EVLS PRAGUE 2017 - 6. ročník ve znamení velkých změn!

EVLS PRAGUE 2017 - 6. ročník ve znamení velkých změn!

Neskutečná podívaná, vynikající atmosféra, skvělé obecenstvo, vrcholné výkony všech sportovců,
jedinečné zážitky…

Soutěže | 02.10.2017 | Michal Rudzinskyj

Autor: Ivan Rudzinskyj


Tak by se dala charakterizovat letošní sportovní akce s názvem EVLS PRAGUE 2017, která se nově konala v Letňanech. Amatérští sportovci v počtu více jak 400 závodníků a závodnic se utkali nejen o prvenství v jednotlivých kategoriích, ale ti nejlepší z nejlepších i o profi karty. Potěšitelné je, že jednu z nich získal i český zástupce kategorie Men´s Physique Miroslav Pribáň.

Souboje to byli více než úchvatné a naši sportovci v nich uspěli. O tom nakonec svědčí výsledkové listiny.

Snad nejvíce ovšem divácká veřejnost očekávala souboje těch nejlepších světových profesionálů, kteří se letos účastnili ve třech kategoriích – bikiny, ktg. mužů do 212 liber a ktg. open. Kategorii bikiny vyhrála Margret Gnarr z Irska, v kategorii do 212 liber zvítězil Correia Ricardo z Anglie. Snad nejvíce byla očekávána kategorie open, kde startovali i naši tři zástupci Dalibor Hájek, Tomáš Kašpar a dvanáctý z letošní Mr.Oylmpia Lukáš Osladil. Jeho vystoupení očekávala naše veřejnost s velkým napětím a domnívám se, že Lukáš předvedl vše, co si naše veřejnost přála. Skvělou formu, vynikající tvary, vyrýsované svalstvo a také neskutečně kvalitní sestavu. Podle mne patřila k těm nejlepším, co mohl divák na této soutěži vidět. Ovšem nezklamal ani Dalibor Hájek a Tomáš Kašpar. Dalibor byl výborně připravený, se skvělými detaily svalstva, ovšem kvalita startovního pole stačila na desáté místo. Tomáš Kašpar, i přes viditelnou snahu „prodat“ jen to nejlepší ze své formy, se do závěrečné desítky neprobojoval. Další hvězdy startovního pole, když o Lukáši a jeho prezentaci jsem již psal, nezklamali. Naopak, vítězem letošní EVSL PRO se stal naprosto zaslouženě Roelly Winklaar, když porazil nejen bronzového z letošní Oylmpie Williama Bonaca, ale i čtvrtého z letošní Mr.Olympia Dextera Jacksona. A to se oba představili ve výborné formě, ovšem na skvělou prezentaci a především dokonale objemnou a vyrýsovanou postavu Roellyho Winklaara tentokrát nestačili. Winklaar byl naprosto ze svého vítězství „mimo“, nečekal ho a svoji radost dal všem přítomným patřičně znát. Čtvrté místo obsadil letošní objev Mr.Olympia De Asha Nathan.


Určitě není možné opomenout oproti loňskému roku rozsáhlejší EXPO, kde se návštěvníkům představily známé firmy ze světa fitness a kulturistiky, ovšem i firmy méně známé. Ty svojí prezentací zahájily podnikatelskou činnost, mnohé velmi úspěšně. Mezi ně určitě patří nový internetový obchod www.bilky.cz, který nabízí prodej čistých, nechemicky upravených bílků (v 1 litru je 32 bílků). Bližší informace na www.bilky.cz, nebo na tel.čísle 775 286 859.

bilky.czPřibyly také další doplňkové sporty, které byli přítomnými návštěvníky velmi pozitivně přijaty, zvláště když si některé z nich mohli přímo na „place“ vyzkoušet. Nechyběl ani silový bench, pokus o český rekord ve výtlaku jednou rukou (úspěšně!), ukázka bojů v kleci a mnoho dalších. Každý návštěvník si zde našel to svoje a ve chvílích volna mezi jednotlivými soutěžními kategoriemi se mohl věnovat tomu, co ho zajímalo. Časová vytíženost byla na letošním EXPU skutečně maximální.

Poděkovat je třeba pořadateli soutěže a celému týmu, který odvedl doslova heroický výkon, aby vše dopadlo bez větších chyb a v souladu s plánovaným programem. Psát na tomto místě, že si jen těžko umím představit další novinky na EVLS 2018, by nebylo správné. Pořadatel dokáže vždy příjemně překvapit a přijít s něčím novým, pro návštěvníka zajímavým. V každém případě ten, kdo má náš sport rád a nebyl účasten letošní akce, udělal velkou chybu. Napravit ji může tím, že se jí zúčastní v příštím roce. Plně doporučujeme!!

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk