládnout tak, aby měl dostatek pravidelných jídel, cvičil nadále tak často jak je zapotřebí a především si zachoval svalovou hmotu.

Seth Feroce (za sebou má pouze jeden profesionální start a to na Europa Super Show 2010, kde zvítězil v kategorii do 202 liber) má momentálně dlouhou mimosoutěžní pauzu, protože se chystá přestoupit do otevřené kategorie bez rozdílu vah a to bez ohledu na avizovanou změnu váhového limitu z 202 na 212 liber. V tréninku se proto zaměřuje na budování kvalitní hmoty především v oblasti zad, hrudníku, hamstringů a stehen.

Hany dále uvádí, že Seth si dokáže držet dobrou formu, i když není v přípravě na soutěž. On sám totiž nevidí rád, když jeho svěřenci naberou příliš nekvalitní hmoty, protože v přípravě na soutěž to pak představuje problém. Seth si však svoji váhu hlídá, momentálně má 109kg kvalitní hmoty a navíc je to velký bojovník, který chce vyhrávat a nevzdává se. Hany jej kvůli tomu, jak sám říká, dokonce musel trochu přibrzdit, protože jel v každém tréninku až nadoraz a pokoušel se zvedat stejně těžké váhy jako Jay. Jde však především o techniku a o kontrakci. Hany zmiňuje, že Seth sice musí trénovat tvrdě, protože jeho tělo chce růst, ale musí to být v jeho limitech a možnostech kvůli tomu, aby se nezranil, nebyl nemocný či si nepokazil formu.

Ke konci videa je ukázka z další části, na které je zachycený zdecimovaný Seth Feroce po těžké sérii dřepů. Kevin Levrone, který se s ním chvíli předtím zdraví, mu pak říká, že tohle je přesně to, proč je profík, protože ostatní lidi něco takového dělat nemůžou.

A po další sérii Kevin dodává:

„Tak jsi to dokázal, slušný. A o to tady jde. Stará škola,“ uzavírá Kevin.
A ještě něco z toho, co na samém konci videa říká Hany Rambod.
„Někteří kluci spoléhají na skvělou genetiku a do tréninku příliš nedávají, což je asi jedno procento těch nejlepších amatérů…. Když se ale podíváme třeba na to, jak k tréninku přistupuje Branch nebo Jay, tak tihle dostávají intenzitu na zcela jinou úroveň. A díky tomu se stáváte šampionem. Musíte být schopni zajít až tam, kam se vám zajít nechce, tedy za hranice zóny, ve které se cítíte pohodlně.“

Jay Cutler, Seth Feroce a Hany Rambod – trénink zad

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk