EVLs Prague Pro 2012 – vítězný triumf Dennise Wolfa

EVLs Prague Pro 2012 – vítězný triumf Dennise Wolfa

Výsledky kategorie open, 212 a Bikini

Soutěže | 28.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Zapomeňte na prosluněné kalifornské pláže či vyhlášenou atmosféru pouštního Las Vegas. Pozornost kulturistických médií se o tomto víkendu tentokrát obrátila do samého srdce Evropy do Prahy, kde v holešovické Tipsport Aréně probíhaly souboje závodníků v kategorii open a 212 a rovněž zápolení ladných ženských účastnic v kategorii Bikini.

Praha tak po dlouhých letech hostila nejvýznamnější profesionály a ti, kteří si cestu na tuto bezesporu významnou událost našli, určitě nelitovali. Celou akci měl na starosti organizační tým v čele s jednatelkou společnosti EVL's Fitness, s.r.o. Evou Sukupovou, bývalou profesionální závodnicí, která se kromě tří titulů z amatérského světového klání může pyšnit celou řadou dalších sportovních úspěchů, mezi kterými nechybí ani několikanásobná účast na nejvyšší profesionální soutěži Ms. Olympia.

Otevřená mužská kategorie se před začátkem klání nesla ve znamení téměř jistého prvenství favorizovaného Shawna Rhodena, který před týdnem zvítězil na British Grand Prix. Potenciál tohoto esteticky objemného závodníka se naplno projevil i v Praze, kde jeho forma byla snad ještě zralejší než ta manchesterská. Bylo tu však jedno „ale“ ztělesněné do podoby dravého Dennise Wolfa, který na British GP chyběl. Zde se představil s mohutnými a téměř dokonale připravenými svaly a společně s Johnnie Jacksonem se rozhodli šlapat prvnímu zmíněnému borci zhusta na paty. Oba disponovali kvalitní hmotou, která v tomto ohledu Shawna Rhodena lehce válcovala a na pódiu mu tak nedovolila udělat nejmenší chybičku.

Trio těchto závodníků krystalizovalo do podoby vítězné trojice již při semifinále. Do prvního vyvolávání totiž nastoupil Toney Freeman, Johnnie Jackson, Ed Nunn, Dennis Wolf, Roelly Winklaar a Shawn Rhoden, zatímco do druhého již nešel Wolf, Jackson a ani Rhoden, což naznačovalo pravděpodobnou TOP 3, zvláště pak, když si tyto tři závodníky rozhodčí vybrali i do posledního porovnávání. Tuhé boje nakonec nejlépe zvládl Dennis Wolf a z romanticky zasněžené Prahy si tak odváží cenné profesionální vítězství společně se šekem na 60.000 USD. Shawn Rhoden tentokrát sáhl až po druhém místě, Johnnie Jackson vybojoval třetí příčku. Oba dva si odnesli i šek znějící na částku 20.000 USD. Pětici nejlepších uzavřel čtvrtý Edward Nunn a pátý Toney Freeman.

V kategorii do 212 liber se ve čtrnáctičlenném startovním poli ihned blýskl Flex Lewis. Oproti Manchesteru z minulého týdne nebyl tolik plný, což ukazovala nižší tělesná hmotnost, se kterou do soutěže nastupoval, nicméně i přesto dokázal zvítězit. Jeho největším soupeřem se stal Sami Al-Haddad disponující lepší formou než před týdnem, nicméně i tak to bylo málo na to, aby si z Prahy mohl odvézt trofej pro vítěze. Třetí místo si připsal Eduardo Correa. Český profesionál Lukáš Osladil se sice těšil přízně a podpory nejen domácího publika, nakonec se mu však podařilo vybojovat až devátou příčku, která je i tak vzhledem ke konkurenci skvělým výsledkem.

V Bikini se na soutěži představilo třináct závodnic, ze kterých nejlepšího hodnocení dosáhla Justine Munro. Druhá skončila Anna Virmajoki, třetí místo patří pro Noemi Olah. Na výborné čtvrté příčce skončila slovenská reprezentantka Nikola Weiterová, která stejné umístění získala i před týdnem na British Grand Prix. Na té však startovalo pouze šest závodnic a tak je dosažený výsledek při více jak dvojnásobném počtu soupeřek mnohem cennější.

EVL's Prague Pro – konečné výsledky

Kategorie Open

1. Dennis Wolf
2. Shawn Rhoden
3. Johnnie Jackson
4. Edward Nunn
5. Toney Freeman
6. Robert Piotrkowicz
7. Ronnie Rockel
8. Roelly Winklaar
9. Michael Kefalianos
10. Thomas Benagli

Kategorie do 212 liber

1. Flex Lewis
2. Sami Al-Haddad
3. Eduardo Correa
4. William Bonac
5. Khalid Almohsinawi
6. Masoom Butt
7. Steve Benthin
8. Frederic Sauvage
9. Lukáš Osladil
10. Lee Powell

Kategorie Bikini

1. Justine Munro
2. Anna Virmajoki
3. Noemi Olah
4. Nikola Weiterová
5. Michelle Brannan
6. Tanja Čanč

 

Vladimíra Krásová se stala absolutní vítězkou amatérské Olympia Bikini.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk