Shawn Rhoden zvítězil na Europa Supershow 2012

Shawn Rhoden zvítězil na Europa Supershow 2012

Výsledky kategorií kulturistika muži, 212 a Figure

Soutěže | 20.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com, npcnewsonline.com, rxmuscle.com


V texaském Dallasu se 17. – 18. srpna konala další profesionální soutěž, kterou byla Europa Supershow. V otevřené kulturistické kategorii nastoupil úctyhodný počet čtyřiadvaceti závodníků, neméně nabitá byla i kategorie do 212 liber s patnácti soutěžícími a Figure s jednadvaceti závodnicemi. Důvodem je nepochybně blížící se Olympie, na kterou by mnozí rádi získali platnou závodnickou „vstupenku“ v podobě potřebné kvalifikace.

Jednu z nich má již od minulého týdne jistou Shawn Rhoden, který podobně jako v Tampě i tentokrát exceloval na výbornou. Jeho největšími konkurenty byli nejen Toney Freeman, který se oproti minulému víkendu jevil ještě dotaženější a plnější, ale i výborně a ostře připravený Hidetada Yamagishi. I když Rhoden podle některých komentářů působil plošším a menším dojmem (jiné komentáře naopak vyzdvihovaly jeho zlepšenou ostrost a zachované objemy) a Toneymu se nakonec podařilo formu vylepšit, byl to nakonec opět Shawn Rhoden, který pro sebe získal nejlepší bodové hodnocení. Toney Freeman nakonec oproti původním očekáváním v podobě zisku první příčky skončil až třetí, kdy jej předběhl zmíněný Hidetada Yamagishi. Svoje neskrývané zklamání okomentoval slovy, že se verdiktem rozhodčích vesele baví, protože ví, že pro svoje možné vítězství přinesl na pódium vše podstatné, co je potřeba.

Na čtvrtém místě skončil Roelly Winklaar, pátou pozici vybojoval Ed Nunn, který se v letošní soutěžní sezóně objevil na pódiu poprvé.

Kategorie do 212 liber

David Henry a loňský rok byl o něčem jiném, než o předsoutěžních přípravách, neboť byl nasazen v rámci vojenských vzdušných operací v jihovýchodní Asii. Americké Air Force však nabízejí podle dostupných informací dostatek možností, jak si relativně dobře zatrénovat ve vybavených posilovnách, takže zcela mimo kulturistické dění David Henry určitě nebyl.

Každopádně jeho příprava do Dallasu byla ve finále korunována úspěchem v podobě prvního místa, díky kterému bychom jej měli vidět v rámci Olympia víkendu v kategorii 212 Showdown.

Davidova celková hmota a plné svaly se ukázaly být tvrdým oříškem, který nakonec nedokázal rozlousknout ostře připravený a tvrdě bojující Tricky Jackson. I když vítězil zejména v bočních a zadních postojích, nakonec musel kapitulovat a spokojit se s druhou příčkou. Třetí místo obsadil holandský závodník William Bonac, který na profesionálních prknech stanul zcela poprvé.

Kategorie Figure

V této kategorii zvítězila Alea Suarez. Svoji kariéru zahájila v roce 2010 soutěžemi v Bikini a o rok později se našla ve Figure. Kromě Olympie se od té doby umísťovala vždy do první šestky a správné rozhodnutí ohledně přestupu tak nakonec korunovalo i vítězství v Dallasu.

S krásnými liniemi skončila na druhém místě Larissa Reis. Za svoji kariéru bojovala celkem třikrát na Olympia víkendu, avšak pro kategorii Figure byla přeci jen příliš svalnatá. Tentokrát však nabídla to nejlepší, co bylo dosud u ní k vidění a možné první místo, které by bylo jejím druhým profesionálním vítězstvím, jí uniklo opravdu jen o vlásek.

Třetí místo obsadila Tatiana Koshman, která si svým vystoupením odbyla první profesionální debut. Profesionální kartu získala loni na NPC USA Championships.

Konečné výsledky Europa Supershow 2012

Kulturistika muži

 1. Shawn Rhoden
 2. Hidetada Yamagishi
 3. Toney Freeman
 4. Roelly Winklaar
 5. Edward Nunn
 6. Todd Jewel
 7. Brandon Curry
 8. Grigori Atoyan
 9. Jeff Long
 10. Lee Banks

Kulturistika muži do 212 liber

 1. David Henry
 2. Tricky Jackson
 3. William Bonac
 4. Derik Farnsworth
 5. Marvin Ward
 6. Peter Foucaux
 7. Marcos Cardona
 8. Rixio Tapia
 9. Quincy Winklaar
 10. Ahmad Ahmad

Kategorie Figure

 1. Alea Suarez
 2. Larissa Reis
 3. Tatiana Koshman
 4. Essence Monet
 5. Tivisay Briceno
 6. Vicki Counts
 7. Felicia Romero
 8. Katerina Tarbox
 9. Georgina Lona
 10. Michelle Mayberry
 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk