Osobnosti | 16.07.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, rxmuscle.com

Victor Martinez

Victor Martinez před několika dny oficiálně ohlásil přípravu na zářijovou Olympii. Vítěz letošní soutěže Toronto Pro ve spolupráci se svým trenérem momentálně pracuje na tom, aby se na pódiu představil mohutnější a současně nabídl odpovídající formu. Není žádným tajemstvím, že soutěžní návrat Victora Martineze do Las Vegas bude mimořádně sledovaný a již teď budí náležitou pozornost. Mnozí totiž soudí, že nemá vůbec na to, aby se umístil v první šestce. Ačkoliv je letošní úroveň startujících borců opět mimořádně dobrá, je příliš brzy dělat jakékoliv konečné verdikty. Sám Martinez, který naposledy bojoval na Olympii v roce 2011 a obsadil 4. místo, si je jistě dobře vědomý, do čeho se pouští. Nicméně vzhledem k letošním soutěžním výsledkům na zmíněné Toronto Pro a týden předtím konané New York Pro, kde skončil druhý, by výsledek nemusel být nakonec vůbec špatný. Jeho aktuální formu máte možnost shlédnout na aktuálním videozáznamu, pořízeného při příležitosti exhibičního vystoupení ze soutěže NPC Southern States.

Shawn Rhoden

Shawn Rhoden se před několika dny objevil po boku legendárního Ronnieho Colemana, aby pod jeho dohledem absolvoval několik tvrdých tréninků. Atlet sponzorovaný suplementovou společností osminásobného vítěze Mr. Olympia „Ronnie Coleman Signature Series“ si tentokrát musel sáhnout hodně hluboko do svého fyzického fondu, aby naordinovanou dřinu zvládl. Ronnie je známý svými brutálními tréninky s obrovskými zátěžemi a tak ani v tomto případě nemohl postupovat jinak. A tak ke slovu přišly klasické intenzivní tréninky s těžkými činkami, jejichž skladbu Shawn Rhoden ohodnotil jako jednoznačně brutální. Dodejme ještě, že aktuální hmotnost Shawna Rhodena, který loni na Olympii skončil třetí, je zhruba 121 kg.

Evan Centopani

Evan Centopani je momentálně zhruba čtyři měsíce před plánovaným startem na PBW Championships, která se odehraje 9. – 10. srpna v Tampě na Floridě. Aktuální hmotnost tohoto závodníka je zhruba 120 kg a podle dostupných informací je ve skvělé formě. Evan Centopani se naposledy na soutěžních prknech objevil loni na Mr. Olympia, kde obsadil osmou příčku. Letošní start tak pro něj bude v této soutěžní sezóně premiérový.

Jose Raymond

Jose Raymond platí mezi závodníky do 212 liber za hodně ostříleného profesionála. Svoji formu dokázal letos naplno předvést při Toronto Pro i New York Pro, ze kterých si shodně odnesl po první příčce. Žádných dalších soutěží se v letošní sezóně nezúčastnil, ale právě zmíněná dvě klání byla jasným důkazem zejména sobě samému, že mu forma jednoznačně vychází. O to lépe se mu nepochybně povedla odstartovat příprava na letošní Olympii 212 Showdown, kterou oficiálně začal 15. července. Osmatřicetiletý závodník se nijak netají tím, že jeho sportovním cílem je zvítězit právě na nejvěhlasnější světové kulturistické soutěži.

Troy Alves

Za nejlepším umístěním v Las Vegas se dere i Troy Alves. Po přechodu do kategorie do 212 liber se mu naposledy podařilo zazářit na letošní Europa Show of Champions, kde obsadil první místo. Momentální forma jedenáct týdnů před Olympií 212 Showdown je více než slušná, přičemž pětačtyřicetiletý závodník při zajímavých svalových objemech podtržených pověstnou ostrostí neztrácí nic na své dokonalé estetické stavbě těla, která je jednou z jeho hlavních zbraní.