British GP ovládl Branch Warren, ve 202 dominoval Flex Lewis

Soutěže | 21.03.2011 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: flexonline.com
Přeložil: Karel Šedivý

Včera večer skončila v Londýně soutěž British Grand Prix, ve které byl jasným vítězem první z Arnold Classic 2011 Branch Warren. Ten nebyl v úplně takové formě, se kterou se představil v Columbusu, nicméně v nedělní finálové části vypadal oproti sobotnímu semifinále o něco lépe. Zmíněné zlepšení společně s bezkonkurenční svalovou hmotou poslalo Branche daleko před ostatní závodníky.

Druhé místo si odnesl Roelly Winklaar, který se během dvou týdnů od Arnold Classic prezentoval v mnohem lepší formě. Třetí příčku ukořistil Johnnie Jackson, který disponoval brutálně zpracovanou horní polovinou těla  a slušnou formou. Jsou to ale nohy, které Jackson musí vylepšit, aby mohl pomýšlet na vítězství v profi soutěži.

Čtvrtou příčku získal Ronny Rockel, který byl výborně proporčně vyvážený, ne však ve svojí nejlepší formě. Pátou příčku získal vysekaný Michael Kefalianos, šesté místo obsadil Toney Freeman.

V kategorii do 202 liber dominoval vysekaný Flex Lewis. K soutěži nastoupil s váhou 201,9 liber a ukázal tak, že oddechový čas nebyl promarněný. Bez nejmenších pochybností ukázal, že je zpátky, aby se stal nejlepším kulturistou v kategorii do 202 liber na světě.

Závěrem nezbývá než doplnit, že British Grand Prix byla obrovským úspěchem. Hlavní sponzoři události, Gaspari Nutrition a Bodybuilding.com, společně s promotéry, kterými byli Neil Hill, Simon Fan a James Collier, uspořádali velkolepou podívanou.