Obrovský Martin Kjellström opustil Švédsko a v cestě za snem pokračuje v USA

Obrovský Martin Kjellström opustil Švédsko a v cestě za snem pokračuje v USA

Osobnosti | 23.01.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: rxmuscle.com

 


 

Neskutečná hmota s minimálním množstvím podkožního tuku. Takovou formu nyní předvádí Švédský profesionál Martin Kjellström. Nikoliv ovšem ve svojí rodné zemi, ale ve Spojených státech. Do těch se uchýlil po letech plných policejního vyšetřování a obstrukcí spojených s možným užíváním nepovolených dopingových látek. Taková je totiž realita současného Švédska. Policejní orgány mají již přibližně tři a půl roku k dispozici jakýsi „svalový profil“, podle kterého si tipují potenciální uživatele zakázaných anabolických steroidů a dalších podpůrných látek. Pokud se do tohoto profilu vejdete, jste v pohodě. V opačném případě vás čekají značné nepříjemnosti, které začínají předvoláním, podáváním vysvětlení a dalšími úředními úkony. V neposlední řadě vás čeká i prohlídka vašeho bytu či domu za účelem zjištění, zda u sebe nemáte v držení zmíněné nepovolené substance. V této souvislosti si připomeňme i dočasné zatčení Toney Freemana ve Švédsku v roce 2010.

„Prostě se vám snaží dělat nepříjemnosti a přimět lidi k tomu, aby s kulturistikou přestali,“ říká Martin Kjellström v komentáři k videu, které bylo nasnímané 15. ledna v Bev Francis Powerhouse Gym. I když jsou Švédové národem urostlých postav a v zemi provozuje powerlifting řada mezinárodně úspěšných závodníků, není to stejné jako v případě bodybuildingu, vysvětluje dále Martin. Závodníci v silových disciplínách můžou být nesymetričtí, mít nadbytek podkožního tuku, ale kulturistika, to je prostě něco docela jiného. Martin v tomto směru není na svoji zemi evidentně hrdý a ve Spojených státech tak chce pokračovat v cestě za svým snem, což v jeho plánech znamená především dělat soutěžní kulturistiku.

Pokud se týče rozvoje zad, měl s ní podle svých slov v minulosti problémy, protože byla přes jeho mohutnost zaostávající partií. Proto se rozhodl trénovat ji dvakrát týdně, přičemž jeden trénink odjede s těžkými váhami a ve druhém se soustředí více na svalovou kontrakci a menší váhy pro 30 až 40 opakování. Ačkoliv si mnoho lidí může myslet, že musí jíst enormní dávky jídel, v porovnání s tím, jak je mohutný a jak trénuje, se stravuje relativně málo. Základem je pět jídel denně a k tomu několik proteinových koktejlů.

Zhruba 185 cm vysoký Martin, který v současné objemovce váží 154 kg si velice váží podpory svých fanoušků i případných sponzorů, kteří jsou pro něj jako ostatně pro kteréhokoliv jiného profesionálního sportovce mimořádně důležití. Není totiž možné chodit každý den do práce a přitom ještě stíhat všechny tréninky a další povinnosti. Martin Kjellström několikrát zmiňuje i rodinu, kterou ve Švédsku zanechal a poznamenává, že bez ní je to pro něj nyní velmi těžké. Doufá proto, že již v únoru svoje blízké na jeden či dva týdny vezme do USA, protože zatím to kvůli zaměstnání manželky a školní docházce není natrvalo možné.

Martin Kjellström – trénink zad z 15. ledna

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk