Petra Měrtl: Kolena musím ledovat každý večer

Petra Měrtl: Kolena musím ledovat každý večer

V sobotu 20. listopadu se pořádala poslední profesionální soutěž letošní sezóny, ze které jsme vám přinesli tuto reportáž.

Osobnosti | 25.11.2010 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý


Pokud jste ji četli, tak víte, že mezi soutěžícími znovu ukázala své kvality česká závodnice Petra Měrtl, která v drtivé konkurenci celkového počtu třiceti profesionálek dokázala vybojovat úžasné sedmé místo.

Letošní sezóna začala pro Petru velice skvěle ziskem sedmého místa na Europa Show of Champions. V červenci skončila šestnáctá na Europa Battle of Champions a v srpnu pak obsadila místo devatenácté na Jacksonville Pro. Věděl jsem, že Petra měla v úmyslu skončit o něco lépe a tak když jsem si s blížící se soutěží Fort Lauderdale Cup všiml, že na startovní listině figuruje i ona, stalo se to konečným impulsem k tomu, abych se jí znovu zeptal, jak se jí daří ve sportovním životě a jaké má plány.

S Petrou jste se už na našich stránkách několikrát setkali, nyní vám nabízíme poslední postřehy a dojmy, které souvisí především právě se soutěží ve Fort Lauderdale a které poskytla redakci internetového serveru Světa kulturistiky ke zveřejnění.

Těsně před soutěží Fort Lauderdale Cup Petra napsala…

V sobotu soutěžím na Fort Lauderdale Cup u nás na Floridě. Mám to asi 20 minut od místa, kde bydlím. Po poslední soutěži jsem byla velmi znechucená a měla jsem sto chutí to zabalit. Po umístění na sedmém místě jsem skončila šestnáctá a to jsem byla ještě více vyřezaná. Od této soutěže si také moc neslibuji, ale je to doma, a tak jsem se rozhodla tuto soutěž podstoupit už kvůli mému byznysu a pouze proto, že mě moji klienti a přátelé ještě nikdy neviděli na pódiu. Nemají zrovna představu o tom, co dělám, a tak to dělám pro ně. Už teď vím, kdo bude v první desítce a kdo zvítězí. Je to smutné, ale je to tak. Nebudu se o tom nějak rozepisovat, nerada bych se dostala do problémů.

Snažím se soustředit na to, abych se ukázala v co nejlepší formě a to je asi vše, co můžu udělat. Podařilo se mi nabrat asi tak 2 kg svalů, což je dobře. Poslední soutěž jsem byla moc vyřezaná, to se jim nelíbilo, a tak se ukážu trochu plnější. V Orlandu jsem se umístila sedmá a hned potom šestnáctá a to jsem byla v ještě lepší formě. Poprvé v mé kariéře jsem se po opuštění pódia rozbrečela. Dřela jsem jak kůň, vypadala nejlépe ze všech soutěžících a rozhodčí mě totálně přehlíželi. Holky, co se v Orlandu umístily daleko za mnou, se dostaly do Top 5.

Soutěžení nevzdávám, protože věřím, že jednou se mi povede dostat se na Olympii, ale začnu k soutěžení přistupovat s nadhledem. Je to jako loterie. Utrácíte peníze za tikety a pokaždé nadšeně čekáte, že vyhrajete. Pokud nevyhrajete, mávnete rukou a řeknete si, že to snad vyjde příště. Od příštího roku začnu rozhodovat soutěže, zažádala jsem si o licenci NPC Florida Judge. Musím udělat testy, což mi zabere pár měsíců. Jsem tím velmi nadšená.

Takže jdu do posilky na poslední trénink a poslední hodinu kardia, hurááá. Ani nevíte, jak se těším, až si dám příští týden oddech. Jsem jedna velká bolest, kolena musím ledovat každý večer, spodní záda mám tak špatná, že jsem kvůli velké bolesti musela jít na rentgen. Tam mi řekli, že mám problém se sakroiliakálním kloubem a že se s tím nedá nic dělat. Zakázali mi chůzi do schodů (moje kardio jsou 3 hodiny denně schodišťový trenažér), běhání (3x týdně běhám) a zvedání těžkých zátěží (v posilce zvedám větší váhy, než chlapi). Takže jsem jim poděkovala za pomoc a šla jsem do posilky. :- ))

Těším se, až si dám pizzu. Příští týden máme Thanksgiving, a tak to bude zase 10 kg nahoře během týdne. To je pro teď asi tak všechno, uvidíme, co se bude dít v sobotu. Všimla jsem si, že Natália Lenartová přiletí také soutěžit, tak tam budu mít slovenskou konkurenci.

…a po jejím skončení se pak podělila o bezprostřední dojmy

Pro mě je sedmé místo, jak kdybych vyhrála, protože těch prvních šest jsem odhadla naprosto přesně. :- )) K mému překvapení se mi povedla forma. Měla jsem opravdu těžkých posledních 10 dní přípravy. Úplně jsem ztratila motivaci, dietu jsem nedržela tak, jak jsem si naplánovala. Na středu jsem měla naplánované žádné cukry a nakonec jsem až do pátku skončila na 200 g denně. Od čtvrtka jsem nepila a v pátek večer jsem to už nevydržela a snědla dva veliké grapefruity. Ráno jsem vypadala plná a vyřezaná, až jsem z toho byla překvapená. Po prvním vyvolávání jsem už věděla, že skončím něco kolem sedmého místa a to je pro mě obrovský úspěch.

Teď se chystám napsat dopis, kde budu žádat o pozvání na Arnold Classic. Toto umístění by mi v tom mohlo hodně pomoci, tak mi držte palce. Tohle byla poslední soutěž roku a já musím říct, že jsem toto umístění potřebovala jako sůl už kvůli mému sebevědomí. Co se týče diety a kardia, tak si teď do konce roku odpočinu. To ale neplatí o tréninku, protože budu trénovat těžce, soustředit se na nohy a v lednu na to zase skočím.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk