Mr. Olympia 2011 – borci po semifinále

Mr. Olympia 2011 – borci po semifinále

Souboj o Titul zřejmě mezi Cutlerem a Heathem

Soutěže | 17.09.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý


Letošní souboje o sošku Sandowa odstartovaly semifinálovou částí, ve které se představilo čtyřiadvacet závodníků. Ti nabídli to nejlepší, co je v současném profesionálním bodybuildingu k vidění a na pódiu v Las Vegas tak bylo možné shlédnout dlouho očekávané formy jednotlivých borců.

Nelze se ubránit dojmu, že vývoj letošního souboje o sošku Sandowa se na prvních dvou pozicích odvíjí ve stejném duchu jako ročník loňský. Je totiž více než zřejmé, že Titul si odnese buďto úřadující Mr. Olympia Jay Cutler nebo Phil Heath. Oba dva jsou, alespoň po zhlédnutí semifinálové části, naprosto famózně připraveni. Doménou Jay Cutlera je obrovská šířka a rozsekané kvadricepsy v předním postoji. Phil Heath vyniká hlubokými a masivními svaly a také v bočních postojích, kde výborně demonstruje mohutná a kvalitně a proporčně vyvážená stehna. Celkově se Phil dokonce v jistých ohledech jeví lepší než Jay. To se ukázalo zejména při vzájemném porovnávání dvou nejlepších kulturistů planety, kdy pohled na oba borce po několika sekundách přirozeně sklouzával k postavě Phil Heatha. Příkladem v tomto směru je třeba neuvěřitelně kvalitně zpracovaný pas (Phil na něm systematicky pracoval), který vyniká v zadních postojích společně s obdivuhodnou svalovou separací bez retence vody. Vše je však ještě otázkou zítřejší finálové části. Ať už si sošku Sandowa odnese Phil či Jay, rozhodně nepůjde o jednoduché vítězství.

Na pódiu dále zazářili zejména Dennis Wolf, Victor Martinez, Dexter Jackson a také Kai Greene. Dennis Wolf je letos opět skvěle připraven a zdá se, že jeho forma stále graduje, i když to tak zpočátku nevypadalo. Podobně je na tom i Victor Martinez, který se oproti loňsku evidentně zlepšil a překvapil. Dexter Jackson ukázal dobrou formu, pěkné svaly, avšak ani letos nenabídnul to nejlepší, co kdy divákům ve své kariéře předvedl. Kai Greene je oproti loňsku evidentně lepší. Jeho doménou jsou masivní svalové objemy, které by však potřebovaly lepší definici a zpracování. Na předchozí jmenované borce však rozhodně neztrácí. Opět je vše otázkou času, protože do zítřejšího večera se může hodně změnit.

S pěknou formou se představil i Toney Freeman, na kterém bylo znát, že v přípravě nenechal nic náhodě a snažil se ze sebe dostat to nejlepší.  Hidetada Yamagishi nabídl tradiční kvalitu, kterou však oproti těžkotonážníkům konkuruje jen stěží. Ronny Rockel upoutal hustými a tvrdými svaly, v zadním postoji však byla znát jemná retence vody, která zastírala kresbu zádových svalů.

Zapomenout nesmíme ani na Branche Warrena. Ten letos kvůli zranění kvadricepsu, které se mu stalo při banálním nastupování do auta, na pódiu chybí. Se svojí formou, kterou ohromil i na loňské a předloňské Olympii, by jistě i letos dokázal pořádně zamávat pozicemi v TOP 3. Jak už to tak bývá, vše co se děje, má většinou (i když to kolikrát není zrovna příjemné) nějaký skrytý důvod a význam. Doufejme tedy, že se Branch ze svého zranění podle prognóz brzy úspěšně zotaví a přivítáme jej nejen na pódiu Arnold Classic 2012, ale i na pódiu dalšího ročníku Mr. Olympia.

 
 
 

Související články

Olympia na dohled - Bikini Olympia 2011
Olympia na dohled – Olympia 202 Showdown 2011
Olympia na dohled - Figure Olympia 2011
Olympia na dohled - Fitness Olympia 2011
Olympia na dohled - Ms. Olympia 2011
Olympia na dohled – Mr. Olympia 2011
Olympia víkend 2011 živě na internetu
Ms. Olympia, Fitness Olympia a Bikini Olympia – výsledky
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk