Mr. Europe Grand Prix a Europa Show of Champions - výsledky

Mr. Europe Grand Prix a Europa Show of Champions - výsledky

Tomáš Bureš devátý, Petra Měrtl šestá

Soutěže | 02.05.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com


Profesionální scéna má za sebou soutěžemi nabitý závěrečný dubnový víkend. Začněme blíže k naší vlasti ve španělském Madridu, kde se konala soutěž Mr. Europe Grand Prix. Na té se v ostré konkurenci celkem šestnácti bodově hodnocených účastníků objevil i český zástupce Tomáš Bureš. I když první slovo patří vítězi, udělejme v tomto případě výjimku a prozraďme, že Tomášovi se nakonec podařilo získat pěkné deváté místo. Před týdnem v německém Essenu v rámci FIBO Power získal v podobně početně obsazeném startovním poli místo osmé.

Nyní už ale k vítězi, kterým se stal řecký závodník Michael Kefalianos. Jedná se o jeho první profesionální vítězství, které dokázal získat po více než třech letech na profesionální scéně. Na druhou pozici odsunul Johnnieho Jacksona, který před týdnem zvítězil na FIBO Power. Tam naopak Michael Kefalianos získal druhé místo a tak si oba borci v rámci těchto dvou soutěží de facto prohodili medailová umístění.

Michael Kefalianos ke svému umístění uvedl, že je šťastný, protože zvítězil. Přesto neopomněl vyzdvihnout výbornou připravenost ostatních soutěžících. V jeho nejbližších plánech se rýsuje až start na letošní Olympii, do té doby by si rád od soutěží odpočinul. Netajil se ani chutí zúčastnit se večerní párty po finále, kde si podle svých slov určitě dopřeje něco dobrého, zejména pak zmrzlinu.

Třetí Baitollah Abbaspour je na profesionálních soutěžích doslovným nováčkem, přesto dokázal i před týdnem na FIBO Power vybojovat čtvrtou příčku a jeho kariéra má tak zatím více než slibný nádech. Finálovou šestici doplnila ve vzestupném pořadí jména Feras Saied, Sergey Shelestov a Daniel Toth.

O pořádný kus dále, konkrétně za velkou louží v americkém Orlandu na Floridě, se konala soutěž Europa Show of Champions, v rámci které na pódiu probíhaly sportovní klání v kategoriích kulturistika muži do 212 liber a Figure, které doplnila i soutěžně velmi mladá kategorie Women's Physique a Men's Physique.

Ve dvěstědvanáctce si nejlépe počínal Al Auguste, který to měl do místa konání soutěže díky svému současnému bydlišti, kterým je právě Florida, skutečně blízko. Na pódiu disponoval pěkně svalnatou a souměrnou postavou, díky které si odnáší již třetí profesionální vítězství ve své kariéře. I když jej postihla žaludeční viróza, kvůli které se na pódiu i v zákulisí vydatně potil, přesto podle svých slov dokázal zůstat soustředěný na vytýčený cíl. Štěstím bylo, že mohl jíst a závěr přípravy se mu tak zcela nevymkl z rukou. Podobně jako Michael Kefalianos, i on plánuje soutěžní odpočinek a start až na letošní Olympii.

Na druhém místě skončil Marco Rivera. I když se jednalo o jeho první start mezi profesionály, dokázal se prezentovat na nováčka neuvěřitelně výbornou formou, kterou dokázal prodat pózingem hodným zkušeného závodníka. Finálovou trojici uzavřel Raul Carrasco Jimenez, jehož dosavadní sportovní kariéru na profesionální scéně zdobí loňské čtvrté místo z British Grand Prix a sedmá příčka z New York Pro.

Kategorie Women's Physique a Men's Physique, jak bylo zmíněno již ze začátku, mají za sebou teprve několik startů, nicméně již teď je zřejmé, že minimálně ženská kategorie si dokázala získat svoje příznivce. Důvodem jsou svalové objemy, které mohou být sice o něco větší než v kategorii Figure, nicméně se rozhodně nepodobají trendu, který panuje v současné profesionální ženské kulturistice.  Právě svalovými objemy i kresbou připomíná tato kategorie relativní návrat do doby, kdy ženská kulturistika nebyla na takové úrovni, v jaké ji známe dnes a divákům se tak naskýtá příležitost vidět postavy, které se v očích mnoha více blíží k ideálům ženských svalů a krásy.

První příčku zaujala bývalá závodnice ve Figure kategorii Patricia Melo, na druhém místě skončila Jillian Reville a třetí příčku obsadila Ayanna Carroll. Z početného startovního pole jednadvaceti závodnic si při svém debutu v této kategorii výborně počínala Češka Petra Měrtl, která hned napoprvé obsadila šesté místo. I ona podobně jako některé další závodnice pravděpodobně definitivně ukončila svoje působení v kategorii Figure, přičemž svoje rozhodnutí avizovala před časem redakce Světa kulturistiky.

V kategorii Figure si nejlépe vedla Candice Keene, která si tak na svoje konto připsala již páté profesionální vítězství v kariéře. Za ní skončila Candice John, třetí příčku obsadila Ann Titone.

Europa Show of Champions – konečné výsledky

Figure

1. Candice Keene
2. Candice John
3. Ann Titone
4. Cheryl Brown
5. Aleisha Hart
6. Holly Beck

Women's Physique

1. Patricia Mello
2. Jillian Reville
3. Ayanna Carroll
4. Joele Smith
5. Jennifer Robinson
6. Petra Mertl

Men's Physique

1. Mark Anthony Wingson
2. Collin Humphrey
3. Eddie Baird
4. Dean Fazzolari
5. Matthew Acton
6. Angel Cordero

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk