Arnold Sports Festival 2018

Arnold Sports Festival 2018

Arnold Classic ovládl William Bonac

Soutěže | 05.03.2018 | Michal Rudzinskyj

Arnold Classic ovládl William Bonac

Plus výsledky Wheelchair, Bikini a Men’s Physique

Sobotní večer tradičně zahájila hymna Spojených států amerických, po které krátce promluvili prezident profesionální divize IFBB Jim Manion a Arnold Schwarzenegger, který připomněl význam Arnold Sports Festivalu ve smysl zdraví, kondice a sportovní všestrannosti letos prezentované prostřednictvím osmasedmdesáti různých sportů a dvaadvaceti tisíc atletů z osmdesáti zemí.

Slavnostní večer třicátého ročníku nemohl mít lepší začátek, když se na jednom pódiu sešli všichni dosavadní vítězové Arnold Classic, mezi kterými chyběl pouze zesnulý Nasser El Sonbaty. Připomeňme si, že historicky prvním vítězem se stal v roce 1989 Rich Gaspari, po jehož boku mu dále stáli Mike Ashley, Shawn Ray, Vince Taylor, Flex Wheeler, Kevin Levrone, Michael Francois, Ronnie Coleman, Jay Cutler, Dexter Jackson, Victor Martinez, Kai Greene,Branch Warren, Dennis Wolf a Cedric McMillan.

Finále Arnold Classic odstartovaly volné sestavy, které společně s předcházející semifinálovou částí zformovaly špičku startovního pole. Do finálového prvního vyvolávání byla vybrána šestice ve složení Winklaar, Jackson, McMillan, Kuclo, Bonac a Beyeke. Netrvalo dlouho, aby bylo jasné, že na samotný vrchol míří dvojice Jackson a Bonac. Zatímco zkušenější Dexter Jackson předvedl bez příkras nestárnoucí kvalitu, masivní svaly a utaženou formu, mladší rival dominoval neméně kvalitní připraveností podtrženou v zadních postojích lepšími hamstringy, lýtky a gluteály. Po tvrdých soubojích se tak pětinásobný vítěz Arnold Classic musel rozloučit se ziskem dalšího titulu a William Bonac v Columbusu triumfoval. Vítězství, jehož součástí byl i šek na 130.000 USD, jej na chvíli emociálně přemohlo, když se slzami v očích mimo jiné pronesl, že je to jako pohádka. Nutno říci, že Dexter Jackson, který má na kontě celkem osmadvacet profesionálních vítězství, výrazněji nezaostával a byl mu velmi vyrovnaným soupeřem. Třetí skončil loňský šampion Cedric McMillan. Formu na jevišti podtrhovaly zejména gluteály, hamstringy a výborná záda, celkový dojem možná nepatrně zhoršil náznak retence vody v podkoží. Čtvrtý Roelly Winklaar, který si odnesl i cenu za most muscular, předvedl tradičně masivní svalové partie, jedny z největších paží a dobrou proporční vyváženost. Pátou příčku obsadil Steve Kuclo, jehož šance na lepší umístění kazila relativně slabší záda.
Nejlepší šestici uzavřel loni čtvrtý Lionel Beyeke. Náš Lukáš Osladil se dostal do druhého vyvolávání, přičemž za prezentaci na pódiu, podtrženou výbornou připraveností a pověstnou flexibilitou společně s efektní kontrolou gluteálů, získal nakonec deváté místo. Z dalších závodníků ještě zmíníme vítěze Arnold Classic z roku 2014 Dennise Wolfa, který se po operaci krční páteře a následné nedobrovolné pauze opětovně vrátil na soutěžní pódia. I když nabídl poměrně dobrou formu, na pódiu působil ve srovnání s ostatními i ve srovnání se sebou samým z dřívějších dob subtilněji a skončil nakonec na dvanáctém místě.

 

 

Lukáš Osladil:

                  

 

                   

 

 

 

 

William Bonac:

         


 

 

 

Mezi závodnicemi v kategorii Bikini obhájila loňský titul Angelica Teixeira, k triumfu si pak odnesla i šek na 7.000 USD. Jak už to v podobných případech bývá, cítila dle svých slov na sobě daleko větší tlak, neboť obhajoba titulu je svým způsobem těžší, než jeho první zisk. Mezi nejlepšími šesti se sestupně umístily Janet Layug, Casey Samsel, Romina Basauldo, Jennifer Ronzitti a Breena Martinez.

Mezi protagonisty kategorie Men´s Physique tentokrát nejlépe obstál Andre Ferguson, pro kterého je vítězství v Columbuse dosud nejlepším umístěním. K triumfu získal i šek na 5.000 USD. Šestici nejlepších sestupně doplnili Raymont Edwards, Brandon Hendrickson, Logan Franklin, George Brown a Steven Cao.

Ještě před zahájením hlavní části finálového večera byly známy výsledky kategorie Wheelchair, kde se prezentoval i náš Daniel Minster. Mezi kulturisty-vozíčkáři byl přitom za hlavního favorita soutěže považován Harold Kelley. Ten nakonec splnil papírová očekávání na výbornou, když výborně načasovanou formou podtrhující symetrické a plné svaly zastínil zbylých osm účastníků letošního klání, které v Columbuse proběhlo potřetí, čímž si na svoje konto díky loňskému a předloňskému vítězství připsal již třetí triumf. Druhý skončil Reggie Bennett, jenž současně získal i cenu za nejlepší pózing. Na třetí pozici skončil Gabriele Andriuli. Bohužel až jako čtvrtý se z pohledu rozhodčích umístil loni bronzový Daniel Minster. Český zástupce nepochybně pomýšlel na příznivější verdikt, což dokládaly emoce čtené z obličeje při předávánícen. Na pódiu nabídl povedenou formu v podobě objemných a velmi dobře připravených svalů,
kterým by určitě slušela lepší než nevděčná čtvrtá příčka.

Připravil: Karel Šedivý

 

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk