Novinky u profesionálů – Heath, Wolf a Butt

Novinky u profesionálů – Heath, Wolf a Butt

Phil Heath při příležitosti konání soutěže Toronto Pro oznámil zahájení přípravy směřující k zářijové Olympii.

Osobnosti | 06.06.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com


Dvojnásobný držitel Titulu Mr. Olympia potřebuje podle svých slov zhruba dvanáct týdnů k tomu, aby se dostal do špičkové formy. Jeho cílem není přitom nic jiného, než zisk další sošky Sandowa. Soudě podle sebedůvěry a momentální formy by to pro něj neměl být problém, i když je zřejmé zmínit, že konkurence bude letos opět velmi vysoká. Phil Heath skončí s cestováním, semináři a dalším programem, kterému se věnoval od loňské Olympie, nejpozději do 4. července. Pak jej ještě čeká poslední víkend s přáteli v uvolněném dietním i tréninkovém režimu, poté bude už následovat systematická a tvrdá příprava směřující k vystoupení v Las Vegas. Phil Heath říká, že se nemůže ubránit skvělým pocitům a elánu, což mu dává sílu jít do dalšího boje, který si přes svoji náročnost evidentně užívá. Phil dodává, že díky neustálému cestování, fotografování a pozici světové jedničky žije svůj sen. Tak proč by měl být problém jít s ještě větším zapálením do nové přípravy na Mr. Olympia?

Dennis Wolf

Dennis Wolf je dalším z těch, kteří se soustředí na jediný vrchol letošní soutěžní sezóny. Jeho plány jsou tentokrát velmi smělé, protože se hodlá umístit do třetího místa. Pokud by se mu podařilo dotáhnout finální přípravu k dokonalosti a předvést to nejlepší, čeho je schopen, pak je určitě možné jeho cíl považovat za reálný. Vše však pochopitelně záleží také na tom, jak se podaří závěrečná forma ostatním soupeřům, kteří se budou rvát o nejvyšší stupínky. Pojďme se podívat tentokrát na jeden z tréninků, který Dennis odcvičil v Las Vegas Athletic Clubu ve státě Nevada, kde nyní trvale žije. Ačkoliv podobně jako ostatní profesionálové absolvuje různá exhibiční vystoupení a další doprovodné aktivity, trénink jako takový pochopitelně vynechávat nelze. Vítěz Arnold Classic z roku 2011 na tomto videozáznamu tentokrát procvičuje záda, přičemž se prostřednictvím přítahů horní kladky podhmatem zaměřuje na spodní část zad. Shyby pak zařazuje nejen kvůli šířce zad, ale i pro budování potřebných detailů. Navíc cvičí na speciálním stroji, protože při klasickém provedení na hrazdě dokáže provést jen několik málo opakování. Pokud se týče přítahů velké činky v předklonu, provádí Dennis raději více opakování s nižší zátěží, protože v opačném případě cítí nedostatečně zapojení cílových svalů.

Muhammad Masoom Butt

Muhammad Masoom Butt na soutěži Toronto Pro z minulého víkendu jistě pomýšlel na vyšší, než na devátou příčku, kterou nakonec obsadil. Pochopitelné zklamání bylo o to větší, že na stejnojmenném sportovním klání dokázal loni obsadit skvělé druhé místo. Závodník soutěžící v kategorii do 212 liber tak momentálně přemýšlí nad strategií, která by mu pomohla k navrácení se k výsledku, který jej na začátku profesionální dráhy raketově katapultoval mezi nejlepší kulturisty planety soutěžící ve váhově limitované kategorii.

 
 
 

Související články

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další
Novinky u profesionálů – Martinez, Feroce, Greene
Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad
Novinky u profesionálů – Cutler, Rhoden a DeVis
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk