Arnold Sports Festival 2018

Arnold Sports Festival 2018

Přivítejme jubilejní 30. ročník!

Soutěže | 28.02.2018 | Karel Šedivý

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: arnoldsportsfestival.com, generationiron.com, IFBBPRO.com, rxmuscle.com


Živé vysílání a další informace

Mužská kulturistika si nemůže přát lepší start do nové soutěžní sezóny. Není tomu ostatně poprvé, kdy po dlouhých týdnech soutěžní prázdnoty startuje profesionální liga federace IFBB Jima Maniona tak ceněnou událostí, jakou bezpochyby je soutěž Arnold Classic pořádaná v rámci Arnold Sports Festivalu, jejíž historii si můžeme v krátkosti připomenout prostřednictvím tohoto příspěvku. Legendární svátek svalů, síly, fitness a koneckonců i pestré řady dalších sportovních odvětví, zahajuje svoje dějství 1. března, aby na řadě soutěžních, ale i výstavních prostor vyzdvihl původní odkaz slavného Arnolda Schwarzeneggera. Jubilejní třicátý ročník je jistě dostatečně silným ukazatelem tradice a popularity soutěže, jejíž brány se
v americkém městě Columbus ve státě Ohio uzavřou 4. března 2018.

Mezi čtrnácti závodníky Arnold Classic bude i Lukáš Osladil, k jehož posledním výsledkům patří například loňské páté místo z EVLS Prague Pro. Uvedený zástupce přitom nebude zdaleka posledním závodníkem, který nás bude v Columbuse reprezentovat, což zmíníme hned v dalších řádcích. Každopádně na Arnold Classic nebudou chybět ani další hvězdy, jako například Cedric McMillan, Dennis Wolf a Dexter Jackson. Trojici jmen přitom pojí chuť triumfu – zatímco McMillan a Wolf mají na kontě po jednom zářezu, hned pěti záseky se může pochlubit Dexter Jackson.

Ve dvěstědvanáctce by se měl představit relativně skromný počet závodníků, tvořících polovinu počtu startovního pole předešlé kategorie. Dominovat by měli zejména loni stříbrný David Henry a šampion z roku 2015 Jose Raymnond. Ve Fitness se již, navzdory možné nostalgii řady příznivců, nepředstaví Oksana Grishina. Ruská závodnice po plánovaném ukončení kariéry, během níž mimo jiné v Columbuse čtyřikrát triumfovala, tak obrazně přenechává volné pole působnosti dalším neméně fantasticky připraveným hvězdám, jako jsou loňská druhá Regiane Da Silva či třetí Whitney Jones.

Ve Figure se představí loňská vítězka Candice Lewis-Carter, jejíž papírovou vyzývatelku bude představovat Cydney Gillon. Ta sice loni skončila druhá, zároveň však ve stejném roce dokázala triumfovat na Olympii. Angelica Teixeira bude obhajovat loňský triumf mezi závodnicemi v kategorii Bikini. Útočit na její pozici bude řada dalších závodnic, jako například loni třetí Jennifer Ronzitti či čtvrtá Janet Layug.

Bez zajímavosti nebudou starty ani v dalších kategoriích, a to především z pohledu českého fanouška. Ve Women´s Physique totiž nastoupí Karolína Borkovcová a Margita Zámolová, zatímco mezi handicapovanými sportovci se ve Wheelchair bude prát o titul náš Daniel Minster, přičemž zřejmě nejtěžším soupeřem nejen pro něj bude dvojnásobný šampion Harold Kelley.

Uchvacující podívaná a snad i špetka či hned rovnou pořádná dávka inspirace pro další tréninky – i takový může být důvod nenechat si ujít vybrané události z Arnold Sports Festivalu. Ty letošní by mělo být možné sledovat minimálně prostřednictvím oficiálního partnera pro živé vysílání, kterým je Generation Iron Fitness Network. Zbývá už jen počítat s potřebným časovým šestihodinovým posunem, kdy časy uvedené v následujícím schématu jsou platné pro město Columbus, stát Ohio. Přesný čas v místě dění najdete zde.

Pátek 2. března

11:00 – 14:30 – semifinále Fitness International, 212 a Classic Physique

18:15 – 19:00 – komentované vstupy s hlavní moderátorskou dvojicí Shawn Ray a Kai Greene

19:00 – 22:10 – finálové části Figure International, Women’s Physique, Fitness International, 212 a Classic Physique

22:10 – 22:30 závěrečné komentátorské vstupy

Sobota 3. března

12:45 – 13:00 – úvodní komentátorské vstupy

13:00 – 16:00 – semifinálové části Bikini, Men’s Physique a Arnold Classic, dále semifinále, finále a předání cen v kategorii Wheelchair

18:15 – 19:00 - komentované vstupy s hlavní moderátorskou dvojicí Shawn Ray a Kai Greene

19:00 – 22:15 – finále kategorií Strongman, Bikini, Men’s Physique a Arnold Classic

22:15 – 22:45 - závěrečné komentátorské vstupy


Arnold Sports Festival - oficiální propagační spot

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk