Sheru Classic 2012 – Phil Heath potvrdil pozici světové jedničky

Sheru Classic 2012 – Phil Heath potvrdil pozici světové jedničky

Soutěže | 07.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


Výsledky kategorií Open, 212, Figure a Bikini

Indické Nové Dillí má za sebou druhý ročník soutěže Sheru Classic 2012. Letos zde bojovalo ve čtyřech kategoriích celkem devětadvacet soutěžících, jejichž snahu pořadatelé ocenili nejen medailově, ale i finančně – celkově si mezi sebe rozdělili 210.000 amerických dolarů.

Na pódium v kategorii open nastoupilo celkem devět soutěžících, mezi kterými nechyběli dva největší rivalové letošní Olympie – Kai Greene a Phil Heath. Dvojnásobný držitel Titulu znovu předvedl vynikající formu, která se zejména v předních postojích jevila jako obranný val proti tomu, aby Kai Greene mohl proniknout na první pozici. Vzájemná zmíněná pódiová rivalita z minulého týdne však jakoby tentokrát vzala za své – vše se již odehrávalo v  uvolněnější a pohodovější atmosféře, jejímž důkazem může být i jízda autobusem do místa konání soutěže, při které si Kai Greene a Phil Heath sedli vedle sebe a dali se do vzájemného hovoru, což můžete posoudit i na následujícím videozáznamu.

Oproti původním očekáváním po skončení semifinálové části se ze třetího místa může nakonec radovat Toney Freeman. Sedmý z letošní Olympie si původně stěžoval na přehlížení ze strany rozhodčích, podle jejichž soudu to vypadalo dokonce na třetí příčku pro Roellyho Winklaara. Ten ale nakonec skončil na čtvrtém místě a trojici nejlepších tak doplnil zmíněný a stále pódiově skvělý X-man. Pětici nejlepších uzavřel šestnáctý z letošní Olympie Michael Kefalianos, který v loňském jedenáctičlenném startovním poli na Sheru Classic obsadil sedmou příčku.

V kategorii do 212 liber bojovalo celkem sedm soutěžících, z nichž největšího zájmu se zejména pro české a slovenské fanoušky těšil Lukáš Osladil. Ukázková forma nakonec dokázala českému závodníkovi zajistit pátou příčku, která je v kontextu s dosavadními dosaženými úspěchy mezi profesionály v podobě prvního místa na Toronto Pro a jedenáctého na Olympii 212 Showdown mimořádně povzbudivým soutěžním příslibem. První místo v této kategorii získal David Henry, druhý z letošní Olympie. Na druhém skončil Jose Raymond, příčku třetí a čtvrtou obsadili Masoom Butt z Pákistánu a Guy Cisternino, jehož soutěžní konto zdobí zatím jen jediné první místo získané v roce 2011 na Europa Super Show.

Ve Figure panovalo v případě prvních čtyř míst absolutně stejné pořadí jako na letošní Figure Olympia. Zmíněné příčky tedy zaujaly Erin Stern, Nicole Wilkins, Candice Keene a Heather Dees. Změnu v podobě pátého místa představuje Gennifer Strobo, pro kterou letošní Olympia víkend v podobě šestnáctého místa nebyl rozhodně příliš uspokojivý.

Kategorie Bikini se svými šesti závodnicemi představovala nejméně obsazenou soutěžní kategorii. V Novém Dillí nakonec nejlépe zazářila Nicole Nagrani, druhá z letošní Olympie. India Paulino, jejíž soutěžní kariéru zdobí řada prvních míst a to například v podobě triumfu na letošním New York Pro, skončila druhá. Nicole Moneer získala místo třetí, čímž si vylepšila reputaci ze šestnáctého místa, jenž obsadila před týdnem v Las Vegas. Šestici nejlepších pak uzavřely Noemi OlahJessica Paxson a Felicia Romero.

Muži open

1. Phil Heath
2. Kai Greene
3. Toney Freeman
4. Roelly Winklaar
5. Michael Kefalianos

Muži do 212 liber

1. David Henry
2. Jose Raymond
3. Masoom Butt
4. Guy Cisternino
5. Lukas Osladil

Figure

1. Erin Stern
2. Nicole Wilkins
3. Candice Keene
4. Heather Dees
5. Gennifer Strobo

Bikini

1. Nicole Nagrani
2. India Paulino
3. Nicole Moneer
4. Noemi Olah
5. Jessica Paxson
6. Felicia Romero

 
 
 

Související články

Sheru Classic – semifinále do 212 liber
Sheru Classic 2012– kategorie open po semifinále
Sheru Classic 2012 - finálové výsledky
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk