Phoenix Pro 2010 - vítězem je Melvin Anthony

Phoenix Pro 2010 - vítězem je Melvin Anthony

Mesa Arts Center ve města Mesa v Arizoně bylo včera svědkem zahájení série letošních profesionálních soutěží IFBB, kterou odstartovala kvalitně obsazená Phoenix Pro 2010.

Soutěže | 21.02.2010 | Michal Rudzinskyj

Použité stránky: flexonline.com, getbig.com
Přeložil: Karel Šedivý


Ve vzájemných soubojích v pěti kategoriích se zde divákům představilo celkem 79 závodníků a závodnic, kteří se snažili předvést to nejlepší.

 

V kategorii mužů se na prvním místě umístil Melvin Anthony mladší, který byl společně s několika dalšími favorizovanými

Kategorie do 202 liber


Roc Shabazz
Kulturistika muži

Melvin Anthony
Kulturistika ženy

Yaxeni Oriquen
Figure

Mindi Smith
Fitness
závodníky jedním z horkých kandidátů na nejvyšší příčku. A to i přesto, že jej řada fanoušků a kritiků nemusela jako možného vítěze vůbec vidět. Důvodem byly osobní i sportovní zklamání, jako třeba čtvrté místo na loňské Atlantic City Pro anebo 11 místo na Mr. Olympia. Tentokrát však na pódiu předvedl skvělou formu, přičemž si nešlo nevšimnut, že se jeho gluteály a hamstringy dočkaly znatelného zlepšení. Svým vítězstvím tak dal signál všem ostatním v divizi IFBB, že se svojí profesionální kariérou zdaleka nekončí a že je nutné jej jako soupeře brát s nejvyšší vážností.

Melvin k tomu říká: „Nešlo o to, abych umlčel všechny ty řeči. Dělal jsem to kvůli tomu, abych ukázal ostatním, co o mě něco nedobrého pronesli, co ve mně je. A také abych si dokázal sám sobě, že jsem ještě stále šampionem, ve kterém dřímá plamen sportovní vášně. Nevěděl jsem sice, zda to dokážu, ale prohlásil jsem, že pokud nevyhraju, tak skončím. A pod takovým tlakem pak trénujete zcela odlišně.“

K jeho vítězství rovněž přispěla i nabídnutá pomoc a podpora, kterou mu poskytl Dennis James a Dexter Jackson, díky níž se Anthony mohl cítit sebejistější ohledně návratu na kulturistické výsluní.

„Je skvělé mít kolem sebe lidi, kteří vědí více než já a kteří mi ukázali věci, které jsem nikdy nedělal. Jednalo se například o změnu v dietě, v tom jak jsem jedl a jak jsem si jídlo připravoval. Byla to jedna z nejdůležitějších věcí, díky které se mi zde dnes večer podařilo vyhrát.“

Jak Melvin, tak i na druhém místě skončivší Hide Yamagishi a Toney Freeman na třetím, si odnesli i právo startovat na letošní soutěži Mr. Olympia, nicméně Freeman měl již svoji účast zaručenou díky vítězství na listopadové Sacramento Pro. Jak Toney, tak i Hide byli v neskutečně vynikající formě, ale při semifinálové části se zdálo, že je zde ještě nepatrná retence vody. I to mohlo být důvodem, proč nakonec skončili v těsném závěsu za Melvinem. Na čtvrtém místě se umístil Grigori Atoyan, finálovou pětku pak uzavřel Troy Alves.

Mezi závodníky v kategorii do 202 liber se štěstí zatím obracelo zády k Roc Shabazzovi, kterého vítězství mezi profesionály neustále míjelo. Tentokrát mu to ale konečně vyšlo a svalová hustota jeho zádových svalů, se kterou se prezentoval, mohla být nakonec určujícím faktorem, který mu zajistil příčku nejvyšší. Na druhém místě za ním skončil Ahmad Ahmad, bronz si odnesl Ojex Bola. Na čtvrtém místě skončil Rod Ketchens, páté místo má Eric Castagnet.

A slova vítěze? Shabazz k tomu říká: „Nedokázal jsem potlačovat svoje emoce. Tenhle pocit jsem naposledy zažil, když jsem v roce 1994 vyhrál v lehko těžké váze na NPC Nationals. Spousta profesionálů projde svojí kariérou bez toho, aby zvítězili a tak je pro mě dnešní večer skutečným požehnáním.“

V kategorii kulturistika ženy zvítězila favoritka soutěže Yaxeni Oriquen-Garcia, která si svým vítězstvím na Phoenix Pro může rozšířit svou sbírku sportovních úspěchů. Do té patří například vítězství na Ms. Olympia v roce 2005 nebo první místo na Ms. International v letech 2002 a 2008. Na druhém až pátém místě skončila Betty Pariso, nováček Zoa Linsey, dále Jeannie Paparone a konečně pátá Dena Westerfield.

V kategorii Fitness o první místo tvrdě bojovaly Tanji Johnson a Julie Palmer, které proti sobě stály i na pódiu loňské Fitness Olympia. Julie se však nakonec jevila lepší během semifinále a rozhodčí i diváky pak ohromila se svojí sestavou ve finálové části večera. Svojí největší soupeřku Tanji Johnson tak odsunula na druhé místo, na třetím až pátém místě pak skončily Camala Rodriguez, Oksana Grishini a Bridgette Murray-Ward.

A slova Julie Palmer? „Nenastal ještě čas, abych oslavovala. Mým cílem je Fitness International na Arnoldovi. Ve svojí sestavě jsem udělala pár věcí, které jsem potřebovala vyzkoušet, ale rozhodně to není sestava, s jakou se chci právě na téhle soutěži ukázat.“

V kategorii Figure získala první místo Mindi Smith, pro kterou bylo toto vystoupení první profesionální soutěží. Svojí profi kartu získala absolutním vítězstvím na loňské soutěži NPC Nationals. Za ní skončily Amy O'Neil, Rosa Maria Romero, Felicia Romero a Jodie Minear. Se třemi vítězstvími v řadě za sebou si tak Mindi Smith brousí zuby i na blížící se soutěž Figure Iinternational.

Mindi k tomu říká: „Všechno mi teď vychází. Dnes večer budu oslavovat, ale musím dát pozor, protože do další soutěže zbývají pouhé dva týdny a Arnold je velice, velice důležitá soutěž, takže stejně nebudu moci pít.“

Kulturistika muži do 202 liber

 1. Roc Shabazz
 2. Ahmad Ahmad
 3. Bola Ojex
 4. Rod Ketchens
 5. Eric Castagnet

Kulturistika muži

 1. Melvin Anthony
 2. Hidetada Yamagishi
 3. Toney Freeman
 4. Grigori Atoyan
 5. Troy Alves

Kulturistika ženy

 1. Yaxeni Oriquen
 2. Betty Pariso
 3. Zoa Linsey
 4. Jeannie Paparone
 5. Dena Westerfield

Figure

 1. Mindi Smith
 2. Amy ONeil
 3. Rosa-Maria Romero
 4. Felicia Romero
 5. Jodie Minear

Fitness

 1. Julie Palmer
 2. Tanji Johnson
 3. Camala Rodriguez
 4. Oksana Grishina
 5. Bridgette Murray-Ward
 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk