Mr. Olympia 2012 – setkání závodníků

Mr. Olympia 2012 – setkání závodníků

Olympia víkend je konečně tady a dlouhé čekání na věhlasnou soutěž pořádanou od roku 1999 výhradně v Las Vegas je u konce.

Soutěže | 27.09.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Karel Šedivý


Kdo bude letos vítězem, na to si budeme muset sice ještě pár hodin počkat, už teď je ale zřejmé, že o sošku Sandowa bude svádět tuhý boj hned několik papírově nejsilnějších kandidátů. Mezi nimi rozhodně nebude chybět například úřadující Mr. Olympia Phil Heath, neúnavný a vytrvalý dříč Branch Warren (nezapomeňme na jeho druhé místo z roku 2009), ostřílený Kai Greene či neustále se zlepšující Dennis Wolf.

Na pódiu, jak jsme vás již informovali, bude tentokrát chybět čtyřnásobný Mr. Olympia Jay Cutler. Díky tomu mají největší adepti na zisk Titulu přeci jen o starost méně, vzájemné souboje o vítězství v nejprestižnější soutěži však na svojí tvrdosti rozhodně neztratí. Snad jedinou výjimkou potvrzující pravidlo s ohledem na rivalitu jsou dva velcí přátelé, jimiž jsou právě Jay Cutler a Phil Heath. Úspěch a lepší umístění totiž vždy přáli jeden druhému. O jejich nefalšovaném přátelství ví každý, kdo jen trochu sleduje vrcholné profesionální soutěže. V tomto duchu se ostatně v rozhovoru vyjádřil přímo Phil Heath při setkání závodníků, které proběhlo včera 26. září, když uvedl, že Jay mu při cestě za letošní Olympií rozhodně chyběl a příprava proto pro něj byla o něco náročnější. To však ni nemění na jeho plánech – přijít na pódium opět větší, tvrdší, komplexnější a s vyzrálejšími a hustšími svaly v trojrozměrné kvalitě, kterou ohromil diváky již při svém loňském vítězství. Pokud tedy Phil Heath chce opět šokovat, nezbývá než těšit se, v jaké formě se letos představí.

Pro všechny fanoušky, kteří chtějí sledovat přenos živě z Las Vegas připomínáme, že jej opětovně zajišťuje internetový server bodybuilding.com, přičemž potřebné informace naleznou na připojených odkazech. Teď už jen zbývá nastavit si buzení na potřebný čas, namíchat si proteinový koktejl a sledovat, jak si na pódiu povedou nejen účastníci Mr. Olympia, ale i další závodníci a závodnice ve zbývajících kategoriích.

Startovní čísla účastníků Mr. Olympia 2012

1. Branch Warren
2. Essa Obaid
3. Toney Freeman
4. Ben Pakulski
5. Johnnie Jackson
6. Bill Wilmore
7. Evan Centopani
8. Lionel Beyeke
9. Dexter Jackson
10. Ronny Rockel
11. Fred Smalls
12. Shawn Rhoden
13. Baito Abbaspour
14. Dennis Wolf
15. Michael Kefalianos
16. Roelly Winklaar
17. Kai Greene
18. Hidetada Yamagishi
19. Phil Heath


Aktuální čas v Las Vegas
Živé vysílání z Olympia víkendu
Časový harmonogram


 

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk