Sacramento Pro již tento víkend

Sacramento Pro již tento víkend

Soutěž Sacramento Pro je zpátky a po roční odmlce se vrací do historického Crest Theater ve městě Sacramento, které je hlavním městem státu Kalifornie.

Soutěže | 05.11.2009 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: flexonline.com
Přeložil: Karel Šedivý


Kromě profesionálních závodníků se zde zároveň budou odehrávat i další klání a to Pro Figure Grand Prix a NPC Sacramento Bodybuilding, Fitness, Figure & Bikini Championships.

Soutěž se bude konat v sobotu 7. listopadu a první tři soutěžící v profesionální mužské divizi si odnesou i cennou kvalifikaci na příští ročník Mr. Olympia 2010. Určitě nejen díky tomu lze tedy očekávat dravé a nelítostné souboje. Začátek semifinále je naplánován na desátou hodinu dopolední, finálová část pak na půl sedmou večer místního času.

Se startovním číslem 14 se na soutěžní pódium postaví náš Pavol Jablonický, kterému bude nepochybně držet palce nemálo kulturistických fanoušků. Bude tedy záležet na tom, jak si s ostrou konkurencí tento zkušený profesionál nakonec poradí. Za jednoho z největších favoritů je považován Toney Freeman, který by si rád připsal zářez v podobě dalšího profesionálního vítězství. Ten označil své osmé místo na letošní Olympii za nepovedené a tak by si rád vydobyl ztracenou pověst právě na Sacramentu. Uvidíme ale, co na to ostatní borci, kteří si budou rovněž nárokovat co nejlepší umístění. Své slovo tak zde určitě bude chtít mít například i Darrem Charles, Mark Dudgale, Ed Nunn či Martin Kjellstrom.

Právě Darrem Charles od roku 2002 vyhrál každý rok alespoň na jedné soutěži, včetně loňského vítězství v kategorii masters na Atlantic City Pro. I on by tedy rád svoji sbírku vítězství rozšířil. Mark Dugdale se většinu roku pohyboval v kategorii do 202 liber, kde si počínal velice dobře, což dokazují jeho dvě druhá místa na Pittsburgh Pro a New York Pro. Na letošní Olympii 202 Showdown pak skončil na čtvrtém místě. Na závěr roku se tedy bude snažit opět zabojovat v otevřené divizi, ve které zahájil svůj letošní soutěžní rok osmým místem na soutěži Ironman Pro.

Ed Nunn, který získal titul absolutního vítěze na NPC Nationals v roce 2008, si svůj první profesionální debut odbyl na soutěži Europa Super Show, která se konala v srpnu. Zde se umístil na sedmém místě. Martin Kjellstrom je závodník, kterému letošní Olympie v Las Vegas nevyšla. Skončil zde sice mimo první patnáctku, určitě však disponuje potřebnou hmotou a formou na to, aby dokázal promluvit do výsledků konečného pořadí.

  • Seznam závodníků:

1. Serdar Aktolga
2. Khalid Almohsinawi
3. Grigori Atoyan
4. Jorge Barrios
5. Markus Becht
6. Eric Castagnet
7. Darrem Charles
8. Adorthus Cherry
9. Rob Churchill
10. Kris Dim
11. Mark Dugdale
12. Aiman Faour
13. Toney Freeman
14. Pavol Jablonický
15. Emmanouil Karamanlakis
16. Martin Kjellstrom
17. Jo Jo Ntiforo
18. Edward Nunn
19. Robert Piotkowicz
20. Craig Richardson
21. Frederic Sauvage
22. Heinz Senior

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk