New York Pro 2011 – ve znamení Kai Greena

New York Pro 2011 – ve znamení Kai Greena

Výsledky kategorie Open, 202, Figure a Bikini

Soutěže | 31.05.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com


Do Tribecca Performing Arts Center se v sobotu 28. května sjela početná elita profesionální kulturistické scény, aby zde pod taktovkou pořadatele Steva Weinbergera uspořádala velkolepou podívanou, na jakou se diváci i fanoušci těšili již dlouho dopředu. Soutěž New York Pro je jedním z nejprestižnějších soutěžních klání, vždyť v nedávné minulosti si první místo připsaly takové ikony, jakými jsou například Phil Heath, Branch Warren nebo Evan Centopani. A také Kai Greene, který zde zvítězil v roce 2008.

Mezi závodníky v otevřené kategorii se letos od svého posledního vystoupení v roce 2009, na kterém skončil patnáctý na Sacramento Pro, objevil i Pavol Jablonický. Tentokrát se mu nepodařilo prosadit se mezi elitními závodníky a tak skončil bez umístění. Přesto si troufám tvrdit, že vítěz nejednoho profesionálního vítězství ve svojí kariéře udělal nepochybně pro svoji přípravu maximum a na pódiu vypadal velice dobře. A když už jsme u Pavola a jeho soutěžení, podívejte se třeba na výsledky z roku 2003 ze soutěže Hungarian Pro, kterou vyhrál a za sebou zanechal neskutečnou řadu borců zvučných jmen.

Letošnímu ročníku New York Pro jednoznačně dominoval Kai Greene. Dřívější dlouhodobou spolupráci s Oscarem Ardonem vyměnil za profesionálního závodníka a trenéra v jedné osobě George Faraha a podle toho, s jakou formou Kai na pódium nastoupil, to zatím vypadá na další dobrou spolupráci. Neuvěřitelná hmota, skvělé vykreslené detaily, mohutná stehna a další atributy byly tím, před čím se ostatní borci museli chtě nechtě poklonit. Přesto někteří komentátoři vyjádřili dojem, že jeho forma mohla být ještě lepší. A tuto domněnku nakonec potvrdil i zmíněný George Farah, který slíbil, že to hlavní si chystá Kai až na soutěž Mr. Olympia, kde loni skončil na nelichotivém sedmém místě. Jeho nynější trenér rovněž prozradil, že se Kai díky jeho radám nebojí experimentovat se sacharidy: „Kai je dříč, potřebovali jsme jen trochu doladit stravu tak, aby jedl zdravě a zase začal zařazovat sacharidy, takže vidíte, lidi za mnou chodí a říkají, to je úžasné, co za tím je, vždyť on je plný energie. No a já říkám, že prostě jí sacharidy. Já totiž nemám zájem na tom, abych na pódium dovlekl vyřízeného závodníka, takže on je jednoduše plný energie, před soutěží přijímá kolem tisíce gramů sacharidů a já jsem z něj opravdu nadšený.“

Ze druhého místa se může radovat další borec, kterým je Ronny Rockel. A nejen on, ale i jeho máma, kterou v Německu často navštěvuje a která mu v jeho sportovním snažení maximálně fandí. Ronny v New Yorku předvedl naprosto špičkovou formu, skvěle vypadal zejména v předním postoji. K výtkám patří geneticky ne tolik dobře obdařená záda a také menší výška, se kterou se může, přestože na jeho těle je téměř vše dokonalé, mezi některými mohutnějšími závodníky lehce ztrácet.

Třetí místo si odnesl ostře připravený Craig Richardson, který loni na Olympii skončil osmnáctý a tak je pro něj toto třetí místo povzbudivým příslibem. Čtvrtý Lionel Beyeke si ve svojí profesionální kariéře zasoutěžil teprve podruhé, jeho premiérou byla v roce 2010 soutěž Phoenix Pro, na které skončil šestý. Lionel je mimochodem dalším borcem, který dokazuje, že Evropané to umějí i za velkou louží.

Na pátém místě skončil Robert Burneika, pro kterého bylo toto vystoupení profesionálním debutem. O inspirujícím příběhu rodáka z Litvy si více můžete přečíst v tomto krátkém příspěvku či se podívat na video z jeho domácí posilovny v Litvě, ve které začal cvičit ve svých čtrnácti letech. Nejen Robert, ale i čtyři předchozí borci získali právo účasti na Mr. Olympia 2011.

V kategorii do 202 liber si počínal nejlépe Jose Raymond. V ostře vyhroceném a napínavém souboji nakonec jeho svalová vyzrálost a tvrdý masivní vzhled zvítězily nad druhým Flexem Lewisem. Oba dva borci si doslova šlapali na paty a jejich formy byly velice vyrovnané. Třetí příčku a rovněž právo účasti na Mr. Olympia 202 Showdown vybojoval Marvin Ward.

V kategorii Figure si ke dvěma zlatým místům získaným v letošním roce na Europa Show of Champions a Pittsburgh Pro připisuje další žlutý kov Cheryl Brown. Druhá profesionální soutěž v kariéře a opět druhé místo patří Heather Dees, za kterou skončila Larissa Reis. Všechny tři jmenované závodnice si svými umístěními zajistily právo startu na letošní Figure Olympia.

V poslední kategorii, kterou je divácky osvěžující kategorie Bikini, si druhé profesionální vítězství odvezla Alison Rosen. Svoje první místo získala loni na Jacksonville Pro a to pouhý týden po zisku profesionální karty na NPC USA. Druhé místo obsadila Abbie Burrows, pro kterou byl New York první příležitostí zabodovat na profesionální scéně, což se jí velice dobře podařilo. Na třetím místě za sebou zanechala dokonce i Missy Coles, která loni v Big Apple zvítězila.

Konečné pořadí všech čtyř kategorií

Kulturistika muži

1. Kai Greene
2. Ronny Rockel
3. Craig Richardson
4. Lionel Beyeke
5. Robert Burneika
6. Michael Kefalianos
7. Khalid Almohsinawi
8. Jason Huh
9. Roelly Winklaar
10. Brandon Curry
11. Cedrick McMillan
12. Lou Joseph
13. Alexandre Nataf
14. David Watson
15. Grigori Atoyan
16. Milton Holloway, Jr.
16. Yans Salaks
Pavol Jablonický

Kulturistika muži do 202 liber

1. Jose Raymond
2. Flex Lewis
3. Marvin Ward
4. Parenthesis Devers
5. Jason Joseph
6. Luc Molines
7. Raul Carrasco-Jimenez
8. Vincent Galanti
9. Robert Belisle
10. John Frederick Arendsz
11. Mirko Petrovski
12. Cvetko Stojmenovski
13. Ivory Papoose Turner
14. Ken Jones
Ivory Papoose Turner
Myoba Edwards
Pierre Chamoun

Kategorie Figure

1. Cheryl Brown
2. Heather Dees
3. Larissa Reis
4. Alea Suarez
5. Gina Trochiano
6. Candice John
7. Caroline Hernandez
8. Jelena Abbou
9. Josie Zamora
10. Mona Muresan
11. Michelle Bates
12. Charmayne Jackson
13. Rachel Leblanc
14. Candice Houston

Kategorie Bikini

1. Alison Rosen
2. Abigail Burrows
3. Missy Coles
4. Juliana Daniell
5. Tianna Ta
6. Brandy Leaver
7. Kristy Robbins
8. Dayna Maleton
9. Jessica Jessie
10. Tabitha Klausen-Leandri
11. Nathalie Mur
12. Nicole Coleman
13. Christy Merritt
14. Diana Fields
15. Natalie Abrhiem
16. Samantha Morris

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk