INBA Mistrovství Evropy 2012 očima Martina Jindry

INBA Mistrovství Evropy 2012 očima Martina Jindry

Ve dnech 2. a 3. listopadu se konalo v Maďarsku Mistrovství Evropy naturálních kulturistů, párů, fitnessek a dalších ženských kategoriií

Soutěže | 07.11.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Martin Jindra


V Tatabányi, kde se přesně soutěž konala, bylo přátelské prostředí, obzvlášť mezi závodníky české výpravy, kteří byli všichni ubytováni na hotelu Arpad. Co se týče služeb hotelu, nedá se vytknout jediná věc. Mnozí určitě ocenili přípojku k internetu, nebo televizi s několika desítky programy. Velmi mě potěšila snídaně ve formě švédských stolů, které poslední den v neděli využila naprostá většina přítomných z ČR.

Pátek - odjezd

V pátek 2. listopadu byl na dopolední hodiny naplánován odjezd. Kolem polední pauzy jsme si udělali zastávku v Brně, kde se k nám přidal závodník z kategorie Super Masters Kostas Begalcis. Už cestou do Maďarska jsem poznal, že atmosféra jde správným směrem a legrace po celou dobu jízdy byla samozřejmostí. Přesto jsem určité obavy z ME měl. Šlo především o domluvu na hotelu, prezentaci a dalších nutných místech. Vše se nakonec obešlo bez problémů. V odpoledních hodinách jsme mezi prvními dorazili na hotel, kde se pomalu začali sjíždět i ostatní závodníci. Zhruba o půl šesté přišla na řadu prezentace, která proběhla hladce. Člověk také pozdraví ostatní závodníky a částečně se odreaguje ze soutěžního stresu. V tuto dobu probíhala na plné obrátky úprava sálu na sobotní den závodu. Po prezentaci následovalo odebrání zpět na své pokoje do nedaleko vzdáleného hotelu, dolaďování formy a spánek.


Juniorská kategorie, Martin Jindra druhý zprava

Sobota - samotná soutěž

Jak to bývá, začalo se kategorií juniorů a to poměrně brzy ráno. Budíček v 6:30 byl nutností, protože naše kategorie šla na pódium přesně v 8 hodin ráno. Následovala kontrola formy a cesta do samotného bojiště ME. Po příjezdu do velké haly, kde se celé klání odehrávalo, jsem si všiml extra velkého pódia, které bylo již řádně osvětleno. Co se týče organizačních věci, velmi si cenním toho, že časový skluz mezi kategoriemi nebyl. Z pozice závodníka mohu říci, že rozcvičovna a šatny byli skvěle vybaveny velkým prostorem a cvičebním náčiním. Jelikož se jednalo o mezinárodní závody, celá soutěž byla vedena v angličtině, ve které si skvěle vedl čech Petr Juriga. V některých případech byla vidět neznalost toho jazyka u závodníků, kdy byli zpočátku zmatení v provádění povinných póz.

Závody měli výbornou úroveň a mohli jsme se setkat s mnoha velmi kvalitními závodníky či závodnicemi. Česká republika získala deset cenných kovů, několik čtvrtých cenných míst a další skvělá finálové umístění. Zlatý František Hofman se představil ve vynikající formě a právem vybojoval zlatou medaili v kategorii mužů do 175 cm. Ve stejné kategorii obsadil Jan Huťka páté místo, troufám si tvrdit, že je pro něho zklamáním. V mé kategorii juniorů jsem skončil na 4. místě. V kategorii Masters 50-60 let mě nejvíce zaujal Roman Wróbel, který získal stříbrnou medaili. Do dnešního dne je mi však záhadou, jak mohl Roman, který zároveň startoval v kategorii mužů nad 180 cm obsadit až páté místo. V kategorii Masters 50-60 se velkého úspěchu dočkal také Bohumil Baar, který si odnesl bronzovou medaili.


Bohumil Baar

Co se týče ženských kategorií, skvěle se vedlo především Lence Červené, která v kategorii Fitness Classic získala zlatou medaili. Dále stříbrné Veronice Benešové a bronzovým závodnicím Šárce Dědkové a Lucii Čapkové ve svých kategoriích.
Na konec jsem si nechal kategorii smíšených párů, která mě oslovila nejvíce. Představilo se celkem pět párů, kde byla opravdu skvělá podívaná sledovat volné sestavy zúčastněných. I v této kategorii dominovali především Lenka Červená a František Hofman. Jejich volná sestava byla opravdu propracovaná. Tato dvojice si odnesla zasloužené vítězství. Lenka i František získali zároveň druhou zlatou medaili z tohoto šampionátu, po vítězství ve svých kategoriích. Na druhém místě skončila slovenská dvojice Katarina Tomášová s absolutním vítězem celého klání Peterem Winklerem. Bronzová medaile si zasloužila česká dvojice Veronika Benešová a Bohumil Baar, kteří, podle mého názoru, také oslnili početnou část publika hezkou sestavu, kdy se vzájemně doplňovali. Všech pět zúčastněných párů si zaslouží obdiv především za skvělé volné sestavy.


František Hofman a Lenka Červená v párech

Při vyhlašování absolutního vítěze jsem osobně čekal, že absolutní prvenství získá František Hofman. Rozhodčí byli jiného názoru a potřetí za sebou v podzimní části sezony si titul absolutního vítěz odnáší Peter Winkler ze Slovenska. Neuvěřitelnou show předvedli vítězové svých kategorií zvláště při volném pózování, když opustili podium a pózování si užívali mezi lidmi ve VIP zóně hlediště.

Banket

Po skončení závodů následoval banket pro zvané, ze kterého museli mít radost především závodníci. Jídlo a pití všeho druhu mi přišlo k chuti. Zhruba ve 22 hodin následovala cesta zpět na hotel, kde pokračovaly oslavy. Někteří si zábavy užívali až do ranních hodin. Chtěl bych říci, že na těchto závodech se sešla vynikající přátelská parta. Legrace, gratulace, přátelství, přání úspěchu bylo po celou dobu boje mezi závodníky naší výpravy.

Neděle

Jak již bylo řečeno, po budíčku následovala snídaně, kde si mimo jiné mnozí závodníci ještě říkali perličky z večera a noci. Přišlo na řadu rozloučení a následný objezd domů.

Závěrem

Celkově závody považuji za vydařené, potěšila mě především vynikající parta, která se zde na závodech sešla. Jen mě trochu mrzí, že závodníci na čtvrtém až šestém finálovém místě nedostali pamětní medaili, plaketu či malý pohár, jak je tomu zvykem u nás v ČR. Pouze diplom a drobnosti v igelitové tašce, i když se jedná o mezinárodní závody.

 
 
 

Související články

Na INBA Mistrovství Evropy míří 17členná výprava z  ČR
INBA ME očima Tomáše Procházky - prezidenta ČSNS
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk