Figure Olympia 2010 – Erin Stern získala prvenství

Osmý ročník soutěže Figure Olympia se nesl ve znamení očekávaného vítězství krásné Nicole Wilkins-Lee.

Soutěže | 01.10.2010 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com

Ta se v loňském roce na této soutěži stala vítězkou a roli favorita potvrdila i první příčkou na letošní Figure International.
Její rivalkou pro finálový večer se stala Erin Stern. O tom, že by mohla vládnoucí držitelku titulu Figure Olympia ohrozit, mohlo svědčit například její vítězství na letošní soutěži Europa Show of Champions a obliba mezi diváky. Už při semifinále měla oproti svojí největší soupeřce, která se prezentovala oblejšími a plnějšími svalovými partiemi, malinko lepší detaily a tvrdost.

Těsnou bitvu, jaká se v této kategorii kdy odehrála, vyhrála nakonec Erin Stern a skok z loňského šestého místa do záře reflektorů je významným milníkem její sportovní kariéry. Dlouhé linie a atletický vzhled její postavy tak nakonec převážily a třicetiletá šampionka z města Ocala na Floridě se stala pátou vítězkou v historii osmiletého trvání této soutěže. Za svoje umístění si odnesla i šek na 28.000 USD.

Nicole tak nakonec skončila jako druhá, přičemž na první místo nestačil ani fakt, že dokázala přidat v množství svalové hmoty, která podtrhovala její půvabné křivky. Ke svému umístění si odnesla šek na částku 14.000 USD.

Na třetím místě se umístila Heather Mae French (šek na 8.000 USD). Na soutěži disponovala nespornou krásou a úzkým pasem. Vítězka tří letošních profesionálních soutěží, kterými byli New Zealand Pro, Pittsburgh Pro a California Pro, si tak letos v Las Vegas opětovně zopakovala loňské třetí místo.

Čtvrté místo náleží další krásce Kristal Richardson (šek na 5.000 USD), která podobně jako Heather disponuje úzkým pasem. Páté místo za ní obsadila Felicia Romero s drobnou postavou (šek na 3.000 USD) a finálovou šestici uzavřela Alicia Harris (šek na 2.000 USD).