Ronny Rockel a Amanda Latona vítězi víkendových soutěží

Výsledky Mr. Europe GP a Pro Bikini Championships

Soutěže | 28.03.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, IFBBPRO.com

V sobotu 26. března se konala dvě profesionální soutěžní klání. Tím prvním byla mužská kulturistická soutěž Mr. Europe Grand Prix, na které se představilo celkem šestnáct závodníků, z nichž hned čtyři reprezentovali pořadatelskou zemi, kterou bylo Španělsko, a která se odehrávala v hlavním městě Madridu.

Země, jejíž státní televize by od roku 2012 měla přestat vysílat přenosy ze známých býčích zápasů, přivítala borce z mnoha dalších zemí Evropy, včetně zástupců ze Spojených Arabských Emirátů a Spojených států. Tím nejúspěšnějším se stal nakonec Ronny Rockel, který si po mnoha střelách mimo černý střed terče konečně připisuje druhé profesionální vítězství ve své kariéře (první získal v roce 2006 na Australia Pro Grand Prix).

Druhou příčku obsadil Roelly Winklaar, který chuť stříbrné medaile okusil před týdnem na British Grand Prix. Po nepříliš vydařené loňské Olympii, kde skončil čtrnáctý, si zatím letos tento závodník vede více než dobře.

Třetí příčka si zaslouží určitě pozornost a to kvůli jménu závodníka, kterým je Flex James Lewis. Pokud jste četli výsledky ze zmíněné letošní Grand Prix, pak víte, že jejím vítězem v kategorii do 202 liber byl právě Lewis. Díky svojí vynikající formě a radám přátel, aby zkusil svoje šance v otevřené kategorii, se tento borec rozhodl trochu prohnat svoje soupeře hned o týden později a jeho rozhodnutí bylo více než šťastné. Třetí místo je toho nejlepším důkazem.

Čtvrtá příčka připadla na Roberta Piotrkowicze, pátou získal (vzhledem ke svému věku a přítomné konkurenci) stále neuvěřitelný Toney Freeman, finálovou šestici pak uzavřel Essa Obaid.

Druhým sportovním kláním byla profesionální soutěž MuscleContest Pro Bikini. Ta se odehrávala ve Spojených státech ve stejný den jako soutěž Mr. Europe Grand Prix a pořadatelským městem bylo město Culver City v Kalifornii.

Zatímco na zmíněné mužské soutěži se rozdělovaly finanční prémie v celkové výši 30.000,- USD, zástupkyně něžnějšího pohlaví se musely spokojit s pouhým zlomkem - mezi první tři místa se rozdělovalo pouze 3.500,- USD. To však neubralo nic na chuti zúčastnit se soutěže, na které mezi šestnácti kráskami s přehledem bodovala Amanda Latona. Po neuspokojivém šestém místě na Bikini International v rámci letošního Arnold víkendu se Amanda v Culver City představila se soutěžní hmotností 55 kg, což bylo zhruba o 1,5kg méně než v Columbusu. Úsilí se jí ale vyplatilo a přítomní rozhodčí ji na výsledkových listinách shodně poslali na první místo.

Druhé místo společně s právem účastí na Bikini Olympia 2011 získala také Dina Al Sabah z Kuvajtu a Abigail Burrows, která skončila na místě třetím.