MČR mužů a žen 2012 - den první - reportáž+fotogalerie

MČR mužů a žen 2012 - den první - reportáž+fotogalerie

Dnes mírně po 12. hodině v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou, bylo zahájeno Mistrovství České republiky v kulturistice mužů, žen, masters a párů.

Soutěže | 28.04.2012 | Michal Rudzinskyj

Semifinále odstartoval úvodním slovem pořadatel soutěže Vladimír Pajič, paní starostka a jako poslední slovo měl pan místopředseda SKFČR Martin Jebas.

Klasická kulturistika do 180 cm

Jako první se představili soutěžící kategorie klasických kulturistů do 180 cm, kde jsme mohli vidět 7 borců. První hodnotící rozhodčí Martin Louda si vytáhnul nejlepší čtyřku z této kategorie, Pavla Bartoníčka, Romana Hudeczka, Marcela Brandu a Bohumila Štěpánka. Ti se poperou o medailové umístění. Podle mého oka bude o první místo bojovat Roman Hudeczek a Bohumil Štěpánek.

Klasická kulturistika nad 180 cm

V této vyšší kategorií se rovněž postavilo 7 soutěžících, mezi nimiž stál čerstvý otec a navrátilec Boris Orava, který si dle mého názoru odveze zlatou medaili. O další pozice se popere Petr Bahník, Tomáš Hlava a Josef Čamra. V posledních vyvoláváních zabojovala dvojice Tomáš Hlava a Petr Bahník, který na MM a Slezska byl Tomášem odsunut na 3. místo. Jak to všechno dopadne, se uvidí zítra ve finálových bojích. Každopádně to rozhodčí nebudou mít jednoduché.


Budoucí držitelé medailí Tomáš Hlava, Boris Orava a Petr Bahník

Bodyfitness žen 160 cm

Mužské kategorie vystřídala čtveřice bodyfitnessek do 160 cm. Zde bych si troufal tvrdit, že první místo obsadí zkušená Veronika Zubačová, která vynikala v čelních postojích svým V tvarem a úzkým pasem, druhé místo Iveta Munduchová a třetí Barbora Kosinová.

Kategorie bodyifitness do 164 cm

Na pódium přišlo celkem 6 bodyfitnessek. Na první vyvolávání se postavily medailistky Pavlína Tejklová, Milena Koudelková a Jitka Šnerchová. V průběhu této kategorii nastaly menší technické problémy, které se daly hned do pořádku a mohlo se dále v porovnávání pokračovat.

Bodyfitness do 160 cm
semifinále
finále
Bodyfitness do 164 cm
semifinále
finále
Bodyfitness nad 164 cm
semifinále
finále
Bodyfitness masters ženy
  semifinále   finále
Bodyfitness ženy - souboj o absolutní vítězku   fotogalerie    
Bikiny žen do 168 cm

semifinále
finále
Bikiny žen do 168 cm
semifinále
finále
Bikiny ženy - souboj o absolutní vítězku   fotogalerie    
Klasická kulturistika do 180 cm
semifinále
finále
Klasická kulturistika nad 180 cm
semifinále
finále
Kulturistika muži do 67,5 kg
semifinále
finále
Kulturistika muži do 75 kg
semifinále
finále
Kulturistika muži do 82,5 kg
semifinále
finále
Kulturistika muži do 90 kg
semifinále
finále
Kulturistika muži nad 90 kg
semifinále
finále
Kulturistika muži - souboj o absolutního vítěze   fotogalerie    
Kulturistika ženy
semifinále
finále
Kultutistika masters ženy
semifinále
finále
Kulturistika masters muži 40-50 let do 80 kg
semifinále
finále
Kulturistika masters muži 40-50 let nad 80 kg
semifinále
finále
Kulturistika masters muži 50-60 let

semifinále
finále
Kulturistika masters muži nad 60 let

semifinále
finále
Kulturistika masters muži - souboj o absolutního vítěze   fotogalerie    
Fitness ženy
semifinále
finále
Fitness muži
semifinále
finále

Kategorie bodyfitness nad 164 cm

Šestku menších bodyfitnessek vystřídala desítka nejvyšších, tedy nad 164 cm. Kategorie to byla nabitá a poměrně i celkem vyrovnaná. Velice hezky vypadala Eva manželka, známého Marka Vomáčky, která se po několika letech vrátila na soutěžní pódia. Minulý týden svou kategorii vyhrála a v tuto chvíli to vypadá, že nejcennější kov urve i zde na MČR. Jednoznačné to ale nebude, neboť jí na paty šlape Michaela Růžičková. Uvidíme ale, jak to všechno dopadne, i některé další závodnice jsou dobře připravené.

Kategorie bodyfitness masters žen nad 35 let

Zde se postavili celkem 4 závodnice, včetně Evy Vomáčkové a Milena Koudelková, jedné z nich se bude na krku třpytit  zlatá medaile.

Kulturistika muži do 67,5 kg

V nejlehčí mužské kategorii startovali 4 závodníci. Z této kategorie vynikali pouze 2 závodníci a tím je Michal Wolf a Petr Havlík, právě oni dva si rozdělí zlatou a stříbrnou medaili.

Kulturistika muži do 75 kg

Na první pohled vypadala tato kategorie poměrně vyrovnaná, ale už od prvního porovnávání jsme si mohli všimnout neskutečné připravenosti Josefa Hrubého, který byl beztak na výletě a jel kolem Žďáru nad Sázavou na svém pověstném kole a když už byl blízko, šel si zazávodit. Krásným rozvojem kvadricepsů se prezentoval Miloš Růžička.

Kulturistika muži do 82,5 kg

Zde jsme viděli absolutního vítěze Mistrovství Moravy a Slezska Reného Gorola, jehož tvary jsou symetrické a dobře poskládané. Na MČR to nebude mít rozhodně tak jednoduché. Svou formu oproti minulému týdnu trochu doladil Aleš Zelinka, v tom nejlepším světle se ale ukáže až na ME.

Kulturistika muži do 90 kg

Ze 7 startujících byli na první porovnávání vytažení 3 nejpřipravenější muži kategorie Jiří Schäfer, Jan Machač a Michal Trykar, který byl měl být dle pravidel, kvůli viditelné gynekomastii, odsunut o 3 místa zpět. Opět však uvidíme až zítra ve finálových bojích. Za zmínku stojí Jan Machač prezentující perfektní separací a tvrdostí kvadricepsů, ztrácel však při čelních a zadních pózách, konkrétně při širokém svalu zádovém, působící bez hloubky a šířky, nicméně se domnívám, že bude mít jednu z medailí.

Kulturistika muži nad 90 kg

V nejtěžší kategorii dnešního semifinále se na pódium postavilo 7 statečných. Jakub Caha, David Frýba, Martin Polák a Lukáš Hnátko jsou velice vyrovnanými soupeři, ale vítěz může být jen jeden, a tak se necháme překvapit, kdo z nich to bude. Můj tip je buď David Frýba, a nebo Martin Polák, uvidíme.

Kulturistika ženy

Tato kategorie sice na MČ a na MM chyběla, ale na republice se objevila a soutěžily zde 4 závodnice, věkem juniorská závodnice Ludmila Šírcová, Eva Horňáková, Lenka Mrkvová a Lucie Limbrunnerová.

Kulturistika masters žen

Na pódiu bojovaly tři závodnice, z toho dvě startovaly v předchozí kategorii. Adeptkou a řekl bych jednoznačnou, na vítězství, bude Lucie Limbrunnerová.

Fitness ženy

Je škoda, že tato kategorie, stejně jako u kulturistiky žen, mizí přímo před očima. Na pódiu se postavily pouze dvě závodnice, Jitka Raclavská, nejspíše budoucí držitelka titulu mistryně CŘ ve fitness a Denisa Šťastná.

Fitness muži

Ženské fitness vystřídali 3 muži ve fitness. Lukáš Špaček, 16letý Tomáš Murčo a Ondřej Ságner.

Kulturistika masters muži 40-50 let do 80 kg

Pavel Bartoníček, Petr Havlík a Petr Kukal jsou hlavními aktéry této kategorie. O první místo se popere Petr Havlík a Pavel Bartoníček. Finále kategorií masters uvidíme ještě dnech po ukončení semifinále.

Kulturistika masters muži 40-50 let nad 80 kg

Odprezentovalo se 5 závodníků. Vítězem těchto borců se s velkou pravděpodobností stane Jiří Schäfer, startující také v kulturistice do 90 kg.

Kulturistika masters muži 50-60 let

První vyvolávání dalo znát, kdo si rozebere medaile. Viděli jsme Josefa Hrubého, Blahoslava Dohnala, vítěze předešlého ročníku Grand Prix časopisu Svět kulturistiky, který zkusil své štěstí ve sportovní kulturistice a musím konstatovat, že vypadá naprosto skvěle, v lepší formě jsem ho ještě neviděl, bohužel své přednosti neumí prodat pózováním, na tom ztrácí. Dalším medailistou bude Ladislav Thun.

Kulturistika masters muži nad 60 let

Na pódium se postavili borci starší jak 60 let, ale na jejich postavách to rozhodně vidět nebylo, hlavně na nejstarším závodníkovi 66letému Vladimíru Dostálovi, jehož tipuji na 2. nebo 3. místo

Odpolední část

Po poslední kategorii následovala 15minutová pauza a poté volné sestavy fitness žen. Jako první se představila Jitka Raclavská, jako druhá Denisa Šťastná. Dalším zpetřením byly volné sestavy trojice fitness mužů. V druhém kole porovnávání se nám představily všechny kategorie bodyfitness žen v barevných dvoudílných plavkách. K poslednímu kolu porovnávání se vrátily fitnessky a také se vrátili fitness muži. Konečně také došlo na vyhlašování u fitness žen, na první místo získala Jitka Raclavská a stříbrnou pozici obsadila Denisa Šťastná. U fitness mužů to dopadlo následovně první místo Lukáš Špaček, druhé místo Ondřej Ságner a třetí Tomáš Murčo.

Fitness muži     Fitness ženy     Masters muži 40-50 let do 80 kg
1. místo - Lukáš Štěpánek     1. místo - Jitka Raclavská     1. místo - Petr Havlík
2. místo - Ondřej Ságner     2. místo - Denisa Šťastná     2. místo - Pavel Bartoníček
3. místo - Tomáš Murčo           3. místo - Petr Kukal
Masters muži 40-50 let nad 80 kg     Masters muži 50-60 let     Masters muži nad 60 let
1. místo - Jiří Schäfer     1. místo - Josef Hrubý     1. místo - Milan Bodlák
2. místo - Jiří Chládek     2. místo - Blahoslav Dohnal     2. místo - Vladimír Dostál
3. místo - Richars Kobr     3. místo - Ladislav Thun     3. místo - Jaroslav Kokeš
4. místo - Rudolf Wolny     4. místo - Kamil Vodecký     4. místo - Jiří Faflík

Po vyhlášení se vrátili zpět na scénu masters muži a sérii volných sestav odstartoval Pavel Bartoníček v kategorii 40-50 let do 80 kg. Jako druhý šel Petr Havlík a poslední Petr Kukal. Celá trojice se ještě vrátila k finálnímu porovnání. Největší ohlas v publiku měl Pavel Bartoníček. Ke závěrečným bojům se také přichystali závodníci ve stejné věkové kategorií, a však těžší. A takto pokračovaly kategorie do 60 a nad 60 let až do vyhlášení kategorie 40-50 let do 80 kg. Tuto kategorii vyhrál Petr Havlík, na druhém místě skončil Pavel Bartoníček a bronz si odváží Petr Kukal.

V těžší kategorii se stal vítězem Jiří Schäfer, za sebou na druhé pozici nechal Jiřího Chládka a na třetí Richarda Kobra. Rozhodčí o kategorii do 60 let rozhodli takto: 1. místo Josef Hrubý, 2. místo Blahoslav Dohnal a 3. místo Ladislav Thun.

Aby se všichni vítězové zúčastnili v boji o absolutního vítěze, musela se vyhlásit kategorie nejstarších mužů, tedy nad 60 let. Mistrem ČR se stal Milan Bodlák, vicemistrem Vladimír Dostál a bronzový stupínek zůstal pro Ladislava Kokeše.

Dnešní 1. den MČR ukončil boj o absolutního vítěze, ve kterém se postavil Jiří Schäfer, Milan Bodlák, Josef Hrubý a Petr Havlík. Byl to napínavý souboj masters mužů a absolutním vítězem se nakonec stal Jiří Schäfer


Absolutní mistr ČR v kulturistice masters Jiří Schäfer

Zítra soutěž pokračuje finálovými koly všech mužských váhových kategorií, klasickou kulturistikou, uvidíme také bikiny, bodyfitnessky atd.

Na fotogalerii pracujeme a bude dnes v pozdních hodinách

 
 
 

Související články

MČR mužů a žen 2012 - veliká událost se blíží
MČR mužů a žen 2012 - startovní listiny+info
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk