Arnold víkend 2012 - výsledky Ms. International, Fitness a Figure

Arnold víkend 2012 - výsledky Ms. International, Fitness a Figure

Soutěže | 03.03.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com


Hodnotné ženské výkony doplnilo artistické vystoupení

Letošní ženské soutěže v americkém Columbusu mají svoje vítězky v kategoriích Ms. International. Fitness a Figure, ve kterých o nejlepší umístění bojovalo celkově osmačtyřicet závodnic. Na pódiu se střídaly nejen jednotlivé kategorie a jejich zástupkyně, ale i moderátoři včetně prominentního Arnolda Schwarzeneggera, který po vyhlášení výsledků vždy přišel pogratulovat vítězkám k dosaženému úspěchu. Doplňujícím zpestřením večera bylo i vystoupení, o kterém najdete další podrobnosti v samotném závěru tohoto článku.


Ms. International

Kožená bunda přímo od Arnolda Schwarzeneggera a k tomu šek na 25.000 USD - takové bylo ocenění prvního místa z letošní soutěže Ms. International, které získala Yaxeni Oriquen. Na pódiu prezentovala líbivou symetrií a pěkně zpracované svaly, které byly jedny z nejlepších z celého startovního pole. V této soutěži uspěla již popáté, nutno však říci, že tentokrát jí to výrazně usnadnila jedna z jejích největších soupeřek Iris Kyle. Ta kvůli nedávnému zranění z přípravy na soutěž odstoupila a umožnila tak (v případě svojí stoprocentní připravenosti) některým závodnicím postoupit letos o jednu příčku výše.

Druhé místo v patnáctičlenném startovním poli získala Debi Laszewski (loni čtvrtá), třetí místo pak, podobně jako loni, švýcarská závodnice Alina Popa. Na čtvrtém místě skončila Cathy LeFrancois (loni šestá), páté místo získala jedenáctá z loňské Olympie Kim Buck. Finálovou šestici uzavřela Brigita Brezovac, která si svoji nejlepší formu možná šetří až na zářijovou soutěž Ms. Olympia, na které skončila loni s bronzovou medailí.

 1. Yaxeni Oriquen (šek na 25.000 USD)
 2. Debi Laszewski (šek na 13.000 USD)
 3. Alina Popa (šek na 8.000 USD)
 4. Cathy LeFrancois (šek na 5.000 USD)
 5. Kim Buck (šek na 3.000 USD)
 6. Brigita Brezovac (šek na 2.000 USD)

Fitness International

V ostře nabité konkurenci sedmnácti protagonistek kategorie Fitness byla hlavní papírovou favoritkou Adela Garcia. A plným právem. Během její soutěžní profesionální kariéry, která začala v roce 2004, totiž nikdy neskončila mimo medailovou pozici. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Volná sestava, která v této kategorii tvoří dvě třetiny hodnocení, nadchla rozhodčí natolik, že společně s hodnocením postavy v soutěžních plavkách získala opět první místo.

Druhé místo obsadila Camala Rodriguez, která loni skončila čtvrtá. Tato závodnice vyhrála v letech 2010 a 2011 již tři profesionální soutěže, loni se umístila devátá na Olympii. Energizující trénink Oksany Grishiny byl nepochybně tím, co přispělo ke krásnému třetímu místu a letošní bronzové příčka je tak pro tuto závodnici oproti loňskému osmému místu výrazným výkonnostním skokem dopředu. Čtvrtou příčkou a zlepšením o dvě místa v porovnání s minulým rokem se může pochlubit závodnice Bethany Cisternino (dříve Wagner), jejímž manželem je profesionální kulturista Guy Cisternino. Páté místo je naopak propadem pro Tanji Johnson, která byla loni stříbrná. Finálovou šestici uzavřela Myriam Capes. Volná sestava nesoucí se ve španělských rytmech částečně připomínala její nejlépe hodnocenou volnou sestavu na Europa Super Show 2010. Tehdy jako rekvizita sloužila stolička, pro tentokrát k podobnému účelu posloužila figurína býka.

 1. Adela Garcia (šek na 25.000 USD)
 2. Camala Rodriguez (šek na 13.000 USD)
 3. Oksana Grishina (šek na 8.000 USD)
 4. Bethany Wagner-Cisternino (šek na 5.000 USD)
 5. Tanji Johnson (šek na 3.000 USD)
 6. Myriam Capes (šek na 2.000 USD)

Figure International

Snad nejrychleji ze všech kategorií určovali rozhodčí svůj konečný verdikt při vzájemném vyvolávání v kategorii Figure. Startovní listina čítala šestnáct závodnic, mezi kterými nechyběla především jména dvou dlouholetých pódiových soupeřek – Nicole Wilkins a Erin Stern. Rozhodčí po vzájemném porovnávání opět upřednostnili Nicole, která však nebyla v tak přesvědčivé formě, aby si podle některých vítězství zcela zasloužila. To však nic nemění na tom, že i nadále zůstává úřadující šampionkou. I loni zde v Columbuse dopadl vzájemný souboj obou soupeřek stejně a i když je Nicole co do počtu vítězství ve své profesionální kariéře úspěšnější, Erin Stern jí je vytrvale v patách.

Vítěznou Nicole Wilkins krátce vyzpovídal coby vítězku na pódiu i Arnold Schwarzenegger, kterému Nicole odpověděla, že za jejím letošním vítězstvím stojí zanícení, soustavná píle a láska k tomu, co dělá. Zároveň neopomněla vyzdvihnout ani roli výživy, která podle ní tvoří osmdesát procent úspěchu.

Třetí místo získala Candice Keene, která si v porovnání s osmým místem získaném v minulém roce výrazně polepšila. Svoji formu měla dokonce natolik přesvědčivou, že ji mnozí považovali za téměř jasnou vítězku. Čtvrtá Ava Cowan oproti loňskému bronzovému výsledku bohužel skončila mimo medailovou pozici, páté místo pak obsadila Heather Dees, pro kterou byla účast na Arnold víkendu premiérou. Finálovou šestici uzavřela Teresa Anthony, pátá z loňské Olympie.

 1. Nicole Wilkins (šek na 16.000 USD)
 2. Erin Stern (šek na 10.000 USD)
 3. Candice Keen (šek na 8.000 USD)
 4. Ava Cowan (šek na 5.000 USD)
 5. Heather Dees (šek na 3.000 USD)
 6. Teresa Anthony (šek na 2.500 USD)

Zajímavým a dech beroucím zpestřením večerního programu pak bylo vystoupení francouzského artisty Dominica Lacasseho. Pokud se chcete podívat, čím tento aktér přivedl diváky k úžasu, podívejte se na tento videozáznam z finálového večera a rovněž i na sestřih z jeho celosvětových vystoupení na následujícím videu.

Záznamy vystoupení jednotlivých kategorií najdete postupně podle toho, jak budou přidávány, na stránkách bodybuilding.com pod tímto odkazem.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk