Shawn Rhoden zvítězil na Arnold Classic Europe 2012

Shawn Rhoden zvítězil na Arnold Classic Europe 2012

Druhý Dennis Wolf, ve Fitness excelovala Oksana Grishina

Soutěže | 14.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Talentovaný Shawn Rhoden, který na sebe strhl zaslouženou pozornost při letošní soutěži Mr. Olympia, na které obsadil úžasnou třetí příčku, sklízí další triumfy. Tím nejčerstvějším v řadě (a doufejme, že ne posledním) je zisk prvního místa na Arnold Classic Europe, která se konala ve dnech 12. – 13. října. Letošní klání na starém kontinentě ve španělském Madridu proběhlo již podruhé, přičemž první ročník soutěže nesoucí jméno slavného Arnolda Schwarzeneggera je v myslích fanoušků kromě jiného spojený i se zatím poslední soutěží tehdy vítězného Victora Martineze, kterého loni při návratu zatkli imigrační úředníci kvůli dobře známé kauze v podobě porušení vízové povinnosti.

Sedmatřicetiletý Shawn Rhoden nabídl divákům fantastickou symetrickou postavu obalenou 109 kg kvalitně zpracované a do špičkové soutěžní formy připravené svalové hmoty. Je tedy vidět, že slova o vycházející hvězdě zářící na pomyslném kulturistickém nebi stále jasněji, se více než naplňují. Letošní soutěžní skóre navíc zdobí i první místo na PBW Championships a Dallas Europa Supershow, při kterých mu s přípravou pomáhal vyhlášený Chris Aceto. Nemluvme ale jen v superlativech. Kromě vynikající břišní partie a kvalitních stehen musí Shawn Rhoden ještě zapracovat na objemu paží a hrudníku, více detailů si pak žádají záda. Uvidíme tedy, s čím nás tento závodník překvapí v další soutěžní sezóně.

Druhý Dennis Wolf nastoupil do soutěže v mnohem lepší formě, než s jakou se předvedl na letošní Olympii, kde skončil šestý. Při té příležitosti by pro něj bylo výhodné, aby se umístil v první pětce a zajistil si tak kvalifikaci na příští ročník Mr. Olympia. Na to, aby skončil před pátým favorizovanějším Branchem Warrenem, určitě měl. I když zde v Madridu zvítězil přesvědčivěji Shawn Rhoden, proháněl jej Dennis Wolf po pódiu více než svižně. Nejvíce to bylo znát na zadních postojích navzdory diskutované spodní partii zad postrádající lepší svalovou tloušťku a také při širokém svalu zádovém při postoji zpředu. Svému soupeři těsně konkuroval či jej dokonce předčil i při póze triceps z boku a v most muscular. Recept pro Dennise Wolfa je tedy stále stejný – nastoupit s plnými, tvrdými a vysekanými svaly a tuto formu si udržet během celého průběhu soutěže. Jedině tak se dokáže naplno zúročit jeho drtivý potenciál.

Třetí příčku obsadil Roelly Winklaar. I když nebyl špatně připravený, jeho paže jsou oproti vršku proporčně předimenzované. I to je jedním z důvodů, proč se na letošních soutěžích často nedokáže přiblížit významnějším umístěním. Čtvrtý Robert Piotrkowicz byl nejtvrději připraveným závodníkem v celém sedmnáctičlenném startovním poli. Jeho umístění dokazuje, že dobrá forma může zastínit nedostatky v nevyvážené struktuře a vystřelit vás výše. Páté místo získal nestárnoucí bojovník Toney Freeman, který jak se zdá stále neztrácí dech.  Třináctý z letošní Olympie Ronny Rockel skončil na šestém místě a oproti loňsku se tak o tři příčky propadl. Disponoval tvrdou formou v předních postojích, která se však vytrácela při pohledu ze zadu.

V Madridu letos v profesionálních divizích bojovaly i závodnice v kategoriích Fitness a Figure. Ve Fitness excelovala Oksana Grishina, která dokázala převálcovat sedminásobnou vítězku Fitness Olympia Adelu Garciu a odsunout ji na druhé místo. Oksana Grishina na sobě neustále tvrdě a soustavně pracuje, což jí společně s nadšením pro tento sport přináší v její kariéře stále lepší výsledky. V této souvislosti si znovu můžete připomenout i rozhovor, který Oksana Grishina letos v dubnu poskytla exkluzivně pro internetové stránky Světa kulturistiky.

Ve Figure nepustila ke slovu svoje soupeřky Erin Stern, letošní vítězka Figure Olympia. Druhé místo obsadila Kati Alander, třetí místo patří pro Dianu Monteiro. Se čtvrtým místem v této kategorii se pojí vynikající úspěch slovenské závodnice Natálie Lenártové Revajové. Jedná se o doposud nejlepší umístění v její kariéře, ve které má našlápnuto si již brzy sáhnout po některém z medailových kovů.

Arnold Classic Europe – kategorie Fitness

1. Oksana Grishina
2. Adela Garcia
3. Diana Monteiro
4. Tanji Johnson
5. Regiane Da Silva
6. Tina Durkin

Arnold Classic Europe – kategorie Figure

1. Erin Stern
2. Kati Alander
3. Ava Cowan
4. Natália Lenártová Revajová
5. Candice Keene
6. Larissa Reis

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk