Phil Heath nebude bojovat na soutěži Arnold Classic

Phil Heath nebude bojovat na soutěži Arnold Classic

Phil Heath nebude v příštím roce bojovat na prknech prestižní soutěže Arnold Classic.

Osobnosti | 22.12.2010 | Michal Rudzinskyj

Použité stránky: flexonline.com
Připravil: Karel Šedivý


Důvodem je příprava a nasměrování se na jediný cíl, kterým je soutěž Mr. Olympia 2011, která se bude konat v Las Vegas v USA ve dnech 16. – 17. září.

Letos mu zisk titulu Mr. Olympia unikl jen o vlásek a v očích mnohých se klidně mohl stát vítězem. I když se Phil bude na jediný vrchol sezóny jistě svědomitě připravovat, je zde kromě několika dalších momentálně nejlepších kulturistických es ve hře i čtyřnásobný držitel Titulu Jay Cutler. Ten se nedávno nechal slyšet, že svoji sbírku Titulů hodlá rozšířit dalším vítězstvím v Las Vegas.

Radost z rozhodnutí Phil Heatha vynechat Arnold Classic však jistě mají jeho soupeři, protože zisk zlatého kovu z této soutěže je mimořádně ceněný. Uvidíme tedy, jak nakonec jeho neúčast na Arnold Classic zamíchá s konečným pořadím. Na závěr ale dejme slovu přímo Philovi, který ke svému rozhodnutí uvedl následující.

„Bylo to pro mě velice těžké rozhodnutí, protože neúčast na Arnold Classic je tak trochu něco jako promarněná příležitost. Trochu mě to ještě pořád bolí, protože poté, co jsem dvakrát na této soutěži skončil druhý, cítím, že bych tentokrát mohl vyhrát. Ale za jakou cenu? Po zisku druhého místa na Mr. Olympia cítím, že jsem upevnil svoji pozici coby jednoho ze dvou nejlepších kulturistů na světě. Vynechání soutěže Arnold Classic 2011 mi dává příležitost k tomu, abych zapracoval na skutečně markantních vylepšeních a pasoval se do pozice, ve které budu moci předvést ještě lepší formu. A neexistuje jiný způsob jak to udělat, než strávit více času v posilovně.“

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk