Toronto Pro Supershow – reportáž

Bill Wilmore si může vychutnávat sladký pocit vítězství, který zakouší poprvé ve svojí profesionální kariéře.

Soutěže | 03.06.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com, npcnewsonline.com

Poprvé se s profesionálním statusem objevil v roce 2006 na třech soutěžích a to na Shawn Ray Colorado Pro (5. místo), New York Pro (5. místo) a na Olympii, kde však skončil až šestnáctý. Byla to právě Olympia, na kterou se kvalifikoval celkově čtyřikrát za šest let působení na profi scéně, nicméně příliš se mu na nich nedařilo, na ostatních soutěžích však končil vždy v první pětce.

Zkušený závodník byl ze třináctičlenného startovního pole nejvýraznější a to nejen díky masivitě, ale i přiměřené vaskularitě, která dokreslovala tvrdé a vybroušené svalové proporce.

Druhý Jonathan Delarosa před dvěma týdny na New York Pro skončil pátý, v Big Apple však byla konkurence přeci jen o něco tvrdší. Druhým místem tak opětovně dokázal, že se možná jedná o jednu z nových vycházejících hvězd současné profesionální divize IFBB.

Grigori Atoyan se stal profesionálem v roce 2009 zásluhou vítězství na NPC USA. I když se od té doby zúčastnil mnoha soutěží, je třetí místo, které se mu v Torontu povedlo vybojovat, doposud nejlepším umístěním za celou dobu trvání profesionální kariéry, během které absolvoval včetně tohoto klání celkem sedmnáct soutěžních startů.

Čtvrté místo obsadil Vaughan Ettienne, který letos na New York Pro skončil šestý. Páté místo si odnesl Christopher White. Zklamáním bylo šesté místo, na kterém skončil Seth Feroce. Tento závodník doposud pouze vyhrával a to jak na amatérských, tak i na profesionálních kláních, kde soutěžil v tehdejší kategorii do 202 liber. Rok pauzy a plánovaný přestup do otevřené kategorie však zřejmě nevyšel tak, jak by si představoval a tak uvidíme, zda ve svojí strategii soutěžit v open divizi bude i nadále pokračovat.

Toronto Pro Supershow - kulturistika ženy

Rčení „Pokud začneš s kulturistikou, už u ní zůstaneš“ se doslova a do písmene hodí pro Lisu Giesbrecht. Tato závodnice získala profi kartu loni v kategorii masters na North Americans a po celou dobu svojí sportovní kariéry soutěžila v kulturistice. Letos v březnu zkusila něco jiného a na soutěži Governor’s Cup v kategorii Women's Physique skončila až devátá. Při její tělesné hmotnosti a výšce se zkrátka nehodila do kategorie, která si klade za cíl jít poněkud jiným směrem. Navrátila se tedy zpět ke kulturistice a její rozhodnutí se ukázalo jako více než šťastné – za sebou nechala i dvě závodnice, které letos na Ms. International skončily v první pětce.

Na druhém místě skončila Kim Buck, pátá z letošní Ms. International, třetí příčku pak obsadila Wendy McCready. Na předsoutěžní favoritku Cathy LeFrancois, která na Ms. International skončila čtvrtá, připadlo až sedmé místo.

Toronto Pro Supershow – kategorie Fitness

Ve fitness excelovala Kanaďanka Jodi Boam, která to měla od svého bydliště v Burlingtona do místa konání soutěže jen něco málo přes šedesát kilometrů. Hodnocení postavy i volná sestava jí nakonec přinesly první místo, které je jejím třetím profesionálním vítězstvím v kariéře. Jodi Boam získala profesionální kartu v roce 2010 vítězstvím na Canadian Nationals.
Na druhém i třetím místě skončily její krajanky – druhé místo obsadila Vanda Hadarean a třetí Fiona Harris.

Toronto Pro Supershow – kategorie Figure

V kategorii Figure se o nejlepší dojem z pohledu rozhodčích postarala Rosalind Vanterpool. Tato závodnice se na profi scéně pohybuje od roku 2007 a jejím doposud nejlepším umístěním byla šestá příčka z Atlantic City Pro v roce 2009. Tato závodnice se narodila na Barbadosu, kde v letech 1999 až 2005 vyhrála titul Ms. Fitness Barbados.
Na druhém místě skončila Jennifer Strobo, třetí místo získala Aleisha Hart.

Toronto Pro Supershow – kategorie Bikini

Ještě před týdnem byla Polliana Moss jen jednou z více než jednoho sta amatérských závodnic, která doufala, že se jí na Junior Nationals podaří vybojovat profesionální kartu. To se jí nejen povedlo, ale navíc oprávněnost jejího držení potvrdila i vítězstvím a stala se tak první závodnicí v historii, která během dvou po sobě jdoucích týdnů získala profi kartu a následně zvítězila.

Favoritka soutěže Dianna Dahlgren, která skončila třetí na loňské Olympii, se tentokrát propadla až na páté místo. Druhou příčku za Moss tak obsadila Jennifer Chapman, třetí skončila Yeshaira Robles.

Toronto Pro Supershow - Women's Physique

Kim Tilden na Europa Show of Champions skončila v dubnu devátá a její premiérové umístění v této kategorii nenapovídalo tomu, že by měla výrazněji zasáhnout do finálových soubojů. O to větší, ale příjemnější překvapení přišlo, když se jí právě zde v Torontu podařil nevídaný kousek v podobě zisku prvního místa. Kim se stala profesionální závodnicí v roce 2008 díky vítězství na North American v roce 2008. Před Torontem na profi soutěžích startovala pouze dvakrát a to na zmíněné Europa Show a na Figure International v roce 2010, kde obsadila patnácté místo.

Na druhém místě skončila CeaAnna Kerr, třetí pozici obsadila Debbie Barabble-Leung.