INBA ME očima Tomáše Procházky - prezidenta ČSNS

INBA ME očima Tomáše Procházky - prezidenta ČSNS

V sobotu 3.11.2012 se konalo v Tatabányi (Maďarsko) INBA Mistrovství Evropy 2012 v naturální kulturistice a fitness, kterého se zúčastnila i velká výprava sportovců z ČR.

Soutěže | 06.11.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Tomáš Procházka - prezident ČSNS o.s.


Protože pořádala maďarská národní organizace (INBA Hungary) soutěž podobného rozsahu poprvé, velmi rádi jsme jim pomohli i přítomností několika členů osvědčeného českého pořadatelského týmu. Vynikající práci v tomto směru odvedli jak moderátor Petr Juriga, který bravurně zvládl vést celou akci v angličtině, tak Petr Puchýř, který rychle a bezchybně zpracovával výsledky, zapomenout samozřejmě nesmíme ani na naše rozhodčí Evu Jordovou a Roberta Hlinku, kteří absolvovali maraton s velkým množstvím vyhlášených kategorií. Velkou odezvu u našich partnerů mělo i zajištění generálního partnera šampionátu, kterým se stala firma Aminostar.

Místní pořadatelé připravili v prostorné sportovní hale ohromné pódium s profesionálním osvětlením, ozvučením atd., stejně tak jsme si nemohli ani v nejmenším stěžovat na cokoli v hotelu Árpád, kde byla ubytována naše početná výprava v celkem 21 pokojích.

Nejdůležitější ale byli samozřejmě sportovci a samotná soutěž, ze které si členové ČSNS o.s. přivezli celkem 10 medailí. Prosadily se zejména naše zástupkyně v ženských kategoriích, které doplnili dva masterssáci, konkrétně stříbrný Roman Wróbel + bronzový Bohumil Baar a zejména nečekaná hvězda šampionátu František Hofman, který získal nejprve zlato v kategorii Muži do 175 cm a později druhé s Lenkou Červenou v kategorii smíšených párů.

V ženských kategoriích se prosadilo hned několik špičkově připravených závodnic, jejichž umístění najdete v níže uvedené tabulce našich medalistů.

Přehled našich medailistů:

1. místo - Lenka Červená - Fitness Classic
1. místo - František Hofman - Muži do 175 cm
1. místo - Lenka Červená + František Hofman - smíšené páry
2. místo - Veronika Benešová - Fitness Figure
2. místo - Daniela Richterová - Fitness Classic
2. místo - Roman Wróbel - Super Masters
3. místo - Lucie Čapková - Fitness Classic
3. místo - Šárka Dědková - Fitness Figure
3. místo - Veronika Benešová + Bohumil Baar - smíšené páry
3. místo - Bohumil Baar - Super Masters

Celkově lze říci, že se jednalo o jednu z nejlépe zvládnutých vrcholných soutěží federace INBA, konaných doposud v Evropě, která velmi dobře navázala na červnový světový šampionát, konaný v Karlových Varech. Jakmile se podaří ještě více sjednotit pohled rozhodčích z různých zemí na posuzování jednotlivých kategorií, nebude už nic bránit ambiciozním plánům, které má federace INBA Europe v rámci rozvoje tohoto sportu, což nejlépe dokládá dohoda s INBA World o konání následujících minimálně dvou mistrovství světa (2013+2014) v Evropě. 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NAJDETE ZDE

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk