Fort Lauderdale Cup – Petra Měrtl 7., Natália Lenártová 12.

Fort Lauderdale Cup – Petra Měrtl 7., Natália Lenártová 12.

V sobotu 20.11. se v americkém Fort Lauderdale konala avizovaná poslední profesionální soutěž letošní sezóny v kategoriích Fitness, Figure a Bikini.

Soutěže | 23.11.2010 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, ifbbpro.com


Kromě dalších kategorií v amatérské organizaci NPC byla hlavním magnetem a lákadlem vystoupení profesionálních závodnic, které v tomto roce mohly naposledy získat včasnou kvalifikaci na Olympii 2011. Ve hře byla navíc i finanční odměna v celkové výši 6.000,- USD pro kategorii Fitness a stejná částka i pro kategorii Figure, zatímco v kategorii Bikini to byla pouze polovina zmíněné sumy. Letos se jednalo o druhý ročník soutěže, na které startovaly pouze zástupkyně ženských kategorií a tak to byla podle slov některých z nich výhradně „holčičí show“.

Nejvíce závodnic se prezentovalo v kategorii Figure, jejíž startovní pole čítalo rovných třicet závodnic. První místo si domů odvezla Kristal Richardson, vítězka loňského ročníku a čtvrtá z letošní Olympie. Na místě druhém skončila Ava Cowan, certifikovaná osobní trenérka žijící na Floridě. Třetí místo obsadila devátá z letošní Olympie Candice Keene, čtvrté místo obsadila Alicia Harris (šestá na Olympii 2010) a páté Gennifer Strobo (třináctá na Olympii 2010).

Hustě našlapané startovní pole mělo ve svých řadách rovněž českou zástupkyni Petru Měrtl, která podle svých slov příliš nevěřila v umístění do první desítky, nakonec ale zopakovala skvělé sedmé místo z letošní dubnové soutěže Europa Show of Champions. Pozadu ale nezůstalo ani Slovensko a tak právě slovenské barvy hájila Natália Révajová Lenártová, která skončila o pět příček níže za Petrou a obsadila pěkné dvanácté místo. Dodejme ještě, že Natália letos získala první místo na Arnold Classic Amateur.

V kategorii Fitness se na této soutěži poprvé rozhodovalo podle nových pravidel. Ta stanovují, že jednu třetinu skóre tvoří hodnocení postavy ve dvoudílných plavkách a zbylé dvě třetiny pak připadají na dvouminutovou volnou sestavu. Na pódiu se vedle sebe postavilo šestnáct závodnic, ze kterých si nejlépe vedla vítězka loňského ročníku a dvanáctá na letošní Olympii Kizzy Vaines. Druhé místo obsadila Nicole Duncan (devátá na Olympii 2010), na třetí příčku dosáhla Tina Durkin (sedmá na Olympii 2010).

Poslední kategorií byla kategorie Bikini. Zatímco u ostatních kategorií je víceméně dobře známé a také stanovené, co se od dotyčných závodnic čeká (tedy jak se mají prezentovat, jak mají vypadat), kategorie Bikini má za sebou teprve první rok, během kterého se vše tak trochu ještě odvíjí za pochodu. Soutěžící sem přecházejí například z kategorie Figure, mají za sebou různou sportovní minulost a je skutečně těžké říci, která soutěžící na dané soutěži zaujme rozhodčí nejvíce. Zpět ale do Fort Lauderdale, kde se prezentovalo třináct závodnic. Na prvním místě skončila tentokrát Nicole Nagrani (třetí na Olympii 2010), druhé místo připadlo pro fitness modelku Justine Munro, třetí příčku pak obsadila Nathalia Mur (sedmá na PBW Championships 2010). 

Figure

1. Kristal Richardson
2. Ava Cowan
3. Candice Keene
4. Alicia Harris
5. Gennifer Strobo
6. Emily Nicholson
7. Petra Mertl
8. Elizabeth Earhart
9. Candice John
10. Lenay Hernandez
11. Ginette Delhaes
12. Natália Revajova Lenartova
13. Ann Titone
14. Tina White
15. Teresa Gillian
16. Tessa Wood
17. Aleisha Hart
18. Ann Pratt
19. Amanda Marinelli
19. Caroline Hernandez
19. CeaAnna Kerr
19. Charmayne Jackson
19. Elvimar Sanchez
19. Georgina Lona
19. Mavis Tozzi
19. Raechelle Chase
19. Susan Salazar
19. Teresita Morales
19. Tinamarie Bloomfield
19. Viviana Casarubbia

 

Fitness

1. Kizzy Vaines
2. Nicole Duncan
3. Tina Durkin
4. Ryall Graber
5. Allison Ethier
6. Diana Martinez
7. Tamee Marie
8. Michelle Craven
9. Michele Mayberry
10. Sylvia Tremblay
11. Venus Nguyen
12. Kary Odiatu
13. Debbie Fowler
14. Minna Pajulahti
15. Donna Jones
16. Peggy Sue Barber

 

Bikini

1. Nicole Nagrani
2. Justine Munroe
3. Nathalie Mur
4. Jennifer Andrews
5. Missy Coles
6. Nicole Moneer-Guerrero
7. Lindsey Morrison
8. Zara Pineda-Boorder
9. Khanh Nguyen
10. Nicole Coleman
11. Desha Rodriguez
12. Samantha Morris
13. Gemma Williams

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk