Nordic Pro, Valenti Gold Cup a TOC - výsledky

Nordic Pro, Valenti Gold Cup a TOC - výsledky

Soutěže o uplynulém víkendu se nesly ve znamení hned tří profesionálních klání, rozesetých mezi Evropou a Spojenými státy.

Soutěže | 10.09.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, npcnewsonline.com

 


 

Začněme relativně poblíž ve finském Lahti, kde se konala soutěž Nordic Pro Championships.

Tu v otevřené kulturistické kategorii ovládl Roelly Winklaar, čímž si na poslední chvíli zajistil kvalifikaci na Olympia víkend. Objemné, plné a vykreslené svaly, které nabídl, dominovaly nad zbytkem startovního pole, které čítalo osmnáct závodníků. V Lahti, které je mimo jiné významným zimním a horským centrem, mu úsměv určitě nezamrzl, a tak už jen zbývá otázka, jak se mu podaří poradit si s nadupanou sestavou borců, se kterými bude soupeřit v Las Vegas.

Druhý Robert Piotrkowicz odcestoval do Lahti s pochopitelným úmyslem vyhrát a zasoutěžit si tak na Olympii, kde se naposledy objevil v roce 2010. Svoje síly si šetřil celou letošní sezónu, sázka na jednu kartu mu však tentokrát nevyšla. Třetí místo obsadil Ronny Rockel, který je na letošní soutěž Mr. Olympia rovněž kvalifikovaný. Jedním z jeho soupeřů bude i čtvrtý z této soutěže Íránec Balto Abbaspour. Na pátém místě skončil Todd Jewell.

Pódium v Lahti hostilo rovněž závodnice v kategorii Figure. Tady si první příčku připsala brazilská závodnice Gal Ferreira-Yates, druhé místo obsadila Kati Alander z Finska a bronz brala Ann Pratt ze Spojených států.

Mezi patnácti zúčastněnými se na úžasné páté místo probojovala slovenská závodnice Natália Lenártová Revajová. Letos startovala teprve poprvé, přičemž celkově se jedná o její nejvýraznější a nejlepší výsledek v dosavadní soutěžní kariéře.

Valenti Gold Cup

Na Floridě ve městě Sarasota se konala další z víkendových soutěží. Kategorii do 212 liber před diváky rozbalilo deset soutěžících, nejlépe si z nich vedl Eduardo Correa. Ten nabídl žiletkově ostrou formu a husté tvrdé svaly, což byly atributy, které jej v klidu dostaly před zbytek startovního pole. Eduardo letos závodil na Flex Pro (5. místo) i Arnold Classic (10. místo) v otevřené kategorii, sázka na dvěstědvanáctku se mu nakonec vyplatila. Na druhé příčce skončil Raul Carrasco-Jimenez, na místě třetím Charles Dixon.

Ve Fitness v desetičlenném poli dominovala Myriam Capes, které konečně zaznamenala vítězství ve svojí sportovní kariéře. Druhou příčku si odnesla Camala Rodriguez a třetí skončila Hollie Stewart.

Ve Figure nastoupilo osmnáct závodnic, mezi kterými startovala i dobře známá Erin Stern. Roli papírové favoritky naplnila i tentokrát na jedničku a za sebe tak na druhé místo odsunula Kamlu Macko. Třetí skončila Aleisha Hart.

Z patnácti závodnic v kategorii Bikini vykrystalizovala po tvrdých soubojích vítězka Yeshaira Robles, čímž si na svoje konto připsala první profesionální vítězství. Druhá při svém profi debutu skončila Lacey DeLuca, na třetím místě se umístila Marcela Tribin.

Ve Women’s Physique nabídla z pohledu rozhodčích nejlepší formu, objemy i symetrii Karina Nascimento. Již na první soutěži v této divizi, kterou byla Desert Muscle Classic, se umístila na prvním místě a stala se tak historicky první vítězkou. Na druhém místě skončila Frances Mendez, třetí příčka připadla pro Nekole Hamrik.

V této kategorii startovala i Petra Měrtl, která obsadila ze čtrnáctičlenného startovního pole devátou příčku. Svoje umístění vidí dle reakcí v emailu v pohodě a těší se na další soutěžní sezónu. Podle jejího názoru se soutěž v Sarasotě nesla v této kategorii v poněkud tvrdším kulturistickém duchu. To dokládaly bývalé kulturistky v TOP 5 s tvrdými vyřezanými svaly, oproti kterým Petra přeci jen působila měkčeji. Pokud tento trend bude převládat, měl by být nástup do další sezóny, do které Petra hodlá nabrat další kvalitní hmotu, více než slibný.

Tournament of Champions

Poslední soutěží byla Tournament of Champions, která se konala v Culver City v Kalifornii. Mezi šestnácti závodnicemi v jediné kategorii Figure zvítězila při své premiéře Francine Sablan a připsala si tak zářez v podobě prvního profesionálního vítězství. Za sebe dokázala odsunout mnoho zkušených závodnic, mezi kterými nechyběla například šestá z letošního Arnold víkendu Teresa Anthony. Ta v Culver City skončila až na místě třetím, pozice dvojky z tohoto šampionátu připadla pro Mallory Haldeman.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk