PBW Championships 2012 – prvenství Shawna Rhodena

PBW Championships 2012 – prvenství Shawna Rhodena

Soutěže | 13.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: npcnewsonline.com

 


 

Více než stovka profesionálních závodnic a závodníků se ve dnech 10. a 11. srpna vypravila do americké Tampy na Floridě, aby zde v několika kategoriích změřili svoje síly v rámci soutěže PBW Championships.

Mezi muži bylo již po semifinálové části zřejmé, že první místo obsadí Shawn Rhoden nebo Toney Freeman. Oba se vydali do Tampy s perfektně připravenou a načasovanou formou, kterou do závěrečného duelu ještě dotahovali. Úspěšnějším z této dvojice byl nakonec Shawn Rhoden, který dokázal zapracovat nejen na objemech, ale i na formě, která patřila k tomu nejlepšímu, co bylo v jeho profesionální kariéře doposud k vidění. Vše podtrhovala estetická postava, kterou mnozí přirovnávají k nezapomenutelně estetickému Flexu Wheelerovi. Po jedenáctém místě na loňské Olympii, čtvrtém na letošním FLEX Pro a osmém na Arnold Classic se jedná o první profesionální vítězství tohoto závodníka.

Druhé místo pro Toneyho Freemana je znamením, že sportovně nestárnoucí X-man se nehodlá ještě naplno smířit s drtivou silou v podobě nastupující mladší generace. Přestože v kolonce data narození figurují údaje 30. srpna 1966 a on tak brzy oslaví již svoje 46 narozeniny, nehodlá se alespoň prozatím profesionálních soutěžních prken nadobro vzdát. Druhé místo z této soutěže je tak důkazem, že se mu jeho záměr vytrvat daří více než důstojně obhajovat.

Na třetím místě skončil Hidetada Yamagishi, který podobně jako druhý Toney Freeman, čtvrtý Roelly Winklaar a pátý Lee Banks nastoupil ke svému teprve prvnímu startu letošní sezóny.

Výsledky z dalších kategorií, kterými byli kulturistika ženy, figure, bikini a women's physique přinášíme níže. V poslední jmenované kategorii je zejména pro české fanoušky jistě zajímavá jedenáctá příčka, kterou ve startovním poli celkově čítajícím rovné dvě desítky závodnic vybojovala Petra Měrtl.

PBW Championships – kulturistika ženy

1. Sarah Hayes
2. Sheila Bleck
3. Janeen Lankowski
4. Kim Perez
5. Melody Spetko

PBW Championships – Women's physique

1. Nola Trimble
2. Mikaila Soto
3. Jennifer Robinson

11. Petra Měrtl

PBW Championships – Figure

1. Ann Titone
2. Mallory Halderman
3. Gennifer Strobo

PBW Championships – Bikini

1. Nicole Nagrani
2. Marcela Tribin
3. Diana Graham

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk