Ms. Olympia, Fitness Olympia a Bikini Olympia – výsledky

Ms. Olympia, Fitness Olympia a Bikini Olympia – výsledky

Zvítězila Iris Kyle, Adela Garcia a Nicole Nagrani

Soutěže | 17.09.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com


V prvním finálovém večeru Olympia víkendu 2011 se divákům představily hned tři soutěžní kategorie žen. Na pódiu se vystřídaly zástupkyně kategorií Ms. Olympia, Fitness a Bikini a jejími vítězkami se ve jmenovaném pořadí staly Iris Kyle, Adela Garcia a Nicole Nagrani.

FITNESS OLYMPIA

Vše odstartovaly závodnice ve Fitness, pro které jako kdyby v tu chvíli přestaly platit běžné zákony o zemské gravitaci. Pružnost, ladnost a flexibilita je u některých závodnic doslova neskutečná. V této kategorii tvoří dvě třetiny hodnocení právě volná sestava, zbylou třetinu pak promenáda ve dvoudílných plavkách. Roli favoritky potvrdila úřadující Fitness Olympia Adela Garcia, pro kterou se jedná o její šesté vítězství. Druhé místo patří Tanji Johnson, která stříbrnou příčku obsadila i loni.

Skvělou volnou sestavou ve španělských rytmech a imitací toreadorky se blýskla a třetí místo získala Myriam Capes. Čtvrté místo obsadila Tina Durkin se skvělou volnou sestavou v osvěžujícím provedení. Pátá Oksana Grishina přijela na pódium na vozíku, který však, coby rekvizitu záhy nechala svému osudu a ukázala, co se v ní doopravdy skrývá. Šesté místo si odnáší Michelle Blank. Dodejme ještě, že vítězná Adela Garcia nemá za sebou žádnou gymnastickou minulost a tak všechno, co na pódiu předvádí, si musela vydřít až dodatečně před začátkem své soutěžní kariéry.

BIKINI OLYMPIA

V kategorii Bikini bylo, až na pár výjimek, velice těžké vůbec odhadnout první desítku, natož pak první tři místa či dokonce vítězku celého letošního ročníku, který byl druhým v pořadí. Vítězkou se nakonec stala teprve devatenáctiletá Nicole Nagrani, která si oproti loňsku o dvě příčky polepšila. Stejně jako loni skončila i letos na druhém místě Nathalia Melo, medailové pozice pak uzavřela třetí Dianna Dahlgren. Ta loni skončila devátá a za letošním výsledkem stojí spousta práce. Čtvrtá Jamie Baird duplikovala svým umístěním loňský výsledek. Překvapením večera je páté místo pro Soniu Gonzales, která se loni stala historicky první Bikini Olympia. Šestici nejlepších uzavřela India Paulino, pro kterou byl letošní ročník Bikini Olympia premiérový.

MS. OLYMPIA

Titulek v loňském příspěvku o výsledcích soutěže Ms. Olympia nesl název „Iris Kyle vládne dál“ a stejně tak by se mohl jmenovat i ten letošní. Iris totiž i letos dokázala zvítězit a nabídnout formu, která sice nebyla stoprocentní, přesto však stačila na ostatní soupeřky. Její kariéru tak zdobí celkem už sedm titulů Ms. Olympia, čímž se přibližuje k osminásobné vítězce Ms. Olympia, kterou je Lenda Murray. Její forma tentokrát, jak jsme zmínili, měla určité nedostatky, kterými byly slabší svalová kresba a ostrost. Iris se však nakonec dokázala mezi semifinálovou částí a finálovým večerem zlepšit a odsunout tak na další pozice svoje spolubojovnice. Druhé místo tak získala výborně připravená Yaxeni Oriquen-Garcia, jejíž volnou sestavu podtrhovala skladba od Prince Purple Rain. Ta druhé místo na Olympii získala i loni. Třetí Brigita Brezovac soutěží na Ms. Olympia teprve podruhé a oproti loňskému roku, kdy skončila až desátá, si tak výrazně polepšila. Čtvrtá, stejně jako loni, skončila skvěle připravená Debi Laszewski  s pěknými a symetricky rozvinutými svalovými partiemi. Páté místo získala Alina Popa soutěžící na prknech Olympia poprvé, šestici nejlepších pak uzavřela Sheila Bleck, která si oproti loňsku o dvě příčky pohoršila.

 
 
 

Související články

Olympia na dohled – Olympia 202 Showdown 2011
Olympia na dohled - Figure Olympia 2011
Olympia na dohled - Fitness Olympia 2011
Olympia na dohled - Ms. Olympia 2011
Olympia na dohled – Mr. Olympia 2011
Olympia víkend 2011 živě na internetu
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk