NABBA-CZECH mezinárodní MČR 2012 - reportáž

NABBA-CZECH mezinárodní MČR 2012 - reportáž

Dne 2.6.2012 se v severočeském Mostě konalo 2. mezinárodní Mistrovství Česko-Slovenska.

Soutěže | 04.06.2012 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: nabba-czech.cz
Foto: facebook.com

 


 

Za účasti více než stovky diváků se na soutěžním pódiu představilo 14 soutěžících. V dopoledních hodinách proběhla poprvé zařazená soutěž pro nováčky, která čítala 6 sosutěžících. V této kategorii dominoval především Marek Mandík, který po zásluze zvítězil. Dalším výborně připraveným závodníkem byl Jan Říšica, který obsadil druhé místo a oba tito závodníci dostali možnost změřit svoje síly i v odpoledních hodinách po boku zkušených závodníků federace NABBA.

Výsledková listina nováčci:

1. Mandík Marek
2. Říšica Jan
3. Sobotka Jan
4. Jursa Martin
5. Petříček Šimon
6. Húšek Tomáš (Slovensko)

Úderem 15. hodiny bylo zahájeno 2. mezinárodní Mistrovství Česko-Slovenska federace NABBA, které bylo rozděleno na 2 kategorie Men IV, III a Men II, I, kdy po semifinálových a finálových bojích první 3 borci se následně utkali ve velkém Superfinále, z čehož vzešel i absolutní mistr tohoto mistrovství. Po zahájení se na pódiu strhly boje v kategorii Men IV, III. V této kategorii nastoupilo 5 výborně připravených závodníků, mezi nimiž porotu a diváky nejvíce zaujali náš Otakar Hrdlička a slovenský závodník Michal Púček.

Výsledková listina Men IV, III

1. Púček Michal (Slovensko)
2. Hrdlička Otakar
3. Červený Zdeněk
4. Benda Miloslav
5. Říšica Jan (junior)

Samotná soutěž měla velmi rychlý spád, a to především v zájmu závodníků. Ihned po semifinálové části kategorie Men IV, III následovala semifinálová část kategorie Men II, I. Bezprostředně poté bylo přistoupeno k finálové části obou kategorií. V kategorii Men II, I se prezentovali 4 závodníci, kde dominoval výborně připravený Ondřej Mlaka, který nedal soupeřům šanci a zvítězil.

Výsledková listina Men II, I:

1. Mlaka Ondřej
2. Zahálka Lukáš
3. Jaloviar Stanislav (Slovensko)
4. Vacek Tomáš (Slovensko)

Po vyhlášení vítězů kategorií Men IV, III, II, I pokračovaly další boje soutěžících ve velkém Superfinále. Zde nastoupili medailisté z jednotlivých kategorií. Opravdovou lahůdkou pro kulturistické oko pak byl samotný závěr soutěžě, kde se právě v Superfinále utkali výborně připravení závodníci a vítězové jednotlivých kategorií, a to  slovenský závodník Michal Púček a náš Ondřej Mlaka, bili za absolutní prvenství. Vítězem Superfinále, a tedy i absolutním vítězem druhého Mistrovství česko-slovenska, se stal v soutěži dominující Ondřej Mlaka.


Výsledková listina Superfinále:

1. Mlaka Ondřej (absolutní vítěz)
2. Púček Michal (Slovensko)
3. Hrdlička Otakar
4. Červený Zdeněk
5. Zahálka Lukáš
6. Jaloviar Stanislav (Slovensko)

Na nadcházející Mistrovství světa v irském Dublinu byli vybráni tito reprezentanti:

Mlaka Ondřej
Hrdlička Otakar
Řišica Jan (junior)

Vedení NABBA-CZECH děkuje všem sponzorům především Alcar Bohemia s.r.o., která věnovala věcné i peněžní dary, dále společnosti Seefood s.r.o. a obrovský dík patří samozřejmě Technickým službám města Most, zejména personálu Zimního stadionu a přilehlému fitnessu Zimák, bez jejichž aktivní podpory bychom se neobešli.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk