Tomáš Bureš sedmý, Petra Měrtl a Aurélia Grožajová na šestnácté pozici

Soutěže | 20.05.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, musculardevelopment.com

Minulý rok skončil jedenáctý, letos však na New York Pro dokázal obsadit pozici nejvyšší. Armádní seržant Cedric McMillan si tak na svoje konto připsal druhé profesionální vítězství a ukázal, že letošní Olympia víkend s ním rozhodně musí počítat. Na soutěž nastoupil s hmotností převyšující 122kg a představil se v doposud nejlepší formě.

Johnnie Jackson má zatím za sebou skvělou soutěžní sezónu. Na FIBO Power skončil první, druhé místo si odnesl z Mr. Europe Grand Prix a stejná příčka mu připadla i v New Yorku. Je vidět, že spolupráce s Dennisem Jamesem přináší skutečné výsledky a to zejména ve smyslu zlepšení celkové formy a schopnosti soustředění se na vytýčený cíl.

Třetí Steve Kuclo se od svého absolutního vítězství na NPC USA 2011 markantně zlepšil. Spolupráce s Hany Rambodem přinesla kýžené ovoce v podobě většího množství svalové hmoty a celkové propracovanosti. Přesto právě na ní bude muset ještě zapracovat tak, aby byl ostřejší a aby mohla lépe vyniknut hlubší svalová separace.

Čtvrtou příčku obsadil Juan Morel, který podobně jako Steve Kuclo a také pátý Jonathan Delarosa na profesionálních prknech debutoval. Na sedmém místě musíme rozhodně zmínit našeho profesionála Tomáše Bureše. Vzhledem k jeho osmému místu na FIBO Power a deváté příčce na Mr. Europe Grand Prix, a s přihlédnutím ke skvělému zvuku a prestižnosti, kterou soutěž New York Pro má, se jedná o více než slibný krok kupředu a vynikající úspěch v každém směru.

Do 212 liber

Sál Tribeca Performing Arts Center, kde se soutěž konala, hostil i kategorii do 212 liber. Zde byl jedním z favoritů soutěže úřadující vítěz New York Pro z roku 2010 Kevin English, tehdy ještě ve váhovém limitu do 202 liber. Po semifinálové části však ztrácel a rozhodčí jej posunuli až na třetí příčku. Nebyl by to ale skutečný šampion, aby nezkusil zabojovat. A tak osmihodinová pauza zbývající do závěrečné finálové části stačila k tomu, aby Kevin English předvedl plné svaly ve vygradované formě, což mu nakonec zajistilo vítězství.

Výtečný na pódiu byl však zejména druhý Sami Alhaddad s pěkně tvarovanými a vystupujícími svalovými bříšky, to vše podtržené symetrií, estetickým zpracováním, celkovou formou, kresbou a svalovou vyvážeností. V závěsu za ním skončil Jose Raymond, který se představil ve skvělé formě, se kterou se na pódiu rozhodně neztrácel. Pokud k této trojici přidáme ještě jména Flex Lewis a Eduard Correa, kteří se v New Yorku mezi soutěžícími neobjevili, máme zde pětici závodníků, která se na letošní Olympii 212 Showdown rozhodně neztratí.

Women's Physique

V kategorii Women's Physique první místo obsadila Juliana Malacarne, která přestoupila z kategorie Figure. A byl to dobrý krok, protože v roce 2009 i 2010 na této soutěži skončila šestnáctá. I druhá Teresita Morales dříve soutěžila ve Figure a například patnácté místo z loňské soutěže Phoenix Pro ukazuje, že i zde vyšel záměr představit se divákům ve Physique na pomyslnou jedničku. Na třetím místě skončila Penpraghai Tiangnok, která profesionální soutěžní kariéru teprve rozbíhá.

Společně s devětadvaceti závodnicemi bojovaly na pódiu i Petra Měrtl z České republiky a Aurélia Grožajová ze Slovenska. Jejich formy bohužel rozhodčí ocenili až posledním šestnáctým místem, na kterém společně s nimi skončilo i dalších jedenáct závodnic. Škoda, že plány na lepší umístění oběma snaživým závodnicím nevyšly.

Men's Physique

V Men's Physique exceloval Mark Anthony Wingson, druhé místo obsadil Collin Humphrey a třetí skončil Eddie Baird.

Figure

Ve Figure triumfovala Candice Keene, třetí z letošní soutěže Figure International v rámci Arnold víkendu. Druhá skončila Heather Dees, na místě třetím pak skončila Ava Cowan.

Bikini

Bikini kategorii ovládla India Paulino, druhá z letošního Bikini International a první z Pittsburgh Pro. Místo druhé připadlo Jaime Baird, třetí příčku si odnesla Yeshaira Robles.