Novinky u profesionálů – Cutler, Kuclo a Wolf

Novinky u profesionálů – Cutler, Kuclo a Wolf

Osobnosti | 30.07.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com
Foto: muscletime.com


Jay Cutler

Podle posledních zpráv se do finálových příprav soutěže Mr. Olympia pouští Jay Cutler společně s nutričním specialistou Chrisem Acetem. Tandem navazující na kdysi velmi úzkou spolupráci ještě z amatérského období dostal svoji oficiální podobu před několika dny. Tehdy to byl právě zisk profesionálního statutu, který potvrdil správnost vzájemné spolupráce. Vše pak bylo navíc korunováno i ziskem prvního Titulu Mr. Olympia, který Jay Cutler získal v roce 2006.  Po prohrané bitvě s Dexterem Jacksonem v roce 2008 pak došlo k přerušení spolupráce, avšak jak Jay tak Chris zůstali v kontaktu a zachovali společné přátelství. Jay pak navíc i nadále některé detaily svojí přípravy s Chrisem občasně konzultoval.

Steve Kuclo

Naposledy se na soutěži objevil při svém profesionálním startu v roce 2012, kdy upoutal působivým třetím místem vybojovaným na vysoce prestižní New York Pro. Pro letošní sezónu se momentálně soustředí na víkendové klání ve dnech 16. – 17. srpna, kterým je Europa SuperShow. V rámci přípravy dbá pochopitelně i na regeneraci, která svoji konkrétní podobu dostává například v podobě speciální masážní techniky, umožňující zmenšit svalové napětí a zaujmout lepší postoj při dvojitém bicepsu zepředu a zezadu. Masér se konkrétně soustředí na pravou stranu úponu širokého svalu zádového, se kterou má Kuclo podle svých slov problémy. A pak už následuje trénink zad, který za dva týdny osmadvacetiletý kulturista absolvoval společně se svojí snoubenkou Allison Frahn, profesionální závodnicí v kategorii Figure.

Speciální masážní techniky


Trénink zad

Dennis Wolf

Tentokrát nás provede tréninkem paží, ve kterém několika cviky procvičí tricepsy a bicepsy. Konkrétně u tricepsu začíná nejtěžším cvikem, protože když jsou jeho paže až příliš napumpované, jen stěží s nimi dokáže provést pohyb v kompletním rozsahu pohybu a s odpovídající zátěží. Dennis říká, že v posledních týdnech hodně odpočíval, ale i trénoval a jedl. Jeho momentální hmotnost, která se samozřejmě den ode dne lehce zvyšuje či snižuje podle aktuálního jídelníčku, je kolem 136 kg, To je nakonec i hmotnost, která mu vyhovuje. I když by mohl být těžší, musel by pak držet tvrdší dietu a celá příprava by byla mnohem obtížnější. Jeho cílem je přijít do Las Vegas s objemnými svaly a papírovou pokožkou a umístit se v TOP 3. Upozorňuje také na to, že příprava je vzhledem ke konkurenci hodně náročná a kromě známých jmen zmiňuje i obrovského Big Ramyho. Rozhodující je však podle něj především dotaženost formy, která jediná zaručí to, zda se relativně o něco lehčí nebo těžší závodník dokáže umístit na samotné špici. „Jsem připravený bojovat,“ shrnuje svoje myšlenky Dennis Wolf, který 30. října oslaví své pětatřicáté narozeniny.

Trénink paží

 
 
 

Související články

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další
Novinky u profesionálů – Warren, Richardson a Heath
Novinky u profesionálů – Martinez, Feroce, Greene
Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad
Novinky u profesionálů – Heath, Wolf a Butt
Novinky u profesionálů – Williams, Liberatore a Trimble
Novinky u profesionálů – Cutler, Morel a Jackson
Novinky u profesionálů – Martinez, Rhoden, Centopani a další
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk