Roelly Winklaar - vítěz Arnold Classic Australia

Roelly Winklaar - vítěz Arnold Classic Australia

Skvělý výsledek Lukáše Osladila - výborné čtvrté místo!

Soutěže | 22.03.2018 | Michal Rudzinskyj

Roelly Winklaar – nečekaný vítěz Arnold Classic Australia

Skvělý výsledek Lukáše Osladila

Ve dnech 16. - 18. března se v australském Melbourne konala další profesionální soutěž nesoucí ve svém názvu část jména sedminásobného vítěze Mr. Olympia Arnolda Schwarzeneggera. Tentokrát šlo o Arnold Classic Australia, o jejíž kvalitní průběh se postaral především promotér Tony Doherty.

Mezi muži v kategorii bez rozdílu vah se mezi čtrnácti závodníky počítalo s téměř jasným výsledkem, kdy se před týdnem zvítězivší William Bonac stal jednoznačným papírovým favoritem klání. Jako kdyby bylo ale u protinožců všechno naruby, včetně konečných výsledků. Rozhodčí tentokrát byli jiného mínění než kolegové v Columbuse, a tak se vítězem soutěže nakonec stal poměrně překvapivě Roelly Winklaar. Ne že by na triumf neměl právo – rodák z ostrova Curaçao nabídl nejvíce svalové hmoty, omračující bicepsové pózy, dostatečně vygradovanou formu, symetrii i proporcionalitu. Přesto mohl být malinko připravenější než nakonec druhý William Bonac, kterému těsně uniklý zlatý kov možná pokazila mírně zastřená oblast břišních svalů, i když zejména v zadních pózách, navzdory menšímu množství hmoty, nad vítězem především díky vybroušené formě lehce dominoval. Jako třetí skončil Dexter Jackson, jehož tradičně brilantní formu kazil na této úrovni těžko přehlédnutelný nedostatek v podobě defektu na levém bicepsu. Ten se jevil nejenže menší, nateklejší a méně detailní, ale navíc hrál červenomodrými barvami, které pravděpodobně ukazovaly na možné natažení či natrhnutí. Na výborné čtvrté příčce se prezentoval Lukáš Osladil. Český zástupce nejenže nabídl poměrně solidní porci svalové hmoty, ale především její výborné zpracování a formu, která představuje do budoucna pro řadu závodníků nezanedbatelnou hrozbu. Pátý skončil Hidetada Yamagishi, jehož postavu oproti relativně nedávné době obalily potřebné kilogramy svalové hmoty, které však postrádaly výraznější definici. Na lepším než šestém místě mohl klidně skončit Luke Sandoe, jehož permanentně stoupající forma je příslibem do budoucnosti.

 

1. - Roelly Winklaar                             2. - William Bonac                              3. - Dexter Jackson

                         

 

4. Lukáš Osladil

                   

 

V dalších kategoriích se ve Fitness umístila na přední příčce Kate Errington, ve Figure excelovala Candice Carter a v kategorii Bikini pak Angelica Teixeira.

 

Kompletní výsledky z klání v Melbourne:

2018acaustralia_resultsmbb

 

 

2018acaustralia_resultsfit


2018acaustralia_resultsfig

2018acaustralia_resultsbik

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: http://www.ifbbpro.com/, http://www.rxmuscle.com/

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk