Sacramento Pro 2009 - výsledky a reportáž

Sacramento Pro 2009 - výsledky a reportáž

Soutěž Sacramento Pro je za námi a zároveň jsou známy i finálové výsledky. Předpokládaný vítěz soutěže Toney Freeman tentokrát potvrdil suverénní roli favorita a podle mnohých očekávání i zvítězil.

Soutěže | 08.11.2009 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: flexonline.com
Připravil: Karel Šedivý


Na poslední profesionální soutěži letošního roku se předvedl se skvělými  objemy, formou a symetrií, tedy atributy, které jej katapultovaly vysoko nad zbytek startovního pole. Na rozdíl od Olympie o jeho přípravě nebylo tolik slyšet, navíc se ani neprezentoval žádnými zápisky na svém blogu, kde by na svých video příspěvcích hlásal, že „bude požadovat, co mu náleží“.

Tichá voda ale břehy mele a tak po osmém místě na Olympii, čtvrtém na Arnold Classic a třetím na Grand Prix Australia navléká na pomyslnou šňůrku další skvost v podobě vítězství na profesionální soutěži, kterých má na svém kontě celkově šest.

Záhy po svém vítězství k tomu Toney Freeman v zákulisí poznamenal: „Předvedl jsem formu, o které jsem věděl, že je možné ji dosáhnout. Nebylo to jen o svalové plnosti nebo o vzhledu, ale o celkové prezentaci postavy na pódiu“.

Na otázku, jaké jsou jeho plány pro příští rok, odpověděl: „Chci si teď měsíc odpočinout a užít si den Díkůvzdání (pozn. letošní připadá na 26. listopadu) předtím, než začnu s přípravou na další rok. Mám v plánu zúčastnit se co nejvíce soutěží. Čím více soutěžím, tím jsem lepší. V roce 2010 to zkrátka bude jiná hra než ta letošní“.

Craig Richardson skončil na místě druhém a předvedl mnohem tvrdší vzhled, než s jakým se objevil na letošní soutěži Tampa Bay, kde skončil jedenáctý, a na Atlantic City Pro, kde obsadil sedmou příčku.

Robert Pietrkowicz, který na Europa Super Show skončil na pátém místě, si z této soutěže odnáší třetí místo, které je doposud nejlepším umístěním v jeho kariéře. Finálovou pětku pak uzavřeli Kris Dim a Ed Nunn. Cennou kvalifikaci na příští ročník soutěže Mr. Olympia si tedy odnášejí Freeman, Richardson a Pietrkowicz.

Náš závodník Pavol Jablonický, jehož umístění s napětím sledovala celá řada jeho fanoušků a příznivců, chtěl nepochybně dosáhnout výše, rozhodčí jej však nakonec odsunuli až na místo patnácté. Pavol by si zde určitě zasloužil lepší umístění, přesto si jeho výsledek na této soutěži nepochybně zaslouží obdiv a pozornost.

Konečné pořadí:

1. Toney Freeman
2. Craig Richardson
3. Robert Pietrkowicz
4. Kris Dim
5. Ed Nunn
6. Mark Dugdale
7. Grigori Atoyan
8. Darrem Charles
9. Martin Kjellstrom
10. Khalid Almohsinawi
11. Adorthus Cherry
12. Frederic Sauvage
13. Markus Becht
14. Emmanouil Karamanlakis
15. Pavol Jablonický
16. Serdar Aktolgo
16. Eric Castagnet
16. Rob Churchill
16. Aiman Faour
16. Jo Jo Ntiforo
16. Heinz Senior

V kategorii Figure zvítězila Kristi Tauti, přičemž se jednalo o její první profesionální vítězství. Kolem sebe měla ultra špičkové závodnice, kterými byly Huong Arcinas, Cheryl Brown, Julie Anne Kulla a Akane Nigro-Ismeal. Kristi Tauti, jejíž profesionální dráha trvá tři roky, si tak vysloužila právo kvalifikace na příští ročník Figure Olympia.

Ke svému vítězství uvedla: „Byla jsem doopravdy šokovaná. Věřila jsem sice ve vítězství, ale během dalších vyvolávání jsem si už tolik jistá nebyla. Je to úžasné a těším se zase zpátky do posilovny.“

Na druhém místě za ní skončila Cheryl Brown, na třetím pak Huong Arcinas, přičemž místo první, druhé a třetí od sebe dělil pouhý jeden bod. I to bylo ukázkou toho, jak bylo rozhodování těsné. Na čtvrtém místě se umístila Julie Ann Kulla, na pátém Akane Nigro-Ismeal.

Na místě šestnáctém, společně s dalšími devíti závodnicemi, skončila česká závodnice Alexandra Tóthová, která svoji profesionální kartu získala v loňském roce a v současné době žije ve Spojených Státech.

Figure – konečné pořadí

1. Kristi Tauti
2. Cheryl Brown
3. Huong Arcinas
4. Julie Ann Kulla
5. Akane Nigro-Ismeal
5. Kristin Nunn
6. Meriza DeGuzman
7. Carin Hawkins
8. Amy O'Neil
9. Raechelle Chase
10. Danielle Kifer
11. Allison Jones-Williams
12. Terri Turner
13. Sherlyn Roy
14. Natalie Waples
15. Jeni Briscoe
16. Serena Cooper
16. Andrea Dumon
16. Valerie Gangi
16. Nancy Georges
16. Ann Pratt
16. April Rountree
16. Elvimar Sanchez
16. Alexandra Tóthová
16. Waleska Valle
16. Karly Woodle

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk