Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad

Novinky u profesionálů – Fankhouser, Wolf a Abiad

(Nejen) rodinná událost - Erik Fankhouser na obálce květnového magazínu FLEX

Osobnosti | 15.05.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Erik Fankhouser se konečně může pochlubit skvělým úlovkem, kterým je fotografie na přední straně obálky časopisu FLEX. Jeho nadšení nezná mezí, vždyť podle svých slov bylo vždycky cílem se na stránce tohoto magazínu objevit. Radost však neprojevuje nejen on, ale i rodina. Zatímco malá dcera na videu níže komentuje fotografii slovem „svalovec“, starší syn je už sdílnější a kromě jiného prozrazuje, že i on by se na obálce nějakého časopisu klidně rád někdy objevil – možná jako kulturista, možná také jako hráč hokeje za tým Penguins.

Erik Fankhouser pro americké fanoušky nabízí i možnost nechat si od něj zdarma podepsat vydání tohoto čísla – stačí jen poslat časopis společně s volnou a náležitě ofrankovanou obálkou pro zpětné zaslání. Překvapení pro něj připravila i manželka, když pro něj nechala vyrobit velký plakát, který dala na verandu a na kterém je zvětšenina obálky magazínu FLEX s připojenou gratulací.

Erik se na začátku tohoto roku na našich stránkách představil v tréninkovém příspěvku Peklo ve stojanu a vy si tak jeho oblíbenou tréninkovou techniku můžete znovu připomenout či vyzkoušet.

Erik Fankhouser na obálce magazínu FLEX

Dennis Wolf v objemovém období před zářijovou Olympii

Dennis Wolf se po letošní vynechané Arnold Classic zařadil po boku atletů, kteří se soustředí výhradně na jeden soutěžní vrchol sezóny, kterým je Mr. Olympia. Ta se v posledních letech pořádá výhradně v Las Vegas a Dennis Wolf pilně pracuje na tom, aby skončil lépe než loni, kdy obsadil šestou příčku. Na videu níže byl zachycen při objemovém tréninku hrudníku v posilovně Gold's Gym v Las Vegas, kde již nějaký čas žije. Dennis vysvětluje, že u některých cviků preferuje volné váhy před přístroji, protože tak svaly skvěle cítí a při cvičení dociluje výborného napumpování. Zmiňuje také to, že od doby, co přešel více na volné zátěže, ulevilo se jeho ramenům a přestal trpět problémy s klouby. Dennis v tomto směru radí i vám: „Pokud máte problémy s rameny a cvičíte na Smithově přístroji, zkuste více zařadit cviky s volnými váhami.“

Dennis Wolf – trénink hrudníku v přípravě na Mr. Olympia

Fouad Abiad – zdravotní problémy jsou zažehnány

V přípravě na Toronto Pro, která proběhne 31. května a 1. června v kanadském Torontu, je i Fouad Abiad. Na nějakou dobu však musel tréninky přerušit a to kvůli bolesti pod hrudníkem a v boku, která se u něj objevila poté, co začal suplementovat s dietní vlákninou. Jak zmiňuje v příspěvku na svém blogu, poté, co denní dávku této složky potravy ztrojnásobil, začaly se u něj projevovat podobné symptomy, jako v případě zažívacích potíží. Jakmile s dodatečným příjmem vlákniny přestal, hned se cítil lépe.  V pátek 26. dubna se však po tréninku bolest natolik zhoršila, že Fouad nakonec po naléhání manželky skončil hned následující den brzy ráno na pohotovosti. Dostal infúzi kvůli nedostatečné hydrataci a léky k tišení bolesti. Zároveň mu byly odebírány vzorky krve. Nakonec upadl i do bezvědomí. Na pohotovostním příjmu nakonec zůstal dalších patnáct hodin s výslednou diagnózou, kterou byla akutní pankreatitida (zánět slinivky břišní). Fouad píše, že i když řadu lidí napadá, že za vším jsou steroidy, doktor, ke kterému byl zcela otevřený, tuto domněnku jednoznačně odmítl. Jako možný důvod této zdravotní indispozice byla nakonec ve hře přítomnost žlučových kamenů, ty se však nakonec pro svoji miniaturní velikost ukázaly jako nepravděpodobná příčina.

Fouad Abiad se momentálně cítí už naprosto v pořádku, naplno trénuje a svoje úsilí znovu směřuje na soutěž Toronto Pro. V souvislosti se zmíněnými zdravotními problémy strávil mnoho hodin čtením různých studií a materiálů týkající se slinivky břišní, aby pro sebe získal co nejvíce informací. Na jejich základě se domnívá, že to byla právě vláknina, jejíž nadměrný příjem způsobil ve výsledku akutní pankreatitidu. Na závěr ještě dodává, že svůj start v Kanadě důkladně zvážil a ve svojí přípravě pokračuje až po důkladné konzultaci s ošetřujícími doktory, kteří v jeho úmyslu zúčastnit se kulturistické soutěže v horizontu několika málo týdnů nevidí žádnou překážku.

 
 
 

Související články

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další
Novinky u profesionálů – Warren, Richardson a Heath
Novinky u profesionálů – Martinez, Feroce, Greene
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk