Titan Medical Tampa Pro – v open zvítězil Joshua Lenartowicz

Titan Medical Tampa Pro – v open zvítězil Joshua Lenartowicz

Překvapení ve 212 a výsledky dalších kategorií

Soutěže | 16.08.2017 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com, musculardevelopment.com


První srpnový víkend se v zámoří nesl ve znamení dvoudenního soutěžního maratonu, zastřešeného promotérem Timem Gardnerem. Klání nabité celou řadou kategorií i záplavou závodníků a závodnic mělo svoje dějství ve dnech 4. - 5. srpna v americkém městě Tampa ve státě Florida. Hojnost zápolících aktérů lze ostatně celkem snadno posoudit podle přiložených výsledkových listin, kde mezi desítkami jmen figurovali jak čerství profesionálové, tak závodníci mající za sebou celou řadu startů. Vždyť nešlo jen o zisk nejlepšího místa - soutěž se totiž nejen pro závodníky v kategorii open a 212 odehrávala ve znamení poslední příležitosti vybojovat si potřebné body či rovnou přímý postup na letošní Olympii, která se bude konat ve dnech 14. - 17. září v Las Vegas.

Mezi muži bez hmotnostního limitu se už před prvním porovnáváním dalo tušit, že souboj o první příčku by mohl proběhnout mezi dvojicí Lenartowicz-Charles, k čemuž nakonec celkem bez překvapení skutečně došlo. Joshua Lenartowicz si do hry přinesl absolutní dávku soutěžní připravenosti zahrnující zejména více svalové hmoty nabrané od loňské Olympie, kde obsadil deváté místo. Společně s bezchybnou prezentací nakonec dominoval, takže výtečná, byť přeci jen měkčí forma Maxe Charlese nakonec nedovolila tomuto závodníkovi zopakovat triumf v Tampě z roku 2015. Třetí příčku obsadil Henri Pierre Ano, kterému k lepším umístěním schází nabrat několik potřebných kilogramů svalové hmoty. Čtvrtý skončil stále se zlepšující Abdulhadi Al-Khayat, pátou pozici obsadil měkčeji připravený An Nguyen, šestici nejlepších pak uzavřel Regan Grimes.

Mezi muži do 212 liber se odehrálo překvapení večera, když celkově sedmnáctičlenné startovní pole ovládli profesionální nováčci. Vítězem, a to zaslouženým, se stal Derek Lunsford, který tak ve svých čtyřiadvaceti letech okusí chuť soutěžních prken Olympie. Jeho dostatečné svalové objemy, úzký pas a celková struktura přitom naznačují, že by se na poli profesionální kulturistiky neměl ztratit. Druhý skončil Jacob Wilson, který podobně jako jeho přemožitel vybojoval profesionální kartu teprve před pouhým týdnem na NPC USA Championships. Jako třetí skončil méně ostrý, avšak zkušený závodník Sami Al Haddad. V kategorii startující slovenský závodník Andrej Mozoláni vybojoval tentokrát osmou příčku.

Ve Women's Physique se k prvnímu místu probojovala Jennifer Taylor. Její vítězství je o to zajímavější, že před rokem v Tampě také triumfovala, ovšem v kategorii Figure, v níž letos dominovala Maria Luisa Baeza. Mezi startujícími závodnicemi kategorie Bikini se dokázala nejlépe prosadit Elisa Pecini, ve Fitness si pak vítězství odnesla Myriam Capes. Početné zastoupení bylo i mezi zápolícími kulturistkami, kde již potřetí na stejném klání zvítězila Sheila Bleck, jejíž forma na druhé místo odsunula rovněž výborně připravenou Lisu Cross. Souhrnné podrobné výsledky nejen zmíněných kategorií dvoudenního klání pak už sumarizují přiložené výsledkové listiny. 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk