Novinky u profesionálů – Cutler, Rhoden a DeVis

Novinky u profesionálů – Cutler, Rhoden a DeVis

Jay Cutler je zhruba sedmnáct týdnů před blížící se Olympií podle vlastních slov v pohodě a pomalu začíná nabírat další svalovou hmotu.

Osobnosti | 31.05.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com


 

Za tímto účelem přijímá i více sacharidů a jí šest jídel denně, na což jeho tělo i díky skvěle fungující svalové paměti reaguje výtečně. Pokud se týče tréninku, zařazuje jednu až dvě návštěvy posilovny denně a navrch každý den ráno ještě provádí kardio v délce trvání dvaceti minut. Zdůrazňuje, že nemá daný pevný tréninkový plán, ale trénuje instinktivně podle toho, jak se momentálně cítí. Podaří se mu znovu neskutečný kousek, který předvedl v roce 2009, kdy se na trůn navrátil po prohře v roce 2008? To je těžké předvídat, nicméně sám Cutler si důvěřuje a na pódiu hodlá předvést to nejlepší, co v něm je. Ani letos to nebude mít rozhodně jednoduché. Čtyřnásobného držitele Titulu Mr. Olympia totiž čeká nejen ostřílená elita (Kai Greene, Phil Heath, Dennis Wolf, Branch Warren), ale i noví skvělí šampioni, jakými jsou například třetí z loňské Olympie Shawn Rhoden nebo první z letošního New York Pro Mamdouh Elssbiay alias Big Ramy.

Shawn Rhoden

Shawn Rhoden si na začátku května během víkendového pobytu v Pittsburghu, kam zamířil kvůli exhibičnímu vystoupení na Pittsburgh Pro, které absolvoval společně s dalšími sedmi předními profesionály, našel pochopitelně čas i na jeden z tréninků, ve kterém tentokrát odcvičil zlehka lýtka a paže. Při této příležitosti prozradil, že se během několika týdnů chystá začít s přípravou na Mr. Olympia, na které loni obsadil fantastickou třetí příčku. Shawn Rhoden se na soutěž těší a říká, že až doposud má za sebou poměrně náročný rok. Být IFBB profesionálem totiž není jenom o přípravě na soutěž, kde prezentujete svoji formu. Je toho spousta, co k tomu patří navíc, jako jsou exhibiční vystoupení, semináře a další. Neustálé cestování znamená, že jednoduše nejste doma, což přináší zvýšené nároky na zabezpečení si potřebných jídel, pravidelných tréninků a vůbec na perfektní organizaci času během dne.

Clarence DeVis

Clarence DeVis dolaďuje detaily na soutěž Toronto Pro, která se odehraje již tento víkend. Po pátém místě na New York Pro se rozhodl podržet a ještě dotáhnout již tak výbornou formu a s vysekanými svaly se opět předvést v co nejlepším světle. Na jeho přípravu dohlíží IFBB profesionál Fakhri Mubarak a jak je vidět, je za týmovou spoluprácí znát viditelný výsledek. Už jen proto, že ještě loni ve dvěstědvanáctce soutěžící DeVis se na N.Y. Pro rozhodl vyzkoušet kategorii open a jeho rozhodnutí mu v porovnání s třináctým (PBW Tampa Pro) a čtrnáctým místem (Nordic Pro) získanými v roce 2012 vyšlo výborně. Doménou závodníka, který je označován za miniaturu Kai Greenea a jenž momentálně nastupuje se soutěžní váhou kolem 104kg, je především tvrdé a dokonalé vyrýsování.

 
 
 

Související články

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další
Novinky u profesionálů – Warren, Richardson a Heath
Novinky u profesionálů – Martinez, Feroce, Greene
Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk