Petr Vaniš - střevní viróza zkomplikovala závěr přípravy

Petr Vaniš - střevní viróza zkomplikovala závěr přípravy

Po loňském úspěchu na prestižních závodech Mr. Universe mezi profesionály (2. místo – 2009) jsem letos chtěl dosáhnout té nejvyšší příčky.

Osobnosti | 02.11.2010 | Michal Rudzinskyj

Bohužel problémy, s kterými jsem se potýkal poslední dny, mi tento sen trochu oddálil. Konec přípravy jsem byl velmi motivovaný, dřel jsem jako už dlouho ne, což bylo znát i na silových výkonech, podařilo se mi dřepnout 2 x 300 kg (žádný polodřep), zvládl jsem zabenčovat 6 x 200 kg, na ramena jsem vytlačil 5 x 170 kg a kluci mě po tréninku rukou přemluvili, abych si změřil biceps a na metru se objevilo číslo 52,5 cm!! Do úterka 26.10.2010 vše běželo, jak jsme si s Tomášem Burešem naplánovali, současným nejlepší kulturistou ČR (samozřejmě až po mně :-)), v tuto dobu jsem měl asi životní formu, váha se pohybovala těsně kolem 100 kg při výšce 168 cm. Ve středu začala velká změna, přišla neohlášená střevní chřipka. Střevní potíže vyvrcholili po čtvrtečním cukrování v noci na pátek, kdy nezabírali ani léky a za noc jsem ztratil 7 kg!!! Po velké noční dehydrataci mi poklesl krevní tlak a spíš než na závodění, to vypadalo na hospitalizaci v nemocnici. V tuto chvíli musím moc, zdůrazňuji moc poděkovat kamarádovi a úspěšnému kulturistovi Mudr. Michalovi Kvapilovi, který mi pomohl jak po zdravotní, ale i psychické stránce, což mi dalo sílu pokračovat a nevzdat nejdůležitější závody sezóny.

Odlétali jsme v pátek ve 22:55 hodin, a proto bylo dost času na odpočinek a minimální regeneraci po střevní chřipce. Večer se můj stav natolik zlepšil, že jsme se rozhodli, že odletíme. Po sobotní prezentaci jsme se vrátili na hotel, kde jsem opět odpočíval a v klidu se začal připravovat na nástup na podium. Semifinálové souboje profi kategorie začínaly v 16.00 h.

V hledišti seděla manželka a kamarád, sparig, tlumočník, kameraman Petr Bosák a sledovali úroveň a kvalitu této kategorie. Mezi soupeři PROFI kategorie byli tři brazilci, kteří měli velkou podporu v rozhodujícím sboru, kde seděli též tři brazilci, další soupeř byl angličan, který byl na domácí půdě. Tyto soupeři mohli ohrozit můj výsledek. Při prvním porovnávání mě vyvolali jako prvního, bohužel to nebylo nic rozhodující. Podle manželčina názoru jsem měl pouze jednoho velkého soupeře a tím byl Mario Charles. Na podiu jsem působil obrovskými svalovými rozměry, ani kvalita nebyla nejhorší, při problémech, které mě potkaly.

Finálový večer začal v 18.00 hodin a můj čas se přibližoval. Finále PROFI divize bylo opravdu slavnostní, na podium nastoupili všichni vítězové amatérských kategorií a absolutní vítězka ženských kategorií. Začali vyhlášením absolutního amatérského vítěze, což byl závodník Slovinska  Miha Zupan. Pokračovalo vyhlašování PROFI - kategorie od šestého místa Joao Bispo De Andrade (Brazílie), páté místo obsadil Yuriy Kovalov (Ukrajina), na čtvrtém místě skončil Marilandio Ponchet (Brazílie), na třetím místě zaznělo moje jméno Petr Vaniš (ČR). Angličan, který mě nakonec porazil, mi v rozcvičovně třikrát řekl ,,the best“, až doma při čtení výsledků jsem zjistil, kdo mě doopravdy porazil, Gary Lister (UK) trojnásobný Mr. Universe! Být druhý nebo třetí to už je jedno, všechny zajímá stejně jen vítěz a druhý je první poražený! A jak napsala moje dcera: Taťko, tak aspoň něco :-)! Nakonec jsem na tom, ještě dobře, Angličan Tony Mount, kterého jsem porazil v amatérech v roce 2008, letos skončil zase druhý za svým kolegou z reprezentace, on čeká na zlatou placku už čtyři roky! Na Mr. Universe jezdím od roku 2006, ale takto velkolepý banket u příležitosti 60. výročí plný tradic, předávání plaket, vyznamenání, jsem ještě nezažil, prostě velkolepé. A nejčastější otázka, která mi byla pokládána při přátelských rozhovorech byla: ,,Kde je NABBA CZECH, kde jsou závodníci, funkcionáři svazu, rozhodčí ?!?!

Závěrem bych chtěl znova poděkovat Michalovi Kvapilovi, Tomášovi Burešovi za spolupráci a pomoc s přípravou. Dále sponzorovi, tréninkovému partnerovi a nejlepšímu kamarádovi Ludkovi Hošnovi za finanční podporu bez, které bych se nemohl na závody připravit. Luďka si velmi vážím i po lidské stránce, můžu se vždy a se vším na něj obrátit a on i při své vytíženosti nikdy neodmítne a pomůže. Honzovi Filovi, který pomohl i v situaci, kdy záplavy zasáhly i jeho firmu Vitalmax a potřeboval pomoc on sám. Poděkování patří i dalším sponzorům, mezi ně patří Počítačová společnost Praha, firma LP Nábytek Sedlčany, Pavel Schneeberg zakázková výroba kuchyní. Sekretáři PeVan Gymu Jirkovi Maškovi, který zabezpečuje veškerou agendu přihlášení, letenky, ubytování, atd.  A největší dík patří samozřejmě manželce Zdeničce, že zase přežila další mojí přípravu :-).

PeVan a Zdenka Vanišová.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk