British Grand Prix 2012 – Shawn Rhoden opět zvítězil

British Grand Prix 2012 – Shawn Rhoden opět zvítězil

Výsledky kategorií open, 212 a bikini

Soutěže | 22.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: npcnewsonline.com, musculardevelopment.com

 


 

Uplynulý víkend se v anglickém Manchesteru pořádala další ze sérií profesionálních soutěží. Tentokrát se kromě profesionálních kategorií muži open, muži do 212 liber a Bikini představila i na 280 domácích závodníků a závodnic soutěžících na amatérské úrovni, která však v některých případech naznačovala slibný potenciál pro případnou budoucí profesionální dráhu. Soutěž navíc doprovodil i rozsáhlý expo program.

Pro první místo v kategorii open si sáhl Shawn Rhoden, který se dá v letošním roce přirovnat k nezastavitelné sněhové lavině ženoucí se napříč soutěžemi, ze kterých si odnáší první příčky. Tento rok zvítězil již počtvrté, na Olympii se pak před něj dostal pouze Phil Heath a Kai Greene. Pokud se mu do další sezóny podaří zapracovat na dalším zlepšení, pak se určitě dočkáme dalších zajímavých výsledků. Na pódiu disponoval nejen potřebnou hmotou a detaily, ale i neustále zmiňovanou estetikou v podobě štíhlého pasu a celkové líbivé stavbě těla.

Druhé místo v sedmnáctičlenném startovním poli obsadil Johnnie Jackson. Jeho forma byla tím nejlepším, co v letošní sezóně divákům představil, navíc se oproti semifinálové části ještě vyostřil a ve vzájemných soubojích natěsno předběhl stále dech neztrácejícího Toney Freemana. Ten se představil s plnými a velkými svaly, které však lehce ztrácely na ostřejší definici.

Čtvrtou příčku si odvezl Robert Piotrkowicz, který podle některých komentářů mohl vzhledem k prezentované formě v podobě plných, tvrdých a vysekaných svalů hýřících detaily skončit mnohem výše či dokonce zvítězit. Páté místo získal Ronny Rockel, prezentující méně výraznou formu, která ho provází takřka téměř celou letošní soutěžní sezónou. Na místě šestém skončil Roelly Winklaar, jehož třetí místo z Arnold Classic Europe z minulého týdne viděla řada expertů jako nepříliš zasloužené.

Kategorie do 212 liber

V kategorii do 212 liber se v hustě nadupaném dvaadvacetičlenném startovním poli nejlépe představil výborný Flex Lewis, který na Britských ostrovech vyrůstal ve městě Llanelli. I když žije ve Spojených státech, pomyslný návrat domů se mu v podobě prvního místa rozhodně vyplatil. Stejné umístění si však z této soutěže odvezl ve svojí váhové kategorii i loni, připomenout si můžeme i zisk profesionální karty, kterou získal coby absolutní šampion British Nationals v roce 2007.

Druhé místo obsadil Sami Al Haddad, absolutní vítěz Olympia amateur z roku 2011.  I on se předvedl ve vynikající formě, která za vítězem rozhodně příliš neztrácela. O třetí příčku tvrdě bojovali Jose Ramynond a Eduardo Correa. Vzájemné souboje rozhodlo až finále, do kterého nastoupil Jose Raymond ostřejší a vytlačil tak svého rivala, který byl čtvrtým místem zklamaný a šokovaný, do ústraní.  Pátou příčku bral Masoom Butt, šestici nejlepších pak uzavřel William Bonac.

Bikini ženy

V kategorii Bikini se představil skromný počet šesti závodnic. Startovní pole tvořily tři britské reprezentantky, ke kterým po jedné přibyly závodnice ze Slovinska, Maďarska a rovněž Slovenska. To zde reprezentovala Nikola Weiterová, letošní vítězka z Arnold Amateur, která při svém prvním profesionálním startu obsadila bohužel až čtvrté místo. Jejími přemožitelkami se staly vítězná Michelle Brannan, druhá Naomi Oleh a třetí Tanja Čanč. Pátá příčka připadla pro Nicole Scott, šestá skončila Ronnie Blewitt.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk